[ DiplomiraniDuduk @ 11.02.2019. 16:10 ] @
TV prijemnik ima antenu sa pojačalom i digitalno analogni pretvarač na kome se biraju kanali.

Na brdima duž Dunava često je jači signal rumunskih nego naših predajnika. Prijemnik ih prilikom pretraživanja sve memoriše.

Sada se dešava ovo: u nekom trenutku, slika sa izabranog (naravno, našeg!) predajnika se zamrzne i nestane ton. Više ni jedan naš predajnik se ne prima. Istovremeno, prijem rumunskih stanica je sasvim normalan!

Nije moja kuća pa ne znam više detalja.

O čemu se ovde radi?
[ baresi @ 11.02.2019. 19:27 ] @
Mislim da je problem širokopojasno pojačalo. Ljudi misle da je više decibela bolja slika, to na veliko koriste prodavači. Izbaci pojačalo i daj bolju antenu, predpostavljam da nemaš opremu s kojom bi izmerio nivo signala dotičnih kanala. Ovako na slepo, smontiraj neku yagi antenu, (antena je najbolje pojačalo), okreni je prema najslabijem odašiljaču, a Rumune ćeš dobiti verovatno i bez antene.
[ DiplomiraniDuduk @ 12.02.2019. 12:13 ] @
Hvala!

(Rumuni ne trebaju, samo u ovom trenutku ne mogu da se izbegnu. )
[ yz7myg @ 12.02.2019. 17:42 ] @
Rumuni se itekako mogu izbeći tako što ćeš manuelno pretražiti kanale naših predajnika.Može da kocka sliku i zbog pojačala a i zbog napajanja pojačala,probaj pojačalo napojiti iz set top boxa.Postoje još neke verzije zašto se kocka slika ali to je već krar na set top box-u.
[ DiplomiraniDuduk @ 12.02.2019. 19:04 ] @
Hvala!

Pokušaću.
[ mrkabrka @ 12.02.2019. 22:48 ] @
E ,a narod brže bolje poskidao i pobacao Loga antene ,a sad kuka ...ispade sad da je gori signal ove digitalizacije nego što je bio analogni.,potrebno je isto usmeravati antenu inače se slika zamrzne ili je uopšte nema .,tražio sam mapu pokrivenosti RTS -a -- nema....
[ alexa_pg @ 14.02.2019. 21:37 ] @
Kako nema mape?
http://etv.rs/11950-2/
[ DiplomiraniDuduk @ 15.02.2019. 08:27 ] @
Hvala svima! :)

Bez ikakve intervencije slika se sutradan normalizovala i sve radi kako treba. (Već sam pomenuo da nije u mojoj kući pa nisam saznao ranije.)
[ mrkabrka @ 15.02.2019. 21:16 ] @
Mislio sam na sajt RTS-a .,a ne na etv.rs ili ratel .,valjda bi oni prvi trebali da imaju sve o digitalizaciji....