[ nermin.muric @ 10.03.2019. 10:26 ] @
Postovani, spojio sam video interfon ali nece brava da se otvara. Naime, cuje se neki zvuk ali nece. Mjerio sam napon unimjerom, jednosmjerni je oko 7 V. Kako da isprobam da li je do bravice. Smijem li ukljucit direktno bravu na 12 Volti preko napajanja za kompjuter. Dakle u dilemi se da li je do brave ili kabla. Povezano je sve UTP kablom. Molim POMOC!
[ SASA M. @ 10.03.2019. 14:47 ] @
mozes na bilo koji dc 12v napon ako je potreban napon za rad te brave 12v. verovatno imas preveliki pad napona zbog koriscenja neodgovarajuceg kabla. otkaci taj kabl i izmeri koliki je napon na samim kontaktima gde se prikljucuje kabl koji odlazi ka bravi. vidi da li je isti kao i u uputstvu, ako imash.
[ mrkabrka @ 10.03.2019. 17:24 ] @
Za otvaranje brave bi trebalo da bude 12V naizmeničnog napona...
[ baresi @ 10.03.2019. 22:01 ] @
Kod nas je 24 V, naizmeničnog
[ SASA M. @ 10.03.2019. 23:41 ] @
moze biti ac i dc. 12v ili 24v. kada su na 12v onda je tolerancija obicno od 8 do 14v. naravno ima razlicitih izvedbi. u svakom slucaju mislim da je nedovoljan presek kabla koji je koriscen za samu bravu, za sam video interfon moze biti dovoljan utp, ali za bravu seobicno preporucuje da je posebno izvedeno, negde se preporucuje i da je za video da je uradjeno zasebno coax kablom, ali zavisi sta je proizvodjac predvideo.
[ veselinovic @ 11.03.2019. 05:40 ] @
Nema potrebe mijenjati kabal.
Dovoljno je staviti mini relej i sve ce da radi.
[ SASA M. @ 11.03.2019. 12:49 ] @
mozda ne mora ni jedno ni drugo, ako ima neka zica viska u tom postojecem kablu, pa da duplira presek tako... ali za sada mozemo samo da nagadjamo.ne znamo ni da li je utp pun presek ili licnasi i koji je presek, koja je distanca itd.
[ nermin.muric @ 11.03.2019. 15:43 ] @
Probacu da dupliram zice, npr braon-braonbijela i plava-plavobijela i da vidim sta se desava. Probacu i bravicu pored uredjaja da zakacim. Pogledacu uputstvo od interfona. Kad to uradim javicu na forumu sta je bio problem (moze i brava-njen motor da ne radi)