[ Jorgovan88 @ 19.03.2019. 13:18 ] @
Pozdrav da li neko ima da mi proda (ili ako zna gde da kupim) ovakav trafo. Treba mi za neku audio plocu +-24V dual.

https://www.aliexpress.com/ite...oard-420W-x-2/32971081396.html
Ovo je ta ploca...

Da li treba da kupim jaci trafo od 300VA?? Kako ce sve to da radi??
[ looker-on @ 19.03.2019. 13:27 ] @
https://www.mgelectronic.rs/tr...20&viewmode=list&Mid=0
[ ZAS011 @ 19.03.2019. 14:00 ] @
Za to pojačalo ti treba 500VA trafo.
[ Jorgovan88 @ 19.03.2019. 14:33 ] @
Pa i mislio sam da kupim ovo.

https://www.mgelectronic.rs/trafo-torusni-220v-600va-2x24v

Intreresuje me kako ce to da se cuje? Da li trebam da izmedju trafoa i ploce da stavim neke kondezatore? Gde treba da stavim potenciometar za pojacavanje?

Ovde je ovaj covek testirao tu plocu - mislim da se malo losije cuje jer je koristio zvucnike bez kutija (bezveze)

https://www.youtube.com/watch?v=7Yofi13hn-k
[ looker-on @ 19.03.2019. 14:53 ] @
Pojačalo se napaja jednosmernim naponom. Znači, treba ti i grec i kondezatori. Ako ti je napajanje pojačala +/-24V, onda ti treba trafo sa izlazni naponom 2x18V.
Kako će se čuti, zavisi od ulaznog signala i zvučnih kutija. Pojačalo je klasa D i to ne spada u klasu pojačala za slušanje muzike u kući. Klasa i snaga govore da je to za razglas.
[ Jorgovan88 @ 19.03.2019. 14:58 ] @
Ali pise na aliexpressu u specifikaciji ploce ovako

Input voltage: Recommended AC dual 24V (up to 30V)

AC DUAL - da je jednosmerni napon pisalo bi DC zar ne?

Ni ovaj lik u youtube klipu nije stavio grec izmedju.

Sto se tice zvuka imam Eminence KAPPA 15A sa visokotoncima... Skretnice HVP 28
[ looker-on @ 19.03.2019. 15:07 ] @
Sad sam pogledao, i vidim da pojačalo ima ispravljačku sekciju. Znači, treba ti samo trafo.
Za čega ti treba tolika snaga pojačala?
[ ZAS011 @ 19.03.2019. 16:22 ] @
Pojačalo ima ispravljački sklop.
Kako će da se čuje? Sve zavisi od zvučnih kutija.
2x240W -> da polupa stakla
Inače, potenciometar ide na ulaz pojačala.

Nego pored tih 15" šta još od zvučnika? Srednjetonac, visokotonac? Samo ta 15" i skretnica
[ looker-on @ 19.03.2019. 16:45 ] @
Eminence KAPPA 15A je PA (public address) loudspeakers. Znači, zvučnik za razglas kao i pojačalo, što sam već naveo.
To je za šatore, kafane, vašare i slično, gde je bitna snaga a ne kvalitet!
[ ZAS011 @ 19.03.2019. 17:46 ] @
https://www.eminence.com/pdf/Kappa_15A.pdf

S obyirom na karakteristike, biće loše ako je samo Kappa. Zvuk lošiji nego preko žičnog telefona

[ Jorgovan88 @ 19.03.2019. 19:26 ] @
Citat:
Nego pored tih 15" šta još od zvučnika? Srednjetonac, visokotonac? Samo ta 15" i skretnica

Driver - horna
http://www.player.rs/ugradni-z...ovi/eminence-asd-1001/pro/3168

Niskotonac
http://www.player.rs/ugradni-z...vi/eminence-kappa-15a/pro/4835

Skretnice HVP 28
https://www.ronis.hr/skretnica...-hvp-28/5998312775981/product/


Meni ova kombinacija i sad ne daje neki los zvuk. Radi sasvim ok. Ko god da je dosao cuo je da se manje vise normalno cuju - ko se bas razume primeti da imaju malo drugaciju boju i kvalitet u odnosu na HiFi iliti kucne zvucnike
Zvucnike sam nabavio - visili su u nekoj hali u Nemackoj.
Ovo planiram da koristim za neke proslave kod mene u dvoristu sad tokom leta.
[ vucko47 @ 19.03.2019. 20:01 ] @
Za trafo mozes pogledati Ovde, verovatno ce izaci jeftinije nego u nekoj od radnji za elektroniku.
[ Jorgovan88 @ 20.03.2019. 00:39 ] @
Hvala. Vidim da ti ljudi prave trafoe ali ne vidim da prave dual 24. Poslao sam im email...

Kako to da niko od vas nema neki trafo da mi proda? Da li bas mora torusni ili moze i kockasti?
[ Zlatni_bg @ 20.03.2019. 00:51 ] @
Za D klasu dual trafo je cisto bacanje para. Mada ajde, za toliku snagu vec i nije neisplativo...

Trafco moze da ti napravi bukvalno sta hoces, mislim da su cene za dual 300VA iste koji god napon da je u pitanju.

Jedino sto se meni ne svidja u celoj prici je ta D klasa. Jeftine jesu ali ima mnogo, mnogo boljih izvedbi. 2x400W za 20eur... ne uliva mi neki kvalitet. Bilo vasar, bilo kuca, opet to mora da zvuci na nesto.
[ zeoN_Rider @ 20.03.2019. 06:57 ] @
Sa sekundarnim naponom transformatora 24-24 taj pojačavač neće dati tu snagu kao u oglasu.

[ looker-on @ 20.03.2019. 08:31 ] @
Gledajući frekventnu karakteristiku bas zvučnika i skretnice, ti imaš pozamašnu rupu u zvuku. Bas ti radi do 2,3kHz a skretnica seče tek od 2,8kHz.
Na to treba dodati i frekventnu krivu pa kada se to sve sabere, dobra rupetina u zvuku.
Rekoh, sistem za vašare i šatore za slušanje krmećaka.

P.S. Krmećak-muzika pred zoru, u stanju pijanstva koje je ravno krmetu pa ti je kvalitet zvuka sporedna stvar, vazno je samo da se što jače čuje!
[ vucko47 @ 20.03.2019. 08:35 ] @
Evo i jedan feedback od kupca tog sokocala

A good amplifier, until i checked, though there are not enough three screws on the power supply, quite a large radiator, but you need to add two fans 50 to 50mm just fit, the radiator is glued to the chips with hot melt. I can not understand why the seller indicated that you can connect from 2 to 8 ohms, but it is not, you can only 8 ohms (this is bridge amplifier) and its power will be 330 watts at power +-41 volts (it is about 30-0-30 variable) 0.5% distortion and 420 watts 10% distortion, 24-0-24 volts is about 200 watts, If loading at full and long time temporarily, the transformer is needed at 700 watts. I recommend. Return back from 90% to 5%

Evo i Link
[ looker-on @ 20.03.2019. 08:46 ] @
Sad pročitah nekoliko utisaka-odziva kupaca.
Prvo što treba uraditi, staviti pastu za provođenje toplote pošto je hladnjak montiran na IC na suvo?
Za veći napon napajanja, zameniti diodne mostove i elektrolite i obavezno dodati ventilator.
Dosta je primedbi na prisutan šum i brum u zvuku.
Koliko para toliko i muzike.
[ Jorgovan88 @ 20.03.2019. 08:49 ] @
Skoro 90% ljudi je reklo da je sve ok.

JA sam svakako planirao da kupim termalnu pastu za procesore i da stavim na cipove pa onda da zalepim hladnjak. Ubacicu neki mali trafo iz punjaca za mobilni pa staviti neki cooler na taj hladnjak...

Sto se zvucnika od 8Ohm tice ja svakako imam takve zvucnike. Mozda je ovaj nesrecnik stavio zvucnike od 2ohm pa mu je sve povuklo puno vise struje itd...
[ looker-on @ 20.03.2019. 08:57 ] @
Da, ok je u kontekstu da pojačalo radi ali....zvuk nije samo da se čuje, nego da isti i prija a ne da para uši?
U svakom slučaju, lepo su napisali da je za tu konstrukciju potreban napon od 24V.
Da je hardverski uređen bolje, bila bi i druga cena, i kvalitet i napajanje.
[ zeoN_Rider @ 20.03.2019. 09:00 ] @
U fidbek kupaca ne verujem.
[ vucko47 @ 20.03.2019. 09:59 ] @
Citat:
Jorgovan88:
Skoro 90% ljudi je reklo da je sve ok.

JA sam svakako planirao da kupim termalnu pastu za procesore i da stavim na cipove pa onda da zalepim hladnjak. Ubacicu neki mali trafo iz punjaca za mobilni pa staviti neki cooler na taj hladnjak...

Sto se zvucnika od 8Ohm tice ja svakako imam takve zvucnike. Mozda je ovaj nesrecnik stavio zvucnike od 2ohm pa mu je sve povuklo puno vise struje itd...


Sad, sta je kome ok to je pitanje . Ako tebi pase onda ok .
Taj nesrecnik sto je ostavio komentar je samo rekao ono sto se vec moze samo zakljuciti. TDA8954 po kanalu sto znaci da je radjeno u mostu i da se mogu kaciti zvucnici 8oma impedanse a ne
od 2 do 8 kako pise. Hladnjak je suvise mrsav i za jedan tda a tek za dva... Snaga, izoblicenja, sum, jbg.
Opet, za te novce i za remecenje javnog reda i mira odlicno ( sve dok se ne pojave cike u plavom i objasne da je sviranje klavira mnogo "zanimljivije" )

[ Jorgovan88 @ 20.03.2019. 10:47 ] @
Citat:
Opet, za te novce i za remecenje javnog reda i mira odlicno...


Ja zivim na selu tako da kod nas ovde leti gastarbajteri prave svadbe i krstenja celo leto tresti muzika - nikad nije bilo problema sa policijom...

Citat:
Hladnjak je suvise mrsav i za jedan tda a tek za dva...


Videcu kako se bude grejalo - ako nista stavicu imam jedan debeli aluminijumski hladnjak kao za procesore od racunara
[ ziki_the @ 20.03.2019. 11:12 ] @
JBL u svoje aktivne kutije eon615 ugradjuje bas ovaj cip, tj dva kom.
Jedan u mostu za bas i 1/2 za high.
Radi na +-35v.
I naravno greje se kao zmaj(kad bljuje vatru).
[ SASA M. @ 20.03.2019. 13:51 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=59tTYEk-s-Q

jedan koliko toliko normalan test... mozda ima jos nekih, ali sve neki cudni jezici ;0
[ Jorgovan88 @ 07.11.2019. 18:30 ] @
Evo posle 7-8 meseci da se javim i da kazem da sam konacno povezao to pojacalo sa trafoom..
Ja sam zadovoljan zvukom. Mislim da ce to lepo da ide. Za sad sam samo testirao (povezao bez osiguraca, prekidaca, potenciometra...)

Ono sto mi se ne svidja jeste zujanje koje se cuje kad nema nista na ulaz. Mislim da ce se ovo resiti tako sto se potenciometrom smanju malo ulaz (ovo je slucaj sa mojim sadasnjim pojacalom - kad je pojacano do panja malo zuji al kad malo smanjim ne cuje se nista normalno)

I ono sto mi se takodje ne svidja je grejanje - nakon 15minuta pustanja muzike na hladnjaku mogu da se peku jaja... Tu moram da stavim neki mali trafo pa da spojim neki ventilator ili tako nesto

Za te pare ovo je premija... Ja cu cak da kupim jos jedan komplet (jos jedna ploca i trafo) pa da bridgujem.