[ fm.volter @ 23.03.2019. 22:55 ] @
Pozdrav,
potreban mi je savjet, prijedlog ili kako već u vezi literature iz oblasti elektrotehnike, elektronike, automatike, robotike...
Što se tiče teorije, nije problem, lako je naći npr na amazon.com ili u elektronskoj verziji knjige koje obrađuju teoriju, to su obično knjige koje počinju sa Introducition to....., Handbook of..... ili njihova univerzitetska edicija Schaums outline, to su odlične knjige, ali u principu to je sve teorija sa nekoliko ilustrativnih primjera.

Moje pitanje je kako oni nazivaju izvorno knjige koje su kod nas nazvane "zbirka zadataka", pretraga doslovnih prevoda na engleski nije baš uspješna (barem meni). Imaju li oni nešto takvo u svom sistemu obrazovanja kao što mi imamo?

Knjige na engleskom jeziku mi nije problem uopće čitati i prevesti na bosanski i razumjeti šta piše, ali obratno jeste.

Znači, ne tražim od Vas da Vi za mene tražite knjige, niti šta što nije legalno, nego više je pitanje jezičkog karaktera ljudima koji poznaju engleski jezik i uz to literaturu šta ukucati u tražilicu da bi (pokušao) pronaći zbirku zadataka, ili rješenih problema, eventualno može neki link ka npr amazon.com, za neku zbirku iz navedenih oblasti ilustracije radi.

Nadam se da nisam odužio.
Hvala