[ Bradzorf012 @ 28.03.2019. 00:46 ] @
Ako nisi primetio, osim mene, još nekoliko članova foruma u profilu ima slike koje nisu njihove prave fotografije, tj. ne predstavljaju njihov lik. To možeš da vidiš čak i na temama na kojima se javljam. Zato te kulturno molim, ne briši mi sliku iz profila ili izbriši svima koji u profilu nemaju svoj lik.

Možda sam ti iz nekog razloga posebno simpatičan, ali bih te zamolio da budeš dosledan u sprovođenju politike foruma. Osim slika, ovaj problem se odnosi na još neke pojave, ali za početak ne bi bilo loše da rešiš bar ovo.

Unapred nezahvalan

Ajeje Bradzorf
[ gilopile @ 28.03.2019. 00:54 ] @
U cemu je fora da ne mozes staviti avatar po zelji? Ok, mozda nije ok da se stavlja slika neke javne licnosti i sl.

Mozes se lazno predstaviti, biti anoniman, a ne mozes za avatar staviti zeku?
[ Bradzorf012 @ 28.03.2019. 01:03 ] @
Pravilnik je jasan, a ja samo molim da se sprovodi dosledno. Ni manje ni više.

Ovako kako je sada, nekima je dozvoljeno da troluju, bacaju mamce i provokacije, da vređaju ili psuju. Nekima. Nama ostalima je dozvoljeno da ćutimo i trpimo.
[ SASA M. @ 28.03.2019. 09:20 ] @
pravda za zeku ;0
[ Bradzorf012 @ 28.03.2019. 11:58 ] @
Dakle, nisam gledao u pravilnik, sumnjam da je tako ekspresno izmenjen, ali sam gledao u nešto drugo. Neki članovi foruma u profilnoj slici imaju fotografiju mačke ili crtež lava na plaži, još uvek.

Prijatan dan ti želim.
[ gilopile @ 28.03.2019. 12:33 ] @
Imaju, da, da. Moze im se jer su tatini sinovi. Mi smrtnici mozemo samo da sanjamo avatare.
Al nema veze, doci ce i tome kraj jednog dana. Kad bi se lagalo...:D

A cek, koliko sam preleteo po pravilniku, ne pominje se nigde profilna slika. Ili gresim?
[ ademare @ 28.03.2019. 12:43 ] @
Ima u FAQ.

...
Uploadujte svoju fotografiju, crtezi, animacije i ostale slicice koje ne predstavljaju vas lik bice obrisane bez prethodnog upozorenja ukoliko moderator naidje na njih.
[ gilopile @ 28.03.2019. 13:01 ] @
Ukucacu u google `covek` i stavicu nekoga random. Isti djavo bila moja slika ili nekog tamo drugog covjeka. :)

Evo stavio bih Ademareta ako mi posalje sliku ::D
[ Bradzorf012 @ 28.03.2019. 13:03 ] @
Zanimljivo je da moju briše u roku od odmah, a druge ne primećuje danima.

Baš lepo od tebe moderni, baš lepo.
[ calexx @ 28.03.2019. 16:26 ] @
Ja ne pratim MadZone gde se avatari vide, inače imam običaj da obrišem ono što nije po pravilniku. Nisam ti ja obrisao, ali bih da je neko rekao da je takva. Napiši ko ima kuce i mace i obrisaću ih, bez obzira čiji su sinovi. Ne vidim razlog da se ne radi po pravilniku a uvek može da se traži od vlasnika foruma da promeni to pravilo. Ako neće, kraj priče.
[ Sava @ 28.03.2019. 17:43 ] @
Nešto ne kopčam. Ne mogu da stavim sliku svog psa?
Ja sam bio jedan od najpoznatijih odgajivača setera u bivšoj Jugi i stavljam sliku nekog mog psa u avatar na nekim forumima, a najčešće ne stavljam nikakvu. Ne vidim zašto ne bih jer me ljudi koji me poznaju vezuju za setere. Bez brige, na ovom forumu nemam nikakvu sliku !
[ pctel @ 28.03.2019. 17:46 ] @
Bradzorf012 je dezurni smarac i licemer, gleda da krsi pravilnik 100 puta na dan, a ovamo je kao neki dusebriznik koji se strasno nervira zbog krsenja pravilnika. Predlazem da se onima koji ucestalo krse pravilnik zabrani da komentarisu krsenje istog. Hvala unapred.
[ bakara @ 28.03.2019. 18:10 ] @
kao sto rece calexx, ako ima neka slika koja nije licna, neka posalje link

[ SlobaBgd @ 28.03.2019. 18:24 ] @
Citat:
pctel:
Bradzorf012 je dezurni smarac i licemer, gleda da krsi pravilnik 100 puta na dan, a ovamo je kao neki dusebriznik koji se strasno nervira zbog krsenja pravilnika. Predlazem da se onima koji ucestalo krse pravilnik zabrani da komentarisu krsenje istog. Hvala unapred.

Ovo kao da je pisao onaj Darko...
Ali siguran sam da nije, on reče da već godinu dana ne radi u firmi koja je otvorila ovaj nalog. Dakle, ni Pravilnik ne krši, zar ne?
[ Bradzorf012 @ 28.03.2019. 20:17 ] @
bakara

Hvala što nisi obrisao temu, nego je samo premestio u odgovorajući forum. Kako je krenulo, izgleda da ću se za svaki postupak i gest na forumu koji bi trebalo da bude uobičajen i normalan zahvaljivati.

calexx

Mislim da grešiš, ja nisam dežurni pomoćnik moderatora pa da trčkaram po forumu i obaveštavam ga o mogućem kršenju pravilnika. To prvo. Drugo, nisam ni špijun ni potkazivač. Što se tiče slika, ne znam da li je to deo pravilnika, ali u delu gde se menja profil i dodaje slika jasno piše.

Moje pitanje je, pošto mi je još zimus kada su krenula ona prepucavanja obrisana slika i dato objašnjenje, zašto selektivno? Dozvolite svakom ili ne dozvolite nikom. Jednostavno, zar ne?

E sad, slike kao takve meni lično nisu problem, ako ste(su moderatori) dosledni.

Sada ono najvažnije, za bakaru i calexa pošto ste moderatori. Ne bi bilo loše da se obratite Gojku, pošto mi se čini da ova naša piskaranja(nas običnih smrtnika) ne uzima previše ozbiljno. Zašto? Kvalitet foruma se strmoglavio poslednjih pola godine godinu, možda i više. Nekoliko moderatora ne zaslužuje ni da učestvuje u diskusijama, a tek ne zaslužuje da ima moderatorsku palicu. Navešću vam nekoliko primera:

Primer jedan. Forumaš upada u diskusiju kao padobranac i obraća se bahato drugim učesnicima. Niko od moderatora ne reaguje, a kada mu neko od nas ostalih odgovori, onda sledi brisanje poruka, zaključavanje teme, privremeni banovi i slično. Mnogo je takvih.

Primer dva. Jedan forumaš nastupa slično, neistomišljenike naziva budalama, malo malo pa im "drma kavez" ili im se obraća podrugljivim imenima izvedenim iz korisničkog imena. Niko ga ne upozorava, ne banuje ni na sekundu. Nismo dužni to da trpimo.

Primer tri. Jedan moderator ima dva naloga. Da da Slobo, u pravu si, sada sam proverio. Na jednoj od tema me je u ulozi moderatora nazivao magarcem i nikom ništa.

Primer četiri. Jedan od moderatora svoju sekciju smatra mestom za promociju sekte kojoj pripada. Čovek je brend u koji je zaljubljen uzdigao na nivo božanstva. Pride, postao je paranoičan i to je neki teži oblik paranoje. Ne znam sa kim se grudva i koji je tačno problem u pitanju, niti me nešto posebno zanima, ali to se odražava na kvalitet foruma i diskusija.

Primer pet, šest, sedam, osam,...

E sad, već sam jednom zimus na petnaestak dana napustio forum, rekoh možda će usijane glave malo da se ohlade, a moderatori da rade svoj posao, ali izgleda da je nada bila uzaludna. Ako hoćete da upropastite forum i oterate ovo malo diskutanata koji imaju šta da kažu, onda ste na odličnom putu. Kažem, ako vam je to cilj super, samo tako nastavite. Mene je briga samo i jedino zbog toga što ovde ima ljudi koje bih voleo da čitam, a ponekad sa njima razmenim i mišljenje na poneku temu. To je jedini motiv mog javljanja i pokretanja teme.
[ calexx @ 28.03.2019. 22:01 ] @
Napisao sam da ne pratim MadZone gde se vide slike koje neko postavi pa zato, ako ti smeta što nekome nije obrisana, napišeš kome i lako se obriše. Ja više od toga ne mogu, taman posla da idem na deo foruma koji mi se ne sviđa da bih tražio kuce i mace.
[ pctel @ 28.03.2019. 22:34 ] @
Ljudi ne bi trebalo da zamisljaju svet idealnim, a takodje ni forum. Isto kao sto policija juri kriminalce, ali mnogi dosta dugo ili zauvek ostanu nekaznjeni, dok drugi budu uhvaceni i privedeni pravdi prilikom prvog prestupa. Isto i policajci, ne pridrzavaju se svi bas doslovno zakona, neki nesto izvrdaju, neki se neprimereno ponasaju, neko je danju Nagib, nocu Ragib, pa opet to sve tako funkcionise decenijama. Koga ta sva nepravda na svetu nervira, preko frustracije naci ce svoj put do Laze.

Odakle uopste pravo nekom cihe bi se vladanje moglo najbolje oceniti jedinicom, jer je svako malo ili opominjan, ili ucutkivan, ili izbacivan sa casa, dakle odakle mu pravo da kritikuje rad moderatora koji volonterski, potpuno besplatno stavljaju svoje vreme na raspolaganje koristi forumske zajednice?! Zasto u kritikovanju sveta oko sebe uz toboznju zelju da bude bolji ne krene prvo od kritikovanja sebe i cinjenja sebe boljim od najgoreg?

Na forumu postoji po mom misljenju jednocifren broj stetocina i oni se iz petnih zila trude da ometaju, nerviraju i jednom recju teraju ostale sa foruma. Takvi koja im se god tema ne svidja trolovanjem izdejstvuju zakljucavanje. Ne znam zasto madzone nema vise moderatora, zasto ne 20 moderatora koji ce korov uklanjati u korenu? Mozda ne bi bilo lose dopustiti Bradzorfu da bude moderator, ukoliko je spreman da izmeni svoje dosadasnje delovanje iz destruktivnog ka korisnom?
[ Bradzorf012 @ 28.03.2019. 23:00 ] @
calexx

Ti očigledno ne shvataš neke stvari. Potpuno je nebitno šta meni smeta ili ne smeta, osim jedne jedine stvari: forumska politika uređivanja bi trebalo da bude jedinstvena i da važi za sve forumaše podjednako. Ni manje ni više, a ako to vidiš kao moj hir, tim gore jer si moderator. To prvo.

Drugo. Mene apsolutno ne zanima šta ti možeš ili ne možeš i gde slučajno i povremeno navraćaš ili ne. Ako postoji moderator na mz, onda on posao ne obavlja loše, nego kriminalno loše. Kako ćeš ti opravdavati sebe ili njega, apsolutno me ne zanima.

Za kraj ovog posta. Pokušavam da vam stavim do znanja kako unaprediti rad foruma. Ako vama samima(moderatorima) to nije u interesu, onda nemamo o čemu da pričamo.

Ima li pilota u avionu?
[ alimamnekolikokuća @ 28.03.2019. 23:15 ] @
Na primer Physics Forums koji je sigurno i tehniči i organizaciono na visokom nivou za avatare dozvoljava crteže mačaka, kučića, pingvina pa i slika (za koje ne znam da li su autentične slike članova).
Za neke crteže avatara bih čak rekao da su autorska dela (na primer iz poznatih crtanih filmova).

Pa ako može Physics Forums...

[ MajorFatal @ 29.03.2019. 01:34 ] @
Onda ideš na Physics Forums? :)
[ pctel @ 29.03.2019. 06:10 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Pokušavam da vam stavim do znanja kako unaprediti rad foruma. Ako vama samima(moderatorima) to nije u interesu, onda nemamo o čemu da pričamo.


Nema lakseg posla od kritikovanja tudjeg rada. Medjutim, ako bi se mi koji volimo da kritikujemo ponekad zapitali kako kvalitetom sopstvenih aktivnosti da unapredimo rad foruma, isti bi nesumnjivo bio unapredjen. Ne sumnjam u dobre namere ove teme, ali zanima me i vise od toga - da li je pokretac teme spreman da poradi na kvalitetu sopstvenog pisanja, da prestane da minira teme u kojima se pojavi i da se eventualno u buducnosti kandiduje za moderatora?
[ gilopile @ 30.03.2019. 07:59 ] @
@Sava, ne moze zeka, prema tome ne moze ni pas, kraj price :D