[ clydefrog @ 05.05.2019. 18:52 ] @
Pozdrav,

Spremam prijemni ispit za FTN, smer Softversko inženjerstvo. Pošto sam do petog poglavlja zbirke za pripremu prijemnog ispita izvukao oko stotinak formula, zanima me da li je na prijemnom ispitu dozvoljeno nešto kao cheat sheet sa formulama?
[ since1986BC @ 05.05.2019. 20:50 ] @
Ovde se obrati,
pozdrav

http://www.ftn.uns.ac.rs/1779104345/fb-grupa
[ mjanjic @ 05.05.2019. 23:16 ] @
A i rešenja su im od prošle godine, ne znam ko je ono radio, verovatno neki asistent koji je te godine primljen u nastavu.

Nakon primene Moravrove formule i stepenovanja može odmah unutar sinusa i kosinusa da se ukloni deo deljiv sa 2Pi, tj. umesto 3027Pi/2 može da se ukloni 3024Pi/2 (=756*2Pi) tako da ostane 3Pi/2 što je isto kao -Pi/2.
Mali detalj, ali tako kako su oni dali rešenje zadatke rade oni koji su imali trojku iz matematike.


Naravno da nikakva literatura nije dozvoljena (da hoće da ti daju formule, dozvolili bi logaritamske tablice u kojima imaš i neke često korišćene formule).
A šta ti je najvažnije da znaš možeš zaključiti iz primera zadataka sa prijemnog ispita.

Recimo, rešavanje logaritamskih jednačina, Moravrova formula i najvažnije formule vezane za trigonometrijske funkcije (npr. adiciona formula, formula za dvostruki ugao i polovinu ugla, i sl.), Vijetove formule, nejednakosti vezane za polinome drugog i trećeg reda (često se nejednakosti sa korenima rešavaju pomoću njih), itd.

[ clydefrog @ 06.05.2019. 11:14 ] @
Hvala.