[ risp73 @ 13.05.2019. 12:47 ] @
Od prije desetak dana laptop hp 250 G5 se čudno ponaša.
Priključen je na punjač, ekran se svakih desetak sekundi malo zatamni, očigledno reaguje na prestanak punjenja.

[att_img]

Zna li neko šta bi moglo da bude uzrok?
[ calexx @ 13.05.2019. 13:01 ] @
Pravilni intervali ili otprilike? Tako se ponašaju kod nekog prekida punjenja, obično konektor gubi kontakt ali ako je pravilan interval ... možda ispravljač ima problem?
[ ademare @ 13.05.2019. 15:54 ] @
Jel posle 10 sekundi pokazuje da je baterija punija kao na slici 3 ?

Ako pokazuje , onda je i baterija pred crkavanjem . Stalno prekidanje koje se desava , ubija brzo bateriju .
[ risp73 @ 13.05.2019. 20:56 ] @
Zahvaljujem na brzim odgovorima.

Intervali nisu sasvim pravilni, kreću se otprilike u rasponu osam do deset sekundi. Bolje rečeno - kretali su se ;-)
Laptop je neko vrijeme bio ugašen, upalio sam ga prije nekoliko sati i onaj problem se ni jednom nije pojavio.
Sada to izgleda ovako:

[att_img]

Sumnjao bi u konektor da prekidi nisu ovako pravilni, a čini mi se da u početku nisu bili (ili ja to nisam zapazio).

Indikator napunjenosti baterije je varirao u zavisnosti da li pokazuje da puni ili ne puni bateriju.
Ona dva screenshota su napravljena u razmaku od svega desetak sekundi, slučajno sam pogodio da to uradim
baš u trenutku kada se mijenjalo vrijeme na satu (12:46, 12:47).

Ako se prekidi ponove, narednih dana ću da pogledam u kakvom su stanju kontakti konektora.

Pozdrav
[ Binary Mind @ 14.05.2019. 20:06 ] @
Kalibrisanje baterije urađeno?