[ Obby @ 19.05.2019. 13:21 ] @
Konfiguracija je sledeca:

Biostar TA790GXB AM2+ ploca
AMD 7750 Black Edition CPU
4GB Kingston 800 RAM
Biostar SSD 128GB sistemski hard
WD 500GB radni hard

Racunar mi sluzi za ucenje programiranja, Office, Internet i te neke standardne stvari. Svojevremeno je u njemu bila XFX 9600GSO grafika koja je crkla i od tada koristim ovu integrisanu (ATI Radeon HD3300) koja mi zadovoljava potrebe.

Obzirom da su mi klinci vec dovoljno porasli, hteo bih da ubacim neku grafiku pa da im instaliram neku od starih igrica zbog kojih tata danima nije izlazio iz sobe (Wolfenstein, Max Payne, Mafia itd) :-)
Dosta sam izasao iz stosa, ne pratim hardver scenu onoliko koliko sam pre pa vise i ne znam sta bi najbolje "leglo" na ovu konfiguraciju (napominjem da mi je navedena XFX radila super).

Znaci, treba mi predlog za neku dobru, kvalitetnu i polovnu grafiku. Nikakvi zmajevi, azdaje i ostalo, samo da radi bez trzanja u igricama gore navedenog tipa. Eventualno (ali nije pod obavezno) da ima HDMI zbog neke moguce nabavke drugog monitora (vec 10+ godina radim na Viewsonic VA2216w i nemam zamerke ali ocoravio sam i malo bolja rezolucija i kvalitet slike nece biti na odmet)
[ ademare @ 19.05.2019. 15:38 ] @
Koliki je budzet ?

Kakvo imas napajanje ?

Procesor je dosta slab , ali mozda i zamena procesora , bi bilo veliki trosak .

9600 GSO je solidna graficka , srednje klase tog vremena . Moj bi savet bio zbog cene ostajanje u nekom vremenskom okviru ali kavlitetnije . Na primer nesto novije GTS 250 , sto je drugi naziv za 9800 GTX+ , tj. najjacu iz tog vremena 9600GSO .

Neke novije ljudi previse cene , bez razloga , osim sto su na primer 1 godinu novije , sto ne znaci nista ako je snaga ista .

Od AMD pandan bi bio neki 4850 ili 4870 .