[ gumbit1101 @ 27.05.2019. 18:01 ] @
Kako napravim sturjno kolo sa 4x PWM , 4x MOSFET vezanih redno sa 1x Elektromotorom da vezem, na 1x napajanje 12 v akumulatorske baterije , elktronika za E - Bycicle.?
Odabrao sam to kao najbolju ideju, da imam stalnu snagu i napon , Dj Dr. Bass je napravio elektricnu semu a neumem to da pretvorim u delo , malo vise sam zapeo na tome. Svaka ideja i pomoc oko eletronike po ovom principu bi dobrodosla...
[ SASA M. @ 27.05.2019. 20:09 ] @
mozda previshe ocekujesh od nas, sa tako nepovezanim podatcima. prilozi neku shemu, daj malo detaljniji opis sta radish, sta si pokusavao, pa ti neko mozda pomogne.
[ ZAS011 @ 27.05.2019. 21:16 ] @
Sa PWM nećeš imati stalnu snagu na kolektorskom motoru.
[ gumbit1101 @ 29.05.2019. 18:36 ] @
Treba mi ideja kako da imam stalni napon i snagu elktromotora, nasao sam od Doctora Bass-a da se PWM paralelnim poveze sa 4 mosfet tranzistora na sorce i gatei to se poveze na elktromotor da bi imao stalnu snagu motora i i napon. Trebao mi pwm sa za podizanje i spustanje napona i snage motora, prilikom povecenja ili gubitka napona i snage motora,sa baterijom od 12 v , kazu da je izvodljivo i do sada da nema boljeg nacina da se odrzi stabilnost snage motora i napona. Sad ne znam da li bi imao veci napon od 12 v sa ovim controlerimaili bi morao do 36 v da uzmem baterije. Radim Eletricni bicikl trike sa elktromotorom.