[ anon70939 @ 06.06.2019. 15:09 ] @
Trebalo bi zbog nekog poslića da imam i laptop. Prijatelj koji se bavi prodajom tih brendiranih laptopova ima kojekakve pa izmedju ostalog i pomenuti Dell.
Znam da je latitude prilicno ozbiljna verzija.

Laptop ima i7 procesor, samo 8 GGB DDR4, i 128GB SSD M.2. Povećaću to dodatno.
Po service tagu vidim da je prodat krajem januara, i ima 3 godine garancije. Neka flexi garancija dodatno.

Daje mi ga po ceni od 400€ pa mislim da je prilično povoljno.

Šta mislite o ovom laptopu? Kao nov je, skoro netaknut.

Problem je što mu je zaključan bios, pa bih morao da se zaebavam prebacivanjem diska u moj pc i tu započinjem instalaciju. Da li bi Dell support mogao da mi pomogne oko toga? Postoji li neki brute force način sa kojim bih mogao da probam da otključam?

Drugi problem mi je CPU. To je neka 8. Generacija ali U serija. i7 8650U. Takt je neverovatno nizak. Valja li taj procesor? Vidim po netu da je to kao serija koja troši malo struje, ali da bi trebalo da je dobar kao i HQ serije.

Pored ovog pažnju mi je privukao i neki HP ZBook (mislim da je G2) sa i7 4. generacije i 16 GB DDR3, 256 GB SSD. Isto novca, možda i skuplji za 50€.

Dell je onako, lep, lagan za nošenje, tanak, noviji, 8. generacija i7, m.2 disk... U garanciji još 2 i po god ali ne znam da li bih ja imao pravo na to.

HP je robustan, ogroman, težak.... biće mi teško da ga nosam... ali mi izgleda kao kvalitetnija mašina koja verovatno neće da ima problem sa pregrevanjem. Displej mi se čini dosta lošiji nego na Dell. Mislim da ima i neku quadro diskretnu grafiku. Jeftino mogu da nakrcam do 32GB jer je DDR3 što mi je zgodno zbog virtualizacije. Umesto CD mogu da gurnem i neki ogromah HDD dodatno... mada mi to neće trebati... I da... ima port za pravi docking station, a ne tunderblabla.

Šta je bolja kupovina?

Namena... Sistem administracija, DevOps. Potrebna mi je i virtuelizacija, dockeri i sl... U principu to sam radio i na puno losijim masinama :)