[ Wooyke @ 14.04.2004. 01:11 ] @
http://brick-wall.cjb.net

ignorishite one linkove na kraju svake strane (web host|free host)
[ Wooyke @ 16.04.2004. 02:28 ] @
somebody?
[ kUdtiHaEX @ 16.04.2004. 11:41 ] @
Evo dacu ja komentar.

Na prvi pogled nije lose. Ako mozes, gledaj da ukines vertikalni skrol u browseru, jer ce tada onaj skrol za vesti dobiti pun smisao.
Sto se organizacije linkova tice, imam jednuzamerku i odnosi se na FRIENDS - obicno se FRIENDS slicice stavljaju na index stranicu.
I na kraju imam zamerku na PORTFOLIO - vrlo je lose osmisljen, malo nepregledan jer je sve zbijeno. Pokusaj da to drugacije osmislis...
[ Wooyke @ 17.04.2004. 01:06 ] @
ok redizajniracu to za portfolio...vertikalnog skrola kod mene nema, niti sam imao nameru da ga "stavljam"....a za friends nisam mislio na nesto kao linkovi,nego diskusije o Brickwall-u ... zato sam stavio odvojeni link...tnx za savete
[ Wooyke @ 27.04.2004. 01:04 ] @
ahem..popravljene su greske. ljudiii ?!
[ noviKorisnik @ 27.04.2004. 02:21 ] @
Evo, evo, nemoj si tolko nestrpljiv. I mi smo ljudi pa radimo ponekad...

Malo je teže naći zamerku, a s druge strane ne ostavlja privlačan utisak. Zašto je to tako? Nisam baš stručnjak ni za dizajn ni za psihologiju ali sam došao do nekih pretpostavki:
Imaš zatvorene okvire, koristi se kombinacija bela, crvena i crna.
Verujem da bi već postavljanje crne pozadine stranice popravilo stvar.
Otvaranje sadržaja dalje činiš invertovanjem glavnog "ekrana" - crno na belom umesto belo na crnom.
Crvena je jaka boja i pogoduje detaljima a ne površinama te je tako treba i koristiti, osim ako nemaš nameru da među posetiocima sajta izazoveš nemir i želju za odlaskom sa sajta. Imaš više mogućnosti za odabir prave boje rama, ali crvena definitivno nije u tom skupu.
Linkovi moraju da budu istaknutiji i življi od ostatka da bih poželeo da baš tamo kliknem. Ovako imaju manji kontrast od osnovnog teksta pa se teško i uočavaju.

Redosled stavki u meniju kao da je izvlačen na tomboli. Korporativni sajt predstavlja šta nudi, pa sebe i na kraju daje kontakt.
Znači: packages, customer support, costs & paying, team history, portfolio, friends (?), contact.
[ malisha @ 27.04.2004. 02:37 ] @
399, 499 CEGA?? klikera... kokica... u cenovniku
siva slova na crnoj pozadini... oci mi ispale, te se nisam trudio ni da citam.. itd.
[ Wooyke @ 27.04.2004. 22:36 ] @
na svakom ifrejmu ima opis svih linkova...a za cenu ... pre kliktanja <here> si mogao odmah lepo procitati ispod u cemu su izrazene cene itd.


@ novikorisnik : hvala ti...a koju boju bi ti preporucio...ja sam mislio tamno plava itd...
[ noviKorisnik @ 28.04.2004. 08:12 ] @
Nemam pojma koju boju da preporučim - da imam neku konkretnu ideju javio bih već u prethodnoj poruci... Naslov "BrickWall" ima veze s ovom bojom, to vidim - malo tamnija varijanta (#600 umesto #900) deluje mirnije i obezbeđuje bolju čitljivost teksta.

Nego da pitam - već je spominjano pitanje skrolovanja u browseru - ako makar malo smanjiš visinu prozora pojaviće ti se vertikalni skrol (jer je sadržaj fiksne visine) - i pitanje je - zašto se tada pojavljuje i horizontalni skrol?

Vidim da ti i dalje stižu pritužbe na tešku čitljivost onoga što bi moglo i/ili trebalo da bude pročitano prilikom posete sajtu. Sivo (a ne belo kako napisah prethodni put) na crnom sigurno nije dobitna kombinacija.

I - šta znači napomena "supports Internet Explorer and Mozilla browsers" u zaglavlju svih tekstova?
[ malisha @ 28.04.2004. 09:54 ] @
Citat:
Wooyke:
na svakom ifrejmu ima opis svih linkova...a za cenu ... pre kliktanja <here> si mogao odmah lepo procitati ispod u cemu su izrazene cene itd


onda sam definitivno SLEP!!

<code>
:: costs & paying
supports Internet Explorer and Mozilla browsers


:::: Please click >> HERE <<
to view how much you need to pay for our services ::::

: also please read the full licence agreement for other
information


_________________________________________________

PLEASE READ COMPLETE LICENCE AGREEMENT HERE >>>>

thanks for visiting our web site :: please visit our friends for great stuff
:: you can also see our newest works on the left side of the site
the brickwall team
</code>


gde je ovde ta informacija??
[ Wooyke @ 28.04.2004. 22:24 ] @
@ malisha : ok moja greska,video sam malopre...

@ noviKorisnik : ne ide mi u glavu ovo za skrol. meni se to ne desava u Ie a niti u mozilla...a sto se tice boje teksta, izmenicju. A za napomenu : cisto "reda radi" a ti mali linkovi > Internet Explorer i Mozilla imaju hint...
[ cozi @ 28.04.2004. 23:45 ] @
meni ovo deluje totalno neozbiljno za portfolio sajt, sam dizajn je dosta pregledan i nevidjeno monoton uz to i vec mnogo puta vidjen.
licno ne bi ti poverio nikakav posao na osnovu ovog sajta.
[ Ni ten ichi ryu @ 30.04.2004. 03:50 ] @
ta 'crvena' boja mi se ne dopada....
offtopic:
sto se sadrzaja tice... jednom je neko na es-u ostavio link ka 'dizajn-timu' iz srbije koji je dizajnirao google i yahoo ;] mene ovo jako podseca na to... brickwall on the top, brickwall the best.... brand-name of the internet (!!!), hiljade dizajniranih sajtova, css pre svih.... sve to bez IJEDNE reference, da ne govorim o sample pages... prilicno sam siguran da nisi pravio sba sajt;] naplacivanje besplatnih internet usluga je takodje jako neprivlacno.

enivej....
[ Wooyke @ 30.04.2004. 23:26 ] @
@Ni ten ichi ryu

hehe pa mora malo stvari da se kaki :)
- kakvo bre napracivanje internet usluga ?!?
- sajt sam sam radio



@ svima ovde

- uradicu sajt na drugu foru...znate onu foru kada su na levo (topmargin 0 i left margin 0) a sa leve strane (ispod glavne slike) imaju navigation bar a sa desne strane _mainframe ? da napravim takav sajt? sta mislite? ili koju vrstu dizajna preporucujete za ovu vrstu sadržaja ?
[ noviKorisnik @ 30.04.2004. 23:36 ] @
Citat:
Wooyke:

@ svima ovde

- uradicu sajt na drugu foru...znate onu foru kada su na levo (topmargin 0 i left margin 0) a sa leve strane (ispod glavne slike) imaju navigation bar a sa desne strane _mainframe ? da napravim takav sajt? sta mislite?

Ma pravi sajt kakav osećaš da želiš da bude. Sam znaš zbog čega ga praviš. Zbog našeg mišljenja?
[ Wooyke @ 01.05.2004. 03:25 ] @
komentarišite da li može ovako da bude?
http://www.geocities.com/vujkemax/proba.htm

(samo je povećajte - znate da browser, kada je slika veća od window-a promeni image size na veličinu windowa)
[ Ni ten ichi ryu @ 01.05.2004. 05:00 ] @
mozda mora malo da se kaki, ali ti si se posteno iskenjao onda....
u okviru svojih usluga, uracunato u cenu paketa nudis besplatni co.sr domen i besplatni chat ILI(!) guestbook, ili sta vec.....

Citat:
prilicno sam siguran da nisi pravio sba sajt


proveri malo koje sajtove navodis kao svoje reference (recimo sba.gov)
[ Wooyke @ 01.05.2004. 17:46 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu:
mozda mora malo da se kaki, ali ti si se posteno iskenjao onda....
u okviru svojih usluga, uracunato u cenu paketa nudis besplatni co.sr domen i besplatni chat ILI(!) guestbook, ili sta vec.....

Citat:
prilicno sam siguran da nisi pravio sba sajt


proveri malo koje sajtove navodis kao svoje reference (recimo sba.gov)




---- PAGE EXAMPLES -
" these are not our sites, it it only example of what kind of sites we can create "
- lepo sam napisao...



1. a šta mislite bre da li može ovako : http://www.geocities.com/vujkemax/proba.htm
2. smanjiću cenu paketa ili izmeniti paket
3. šta mislite o cenama ? (web dizajneri)
[ noviKorisnik @ 01.05.2004. 18:12 ] @
Ispravka: tekst u portfoliju je
Citat:
these are not our samples, these are only the sites what we can create

Čemu onda portfolio? I šta je uopšte portfolio?
[ Wooyke @ 02.05.2004. 15:48 ] @
Citat:
noviKorisnik:
Ispravka: tekst u portfoliju je
Citat:
these are not our samples, these are only the sites what we can create

Čemu onda portfolio? I šta je uopšte portfolio?



Portfolio će biti kompletno izmenjen i biće dodati moji sajtovi kao što su soulcry.cjb.net ,
es-grafika.cjb.net, a uskoro i Yu Deus Ex game community.

I pogledajte bre onu sliku da znam da li da uradim tako sajt?