[ pctel @ 15.06.2019. 01:35 ] @
Nesto sam se zainteresovao za ove mini satelitske antene, za kuce putujuce. Ta antena je 30-ak cm precnika. Gledao bih uglavnom nemacke i francuske i ruske kanale, jer sam zainteresovan za usavrsavanje tih stranih jezika, za domace nemam nekog interesovanja. Na internet se ne bih oslonio, jer negde je nestabilan, a negde ga nema uopste. Posto nemam nikakvog iskustva sa satelitskom opremom, zanima me sledece:

1) ako bih umesto klasicnog risivera uzeo DVD s2 USB tjuner za laptop, sta mogu da ocekujem od tog uredjaja? Samo besplatne kanale ili je moguce uplatiti i neku pretplatu? Uredjaj naprimer https://www.terratec.de/media/filer_public/134439-en.pdf

2) Koja ogranicenja mogu ocekivati od antene precnika tridesetak cm u odnosu na ove od oko metar sto svi koriste?

3) posto bih antenu morao stelovati iznova za gotovo svako gledanje, ima li nekih gedzeta koji to olaksavaju?

4) ima li uopste ikakvog smisla zamajavati se oko toga, ili je bolje poskidati terabajt videa sa youtube i biti miran nekoliko meseci?