[ mikrotik13 @ 27.06.2019. 22:20 ] @
Wi-fi ne radi stabilno, radi pa prekine internernet. Takodje, jos dva koja imam u zgradi prave problem. Razliciite su IP adrese za Mikrotikove, ali nesto blokira pristup.
Pusti wi-fi na telefon, ali sa laptopa wi-fi nije dostupan. Kasnije povuce internet i na laptopove.
Da li je neko imao slican problem ili mozda zna sta bi mogao da bude problem?
[ npero @ 28.06.2019. 06:32 ] @
Genericki opis, genericki odgovor, realno svasta lose podeseni kanali preklapaju se, slab signal, mozda lose konfigurisan uredjaj ko zna, nemas nikakve detalje o konfiguraciji, signalima, podesavanjima uredjaja.
[ eki_yu @ 29.06.2019. 20:04 ] @
Los opis problema.
Sa ovo malo informacija, mogu da zamislim da imas problem sa vise od jednog DHCP servera na mrezi.
Spomenuo si da imas vise od jednog mikrotika - da li DHCP iskljucen na svima osim na jednom?

Pomoglo bi da postujes detaljniju konfiguraciju - kako su povezani uredjaji, sta je promenjeno od fabricke konfiguracije MT softvera ...
[ mikrotik13 @ 01.07.2019. 16:03 ] @
Kroz DHCP client dodelio da je interface - ether4, u bridge napravio sa imenom: LAN i u port dodelio sve ethernete. Sa sve ether4, da li nije tu greška?
Dodelio adresu, interface gore pomenuti Lan koji sam napravio u bridzu. Podesio NAT- out. interface na ether4,
Podesavanje DHCP u prvom koraku samo na LAN i ostalo sve next.
Za DNS samo stiklirao Allow remotw req....
Imam 6 uredjaja svakom sam dodelio IP adresu i konfigurisao na ovaj način, ali ne znam gde je problem.
Radi net i onda se na par minuta izgubi,pa ponovo sve ok. Na wi-fi kada udjem na telefon pokaze kod neki uredjeja znak uzvika.

Hvala Vam u svakom slučaju na svakoj sugestiji.
[ eki_yu @ 03.07.2019. 08:05 ] @
Posto naravno opet nije opisana konfiguracija, pretpostavljam da izgleda otprilike ovako:


Ako je tako povezano, i na mikrotiku #1 su svi interfejsi u bridzu LAN, onda na SVIM mikrotikovima DHCP klijent i DHCP server treba da je iskljucen.
Ovo je najjednostavnija varijanta u kojoj je sva pamet mikrotika iskljucena i sve zavisi od modema.
Malo je glupo postaviti mrezu ovako i propustiti opcije koje RouterOS nudi, ali ce bar da radi.

Druga stvar - proveri da negde nemas kablove povezane u krug (loopback) - to izaziva "broadcast storm" - jedan od simptoma je ono sto si opisao u pitanju.

Bilo bi korisno kada bi poslao sliku kako ta mreza stvarno izgleda, i koji su uredjaji u pitanju (model) . Bez toga mislim da necu pisati sledeci odgovor.



[Ovu poruku je menjao eki_yu dana 03.07.2019. u 09:50 GMT+1]
[ eki_yu @ 03.07.2019. 08:37 ] @
Evo i slika sta treba da trazis: