[ Cabo @ 07.07.2019. 21:11 ] @
Pozdrav, imam pitanje u vezi sa PayPal "wallet"-om. Da li je ova usluga podrzana za korisnike iz Srbije i ukoliko jeste, kako da je aktiviram? PayPal-ov knowledge base kaze da treba da se otvori PayPal cash ili PayPal cash plus nalog, ali ja ne vidim tu opciju na mom postojecem nalogu.

Hvala unapred.
[ ademare @ 07.07.2019. 23:09 ] @
Kada ukucas paypal u Google on ti da link sajta , gde u naslovu pise razlicito za pojedine drzave , ali pise sta sve postoji kao opcija .

Posto je u pitanju Srbija pise : Send Money, Pay Online or Set Up a Merchant Account

To su u sustini sve opcije koje moze korisnik odavde da koristi.

Novcanik nije opcija za Srbiju .
[ Cabo @ 08.07.2019. 06:36 ] @
Hvala na odgovoru. Ovo je bas glupo, s obzirom na to da slicna opcija postoji i funkcionalna je i za korisnike iz Srbije kod nekih drugih servisa, recimo Steam podrzava wallet, koji se sustinski svodi na kupovinu virtualnog novca ("pay online").
[ Milan Kragujevic @ 01.12.2019. 00:49 ] @
PayPal nema uslugu "wallet" koliko vidim, imaju mogućnost da se novac "drži" na PayPal nalogu i odatle plaća direktno, što je podržano za Srbiju. Dakle, osim plaćanja karticom, radi i plaćanje iz PayPal Balance, kao i prijem novca od drugih PayPal korisnika, donacije uz paypal.me, kao i prenos novca sa PayPal balance na VISA (i kod nekih banaka i naloga MasterCard) karticu, a uz Merchant account izdavanje računa i naplata klijentima direktno sa kartice, što stiže prodavcu na PayPal balance, a može se trošiti na platformi ili povući (withdraw) na karticu.

Klik na link Wallet u header-u sajta kada se korisnik uloguje vodi na stranicu PayPal Balance.



edit: upravo sam video da je postavljeno pre 4 meseca.. oh well, neka ostane odgovor...