[ Living Light @ 02.08.2019. 00:53 ] @
Malo li je ?!

https://brainz.center/upravo-e...denata-etf-a-najbolji-u-svetu/
[ baresi @ 02.08.2019. 07:44 ] @
Čestitke sa moje strane, nadam se da će uslediti duži članak o tome, ipak je to ogroman uspeh. Mešana ekipa, svaka čast.
Pohvala i "link-ašu"
[ mjanjic @ 02.08.2019. 09:57 ] @
Studenti ETF-a su već osvajali nagrade na ovom takmičenju, mislim da se radilo o pretvaraču ili kontroleru za elektromotor, ne sećam se. Ali, tih godina je neku nagradu osvojila i ekipa studenata sa Univerziteta u Teheranu!

Iza ovog uspeha stoji ogroman rad i trud, ali profesori i asistenti sa ETF-a već imaju iskustva sa ovih takmičenja, znaju šta se traži i kako pripremiti i rešenje i prezentaciju, ali što je najvažnije, imaju znanje i ideje koje mogu stajati rame uz rame sa svetskim.

Neko će da pita gde su tu MIT, Berkli... pa, oni rade direktno za velike kompanije i prodaju svoja rešenja kao patent, dok naši svoje rešenje daju praktično besplatno i zadovolje se nekom nagradom.

Ako je ovo rešenje tima sa ETF-a stvarno bolje od svih ostalih, sad bismo imali pravo da očekujemo da država pomogne subvencijama ovaj tim i sam ETF i da se pokrene PROIZVODNJA ovog bicikla!

Ovako, ako ostane samo na nekoj nagradi, mala je korist, osim što će nam zapadni univerziteti i kompanije i dalje uzimati diplomce.


Sad ostaje da se izvrši pritisak na državu da obezbedi subvencije pod istim uslovima kao strancima (izuzimajući procenat za "a gde sam tu ja"), i da ti bicikli počnu da se proizvode kod nas. Ako bi cena bila do 500€, prodavalo bi se k'o alva, mada ima dosta onih u Srbiji kojima bi i 1000€ bila sitnica.
[ macolakg @ 02.08.2019. 12:05 ] @
@mjanjić

Podržavam i svaka čast deci sa ETF!