[ BigBrother2005 @ 04.08.2019. 21:11 ] @
Prilikom raznih apliciranja za posao, traze se stalno dokazi o znanju programiranja, da li u Srbiji postoji validna certifikacija za programske jezike. Video sam jedino za C#, ms ispit, kao i razne certifikate po internetu koju nisu validni.
[ TheSpiridon @ 05.08.2019. 02:32 ] @
Ti ljudi koji ti traže sertifikate, mislim da su samo lenji da s tobom provedu neko vreme i uvere se da li znaš ili ne znaš.

Ja na primer imam skoro sve sertifikate sa sajta sololearn i to je meni satisfakcija i dokaz, a za poslodavce šabmi gabri.
[ BigBrother2005 @ 11.08.2019. 19:06 ] @
Imam i ja te certifikate sa SoloLearna, ali to je naravno nevalidno. E sad kad gledam fakultetski nivo, ovde je veoma sturo fakultetsko znanje. Uglavnom kasni nekoliko godina. Ono sto mi je problem jesto sto kad aapliciram za bilo kakav posao moram stalno da dokazujem da znam ovo ono. Kada bi bili sertifikati, jednostavno mu das papir, bez tih silnih peripetija ispita pitanja ovog onog. Dodjem na razgovor na posao za android developera a pitanja su bila iz baza i C++, sto u principu nema veze sa android developmentom. Umesto recimo da je test bio u Android Studiu pa da napravis example aplikaciju. Mislim, SQL na razgovoru za Android Developera.