[ spavach @ 12.08.2019. 17:18 ] @
Pozdrav svima
Imam problem imam Motorolu e4+ sa 3gb RAM-a. Imao sam se karticu klase 10 UHS I ali kada sam pokušao da je integriše u ROM,izašla mi je poruka da će mi usporiti telefon pa sam kupio Verbatim, isto od 16gb,klasa 10. Kada pitam prodavcem šta da uzmem gledaju me belo pa molim ako se neko razume neka mi preporuči šta da kažem prodavcima koji kao da prodaju voće i povrće.
Hvala unapred
[ mjanjic @ 12.08.2019. 17:53 ] @
Normalno da će usporiti telefon, jer je kartica sporija od interne memorije, ali radiće sporije samo kad nešto učitava ili upisuje na karticu, što ne mora biti kritično.
Može biti važno da za snimanje videa u 4k formatu i slično, ali kako taj telefon to ne podržava, nemaš nikakvih problema čak ni da uzmeš najsporuju Class 10 karticu.
[ ademare @ 12.08.2019. 19:28 ] @
Ako je klasa 10 , 10-ka je zaokruzena , to znaci da proizvodjac garantuje da pisanje nece biti manje od 10 megabajta u sekundi .

Citanje sa kartice je najcesce duplo brze , mada to zavisi i od velicine fajlova . Puno malih fajlova , usporava brzinu citanja .

Za citanje sa te SD kartice nema brige . Ni za pisanje osim za snimanje filmova kojima je bitrejt vise od 10 Megabajta u sekundi. Tada bi preskakalo frejmove .