[ mmix @ 19.08.2019. 12:22 ] @
Ok, S6 mi ispustio dusu na godisnjem odmoru, nosio sam u servis u Pancevu i kazu maticna prespojila negde, nema popravke a zamena se ne isplati (niti moze lako da se nadje). Sad, nije da mu ne verujem, siguran sam d aje u pravu, ali me interesuje da li mozda neko zna neku foru na koju bih mogao da iscupam fajl sistem sa tog telefona? Taj u servisu kaze da ne moze, ali da pita. Te slike su mi vaznije od samog uredjaja a kontam i da se zameni ploca time se verovatno gube svi fajlovi.

Ima li nacina?

[ gilopile @ 19.08.2019. 16:30 ] @
Pa nema vajde sa zamenom ploce, jer se na toj ( crknutoj ) nalazi eMMC memorija na kojoj su podaci/ slike.

Imas tri opcije, popravka postojece ploce ili prebacivanje eMMC cipa na ispravnu plocu i cupanje podataka sa nje.
Moze i sa eMMC cipa da se povade podaci, to rade bolji servisi koji se bave povracajem podataka sa crknutih diskova, fleski...

Mislim da je najbezbolnije opravka te ploce. Ako je dosla u kontakt sa vodom, vrlo lako moze da se ustanovi problematicna komponenta, a u 99% slucajeva je su to SMD kondenzatori koji odlaze u kratak spoj.
Najlaksa je metoda dovodjenja spoljnog napajanja i prskanje sa freez sprejem.
Ja sam tako oziveo ne zna se broj telefona koji su bili u vodi.
[ iculibrk @ 19.08.2019. 21:46 ] @
Prvo bi bilo dobro da kazes sta se desilo sa telefonom i drugo ovo sto ti je @gile napisao je potpuno tacno. Ako je u pitanju npr. Samsung S6 32GB na jednom sajtu ima ispravna ploca za 25 eura. Verovatno bi ti neko sa foruma blizu tebe mogao odraditi prebacivanje za ne veliki novac. Ili ga odnesi u neki dobar servis u bg (preporuke ti mogu dati clanovi iz bg). Taj sto je rekao da ne moze ili nece da se bakce ili nije strucan. Znaci treba ti servis koji zna da uradi ovo sto je @gile napisao.
[ mmix @ 19.08.2019. 22:22 ] @
Ok, onda mi treba dobra preporuka za BG (moze i PP).

Sto se tice sta se desilo, nista posebno. Nije mi ispao u vodu, uvek je bio u torbi na plazi, nije bilo nikakavih naznaka crkavanja. POredvece sam ga stavio na punjenje, punio se nekih 2 sata i onda sam ga cuo sa terase kako se nekoliko puta skida i vraca sa punjenja (zvucni signali kao kad ukljucis i iskljucis kabl), i onda je prestao i nisam pridavao neki znacaj tome i nisam ni pokusavao da ga upalim, gledali smo neki film. Polse sam legao i ujutru kad sam ga skinuo sa punjaca bio je mrtav. Ni vol-down+power nije davao znake zivota.
[ iculibrk @ 21.08.2019. 22:04 ] @
Ima mnogo razlicitih razloga zbog kojih dodje do opisanog. Verovatno mozes iskljuciti ispravnost baterije kao i punjaca, kakav takav servis bi to trebao odmah proveriti jer im je to najlakse. Druga stavka koju iskljucijes je softver, jer cisto sumnjam da si radio ista sa njim, pogotovo na godisnjem. :-)
Ostaje hardver. Servisa i servisera ima koliko hoces, ali mnogo ih je koji nemaju ili strucnost ili opremu za zamenu hardvera. Ima i onih koji fenovima i rernom pokusavaju osposobiti ploce, pa naprave vise stete nego koristi. Ne znam da li ti je tacno rekao sta se "prespojilo"? Sta je moglo uzrokovati to prespajanje? Ja sam posle tvog prvog posta mislio da je telefon upao u vodu, zato sam pitao sta se desilo. Nadam se da si dobio preporuku od nekoga sa foruma.
Jos ovo:
Citat:
Ni vol-down+power nije davao znake zivota

Dodaj jos i home, mada mislim da je ipak do hardvera.
Pozdrav.
[ mmix @ 22.08.2019. 11:29 ] @
Probao sam i sa home, nije ni tad moglo.