[ luaay @ 27.08.2019. 12:20 ] @
Išao sam na sve moguće settings i nista.
Kako pronaći broj bez da cimam prijatelja?
I zasto ne pokazuje?
[ Miroslav Cvejić @ 27.08.2019. 13:01 ] @
Pitaj onog čija je kartica.

Obično je broj prokazan na pakovanju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.08.2019. 13:13 ] @
Mislim da sam ja do broja neke stare kartice došao preko USSD kodova operatera. *#111# ili *#100#, takav je format, ali se kodovi mogu razlikovati od operatera do operatera. Trebalo da su napisani u brošurici koju dobiješ uz broj ili ih izgooglaj.
A neke kartice ne ispisuju broj u opcijama kao kod tebe, to je normalno.

@ademare pozivanje nije opcija ako stara kartica nema kredita.
[ luaay @ 27.08.2019. 13:19 ] @
Bacio sam paket
[ mjanjic @ 27.08.2019. 14:27 ] @
Ako nije napisan na samoj kartici (kod ovih mikro kartica verovatno nije), jedino može da pozove provajdera.

A baciti pakovanje... šta ako mu je aktivirano da pri restartu traži PIN?
[ luaay @ 28.08.2019. 17:12 ] @
ljudi smirite doživljaj sim kartica je kupljena u stranoj zemlji koji sam posetio Polska ,a ne u Srbiji zato sam iznenađen što u settings ne piše broj telefona pa ne mogu prijateljima da kažem koji mi je broj a što se tiče paketa u pravu ste trebao sam da uslikam broj pre nego sto bacih paket i da ga tako držim ali nisam računao na takvo iznenađenje Prestanite me zvati trolom jer svako ima drugačije iskustvo i ne zna svako iste stvari, život je škola .
Jednom sam imao prilike da posetim Vijetnam i u Sajgonu na ulici mi je lik prodao LAZNU sim karticu iako je bila fino upakovana to je NARAVOUCENIJE svima koji idu u Vietnam da se čuvaju prevare
[ Branimir Maksimovic @ 28.08.2019. 17:36 ] @
Otkud poljska kartica moze da radi u Srbiji?
[ luaay @ 28.08.2019. 17:43 ] @
Ko uopšte pominje Srbiju?
Srbija u ovoj prici je plod maste zlonamernih koji me optužuju da sam troll.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.08.2019. 17:48 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Otkud poljska kartica moze da radi u Srbiji?


Roaming? A ostalo ne može, te cela priča oko toga.

Ja sam lepo napisao vrlo sličan scenario koji mi se lično desio sa stranom karticom, te pretpostavio da je to u pitanju.

@luaay, probaj da izgooglaš USSD meni kod za tog operatera.
[ luaay @ 28.08.2019. 17:49 ] @
do sad kad sam putovao u strane zemlje nema svrhe pamtiti telefonski broj svake SIM kartice već samo odem na settings i pokažem poznaniku koji želi moj broj Ili uradim screenshot i pošaljem nekome Ovaj put to nije bilo moguće takođe postoji mogućnost da kad ja zovem nekog da mu je telefon isključen ili nema bateriju .
[ Ivan Dimkovic @ 28.08.2019. 17:56 ] @
@luaay,

Za proveru sopstvenog broja ti treba USSD kod koji je specifican za operatera. Nadji koji je operater SIM kartice i onda potrazi na Internetu "[ime_operatera] USSD my number" ili probaj neki od USSD kodova koje koriste drugi operateri, mozda prodje.
[ luaay @ 28.08.2019. 19:00 ] @
*121# je bio kod,saznao sam nakon mnogo muke.
Čudno da svi operateri nemaju isti kod
[ Living Light @ 28.08.2019. 20:09 ] @
luaay,
Ne mogu svi operateri,
na ovoj plavoj zemaljskoj kugli da imaju isto kod.

Ajd, (pre postavljanja pitanja) razmisli malkice, barem...
[ luaay @ 28.08.2019. 20:37 ] @
pa bilo bi logično kada bi postojao univerzalan code za takve stvari ali OK Nisam ekspert pa...