[ branacaka1 @ 03.09.2019. 08:05 ] @
Pozdrav svima!
Od pre nekoliko dana imam fox 40dlc468 smart tv.
Izgleda da su deca čačkala po daljinskom upravljaču i od juče se na ekranu tv-a, čim se tv uključi nalazi poruka: Preostalo vreme 4 minuta . Kako vreme prolazi i ne napravi se nikakav pritisak na tastere na daljincu preostalo vreme se smanjuje i u jednom trenutku tv se gasi.
Pokušavali smo problem da rešimo podešavajući opciju sleep timer. Međutim tamo je podešena vrednost off. Znači da nije to.
Da li je neko od vas imao ovakav ili sličan problem i kako ste ga rešili?
Hvala unapred!
Pozdrav, Brankica
[ samuki @ 03.09.2019. 16:55 ] @
Eco mode , potrazite tu opciju u meniju.
[ branacaka1 @ 03.09.2019. 20:59 ] @
samuki,
pokušavala sam da pronađem tu opciju na mom tv, ali je nisam našla. U podešavanjima je nema :( . Gde bi mogla da bude, ako nije u podešavanjima?


[Ovu poruku je menjao branacaka1 dana 04.09.2019. u 22:05 GMT+1]
[ gilopile @ 03.09.2019. 21:11 ] @
Tako se ponasa TV kada nema nikakav input ukljucen, odnosno kada nema signala na recimo DTV/HDMI...

Koliko sam gledao po uputstvu nema nista sto bi odbrojavalo sem tog gasenja zbog toga sto nema input i sleep timer-a, sto je minimum 15min pa na vise - tako da nije to.

Pokusajte jos i menu/ Setings/ RESET. Kako bi se TV vratio na fabricka podesavanja. Posle toga mora ponovo da se skeniraju DVB kanali.

[ branacaka1 @ 03.09.2019. 21:25 ] @
>
[ branacaka1 @ 03.09.2019. 21:31 ] @
Citat:
gilopile:
Tako se ponasa TV kada nema nikakav input ukljucen, odnosno kada nema signala na recimo DTV/HDMI...

Koliko sam gledao po uputstvu nema nista sto bi odbrojavalo sem tog gasenja zbog toga sto nema input i sleep timer-a, sto je minimum 15min pa na vise - tako da nije to.

Pokusajte jos i menu/ Setings/ RESET. Kako bi se TV vratio na fabricka podesavanja. Posle toga mora ponovo da se skeniraju DVB kanali.




I RESET sam probala pre nego što sam postavila temu na forumu i nije pomoglo. Vratio se jezik na engleski, slika je bila drugačijih karakteristika i ništa više od toga.
[ gilopile @ 03.09.2019. 22:00 ] @
Onda je neki bug u pitanju.
Jel gledate DTV ( dvb-t2 preko antene ) preko njega ili nesto prikljuceno preko HDMI, racunar i sl?
Pokusajte da promenite HDMI ulaz u tv. Prikljucite na neki drugi port, hdmi 2, 3...

[ branacaka1 @ 03.09.2019. 22:20 ] @
Tv signal dobijamo korišćenjem telekomove usluge iptv. Smart tv je sa set top box-om povezan preko hdmi.
[ gilopile @ 03.09.2019. 22:30 ] @
Probajte u drugi HDMI port u tv da ukljucite. Izvucite hdmi kabel i iz iptv box-a i ponovo prikljucite.
Posle na daljinskom od tv-a podesite `source` na taj drugi hdmi port koji dolazi iz iptv-a.
Da li uopste vi imate sliku programa sa iptv-a na tv-u?

Kao sto napisah, taj tajmer se pojavi kada nema izvora signala na selektovanom inputu tv-a.Sto znaci, da kada gledate tv, iskljucite antenu i ta poruka ce se pojaviti nakon nekog kraceg vremena kako bi se tv iskljucio da ne trosi struju za dzaba, Isto je i ako se iskljuci HDMI kabel.
Zato pitam da li uopste imate sliku na TV iz IPTV boxa? Ako nemate, onda na daljinskom morate podesiti `source` na HDMI1, 2 ili 3 ili na koji vec je prikljucen iz iptv-a u tv.
Na daljinskom pritisnite tipku `Source` i odaberete jedan od HDMI inputa u zavisnosti na koji je prikljucen box.



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.09.2019. u 23:42 GMT+1]
[ ademare @ 03.09.2019. 22:34 ] @
Ovo moze da bude iz predhodnog Giletovog posta .

Treba pritiskati Source dugme na daljinskom i prosetati sve u krug . Svaki pritisak , menja ulazni port na sledeci .

U prvom postu je opisana situacija da se posle 4 minuta ugasi kada se nista ne dira na daljinskom . a sta se desava kada se dira ?

Posto je Tv Android , jel taj deo radi ? Jel se moze na internet itd ?

Morao sam da editujem post jer je u medjuvremeno stiglo nekoliko novih ;)
[ branacaka1 @ 03.09.2019. 22:43 ] @
>
[ gilopile @ 03.09.2019. 22:46 ] @
Kada se dira, tajmer nestane i ponovo se pojavi nakon nekog vremena ako se nista ne pritiska i nema source signala. Krene ponovo 4:59 i odbrojava.
[ branacaka1 @ 03.09.2019. 22:54 ] @
Citat:
ademare:
Ovo moze da bude iz predhodnog Giletovog posta .

Treba pritiskati Source dugme na daljinskom i prosetati sve u krug . Svaki pritisak , menja ulazni port na sledeci .

U prvom postu je opisana situacija da se posle 4 minuta ugasi kada se nista ne dira na daljinskom . a sta se desava kada se dira ?

Posto je Tv Android , jel taj deo radi ? Jel se moze na internet itd ?

Morao sam da editujem post jer je u medjuvremeno stiglo nekoliko novih ;)



Tv radi i prikazuje sliku (source je HDMI1). Probala sam da promenim ulaz na HDMI2, HDMI3, naravno promenim i izvor da bi signal bio emitovan, ali poruka u gornjem desnom uglu stoji i dalje. Ukoliko se ne diraju tipke na daljincu vreme odbrojava, a ukoliko se aktiviraju neki tasteri odbrojavanje opet kreće od 4:59. Internet radi.
[ gilopile @ 03.09.2019. 23:08 ] @
Da li je isti tajmer na istom mestu prisutan i kada odaberete source na kojem nije iptv, tj i kada je hdmi kabel izvucen iz TV-a?
U opcijama hdmi cec, pa pokusajte sve na off

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 04.09.2019. u 00:21 GMT+1]
[ branacaka1 @ 03.09.2019. 23:21 ] @
Citat:
gilopile: Da li je isti tajmer na istom mestu prisutan i kada odaberete source na kojem nije iptv, tj i kada je hdmi kabel izvucen iz TV-a?


Situacija je ista i kad je hdmi kabel izvučen iz TV-a 😥
[ gilopile @ 03.09.2019. 23:29 ] @
Hmm, djavolji tv :)
Probajte i DTV ako imate uslova, tj antenu, pa javite da li je tajmer prisutan i probajte laptop ili racunar da spojite preko HDMI na TV i javite da li je tajmer tu.

Ako je prisutan u svim tim situacijama, reko bih da je bug, tv ne konta da ima signal na tim izvorima i krene da se gasi.
Ako je TV nov kupljen, mozda da kontaktirate prodavce i raspitate se o gresci i eventualnoj zameni ili servisu.
Mozda bi i novi firmware pomogao, ali bolje da se oni bakcu sa tim, jer lako moze doci do neke greske i TV se brikuje...

Stvarno nemam vise ideje sta i kako. Uglavnom nikakav drugi tajmer nije, nego onaj klasicni kada na TV-u nema source signala, a on taj postojeci iz nekog razloga ne registruje.
Mozda i sam HDMI kabel da promenite za probu.
[ ademare @ 04.09.2019. 01:48 ] @
Treba proveriti tzv. STB , odnosno Telekomov IPTV Box .

Pocev od toga da li signal dolazi u STB , da li rade sve diode na njemu i da li su zelene .

Koliko ima ukupno Televizora ? To je vazno pitanje jer za 3 TV daju i swich . 2 i manje TV -a moze i sam modem-ruter .

Proveriti i sve kablove iz rutera . Meni se tako pre 6 meseci desilo da je iznenada prekidao i net i Tv svakih 20-30 sekundi ? Pogledam sve u redu sa koblovima , svi na mestu . Vec sam hteo da zovem Telekom, kad mi padne na pamet da proverim i da li su do kraja nabijeni. Malo ocajnicki , ali tu je bio problem !

Malo gurnuti kablovi dublje iako su novi imaju zabice i trebalo bi da je to O.K. Medjutim i tako se malo izvukli dovoljno da sve prekida svakih 30 sekundi . Kadasu gurnuti , net nije stucnuo 6 meseci .

Ako je i sa STB-om sve u redu , proveriti bilo sta drugo . Neki DVD , ili bilo sta od uredjaja , makar i laptop , kompjuter bilo sta sa TV-om da se vidi da li je do njega ili nije.
[ Living Light @ 04.09.2019. 02:12 ] @
Dragane i Ade,
Starno ste se potrudili da Brankici rešite muku
oko gašenja TV-a i odbrojavanja sa 4:59, 4:58, 4:57,..
Svaka Vama čast na komentarima!

Ebt, ne mogu da verujem da nov TV počne tako da zahebava?!

Pa ne bi trebalo da može TV da se "Zabaguje" preko daljinca ?!

To je tek ludilo...

[ Branimir Maksimovic @ 04.09.2019. 05:59 ] @
Ma tv mora da ima opciju za podesavanje sleep timer-a, pogledaj negde u podesavanje vremena i sistem pa vreme timer i slicno.
[ branacaka1 @ 04.09.2019. 10:19 ] @
Dobri ljudi,
Hvala Vam na izdvojenom vremenu i savetima za rešavanje problema.
Isprobala sam sve što ste mi savetovali. Kablove iz rutera vadila pa vraćala, isto i u STB-u, umesto hdmi kabla uzela scart, izabrala odgovarajući input za prikaz slike na tv, poruka za odbrojavanje preostalog vremena da gašenja tv ostaje i dalje. Signal dolazi u STB i svetle sve diode zeleno. Inače, imamo 2 tv na kojima sliku gledamo preko IPTV usluge.
Model televizora fox 40dce468 koji prikazuje poruku je nov, kupljen je u Tehnomedia-i 23.08.2019
Pošto kažete da se ova poruka za gašenje javlja kada nema izvora signala na selektovanom inputu tv-a, da li bi problem mogla da pravi brzina interneta koju imam u Telekomovom paketu.
Naime, zbog tehničkih nemogućnosti (parica), imam telekomov internet najmanje brzine 10mb/s. Speedtestom sam upravo proverila brzinu download-a i uploud-a. Rezultat je poražavajući : download 0.90 mb/s, upload 0.82mb/s.
Na mrezu su povezana 2 tv aparata i računar i 2 mobilna telefona koja su povezana na wifi.
Veliki pozdrav svima!

U novom testu situacija je još gora!!!

[Ovu poruku je menjao branacaka1 dana 04.09.2019. u 11:33 GMT+1]


[Ovu poruku je menjao branacaka1 dana 04.09.2019. u 11:40 GMT+1]
[ Sava @ 04.09.2019. 10:41 ] @
gilopile je lepo predložio da se proba antena (dovoljno je ubosti metar žice u antenski ulaz) ili neki drugi stabilan izvor tipa dvd, računar, bilo šta pa videti da li se ti isto događa ili ne.
[ Living Light @ 04.09.2019. 10:51 ] @
To sa tim brzinama ne može da funcioniše.

Sa brzinom 20Mbps kad uljkučim 2 laptopa preko kabla +1 MOB na Wi-Fi
mreža krahira, a rezultati brzine su ovakvi:

London


Sydney
[ Proza_1 @ 04.09.2019. 11:00 ] @
@branacaka1
Ne treba bespotrebno velike slike kačiti na forumu.
Uvek je poželjno i korisno da se komprimuju / smanje.
To je elementarni bonton. Mnogi ljudi to zaborave.
[ gilopile @ 04.09.2019. 11:48 ] @
@ Sava, da, da, treba probati sa DVB source i antenom, jer nesto tu baguje, cim taj HDMI signal iz nekog razloga ne registruje i krece odbrojavanje do gasenja usled nedostatka signala na source. Mozda se to desava samo sa IPTV pa bi trebalo dovesti neki drugi izvor, komp, DVB-t2 STB i sl. i videti sta se desava.
Rekao bih da je neki bug u fiemware-u. Mozda bi update ili reinstalacija pomogla...Al najbolje je da to uradi ovlascen srevis, pogotovo ako je pod garancijom.
[ ademare @ 04.09.2019. 12:33 ] @
Povezati bilo sta sa Tv-om , kompjuter , laptop , DVD player bilo sta pa videti .

Ako ni sa necim drugim ne radi onda je do TV-a, i ostaje samo servis .

U eventualnom servisu ne pominjati decu i daljinski
[ gilopile @ 04.09.2019. 12:50 ] @
Deca sa daljincem su samo slucajnost u ovom slucaju, Nema sta preko daljinca da se `pokvari`, a i TV je vracen na fabricko, tako da bi, sta god da je cackano, trebalo bi da se vrati na fabricko i da radi sve na keca, pa cak i da postoji neka opcija ako su deca cacnula sto prouzrokuje to odbrojavanje.
[ ademare @ 04.09.2019. 15:09 ] @
Ma znam ja to .

Nego po servisima , radnjama , samo cekaju da kupca optuze , da je sam pokvario nesto , pa da mu odbiju garanciju .

Zato sam napiso to oko dece , za svaki slucaj , jer vecina ljudi vec zna za foru
[ gilopile @ 04.09.2019. 18:00 ] @
Mare, ma nebitno sta ce da kaze. Sve to garancija itekako pokriva i da kaze da su deca ceo dan pritiskala komande na daljincu :D Daljinac i sluzi da se pritiska sve zivo i mrtvo na njemu, hehe. Kvar nema veze sa stiskanjem daljinca i to oni u servisu vrlo dobro znaju i nema problema.
Jos najbolje da kazu da nece da prime garanciju jer su deca nasumicno istiskali daljinac i da je doslo do kvara :D :D :D
Proverice firmware da nije nesto cackan i da nije otvaran TV i to je sve.
[ branacaka1 @ 04.09.2019. 21:08 ] @
[quote]Proza_1:
@branacaka1
Ne treba bespotrebno velike slike kačiti na forumu.
Uvek je poželjno i korisno da se komprimuju / smanje.
To je elementarni bonton. Mnogi ljudi to zaborave.
[/quo

Izvinjavam se zbog veličine slika, apsolutni sam početnik na ovom forumu. Sorry, još jedanput!
[ branacaka1 @ 04.09.2019. 21:21 ] @
Nećete verovati šta je bio problem.
Nakon saveta da probam ponašanje tv-a posle povezivanja sa laptop-om situacija je bila ista. Hajde da probam i sa antenom, ali u "lopovu" nije bilo više slobodnih utičnica. Uključim produžni i sva napajanja u njih. Nakon uključivanja tv-a, poruke o odbrojavanju nije bilo.
Kabel od tv je verovatno bio labavo povezan što je uslovljavalo loše i nestabilno napajanje od kojeg se tv "branio" gašenjem. Deca i daljinac ipak nisu bili krivci nego se to slučajno tako namestilo. I problem jeste bio ulaz kao što su mnogi od vas pretpostavili!!!
Dobri ljudi, hvala svima Vama koji ste učestvovali u rešavanju mog problema!
Pozdrav svima!
[ Branimir Maksimovic @ 05.09.2019. 05:16 ] @
"Kabel od tv je verovatno bio labavo povezan što je uslovljavalo loše i nestabilno napajanje od kojeg se tv "branio" gašenjem."

Hm, dobar ti TV :P
[ gilopile @ 05.09.2019. 14:45 ] @
Moguce da su neke smetnje u mrezi prouzrokovale da je procesor pobrljavio i nije konstatovao da mu dolazi signal.
A pre ce biti da mu je trebalo jedno iskljucenje sa mreze i ponovno ukljucenje.
Vrag ga zna. Bitno da radi sad. :)
[ ademare @ 05.09.2019. 15:24 ] @
Desava se i na mnogo skupljim i kvalitetnijim Tv-ima da uredjaj " zaglupi " i da samo iskljucivanje napajanja moze da ga povrati .

Mene prosle godine zvala komsinica , zena od 80 godina u pomoc . Ima SONY jos u garanciji , i isto kaze pritiskala daljinski , nema pojma sta i sada ne moze nista sa njim .

Odem , vidim sve rastelovano . Podesim , jedva , nije bas jednostavno , kad je uredjaj nepoznat , a ima bukvalno 10 -ne menija i nista nema sanse da izadje iz menija ?!

Iskljucim ga iz napona , sacekam par minuta da se malo isprazni , ukljucim , podesim opet, drugi put je znatno lakse i sve normalno radi .
[ gilopile @ 05.09.2019. 15:33 ] @
Desava se. Ovo je smart, pa nije isto kada ga iskljucis sa mrezi ili kad sisnes power na daljincu. Jedan deo na ploci radi, mreza...mozda cak i neki vid hibernacije radi brzeg startovanja OS-a.
A kad ga iskljucis sa mreze, krece klasican boot od nule. Izgleda da je samo pobrkao loncice i bio mu potreban odmor tj. jedan reboot:D
Isto kaada ti racunar zabaguje nesto, telefon...ovaj TV nije nista naivniji, cak i komplikovanija sprava.
[ FelixDeSuza @ 30.12.2019. 23:46 ] @
Citat:
branacaka1:
Pozdrav svima!
Od pre nekoliko dana imam fox 40dlc468 smart tv.
Izgleda da su deca čačkala po daljinskom upravljaču i od juče se na ekranu tv-a, čim se tv uključi nalazi poruka: Preostalo vreme 4 minuta . Kako vreme prolazi i ne napravi se nikakav pritisak na tastere na daljincu preostalo vreme se smanjuje i u jednom trenutku tv se gasi.
Pokušavali smo problem da rešimo podešavajući opciju sleep timer. Međutim tamo je podešena vrednost off. Znači da nije to.
Da li je neko od vas imao ovakav ili sličan problem i kako ste ga rešili?
Hvala unapred!
Pozdrav, Brankica



Pozdrav Brankice, ako do sada nisi rešila problem, probaj u :time setings: da staviš sve na :off: meni je to pomoglo na stela TV, tačnije pomoglo mi je kada stavim tajmer za autostandby na off. Pozdrav.
[ fangorn @ 06.01.2020. 18:34 ] @
Citat:
branacaka1:
Nećete verovati šta je bio problem.
Nakon saveta da probam ponašanje tv-a posle povezivanja sa laptop-om situacija je bila ista. Hajde da probam i sa antenom, ali u "lopovu" nije bilo više slobodnih utičnica. Uključim produžni i sva napajanja u njih. Nakon uključivanja tv-a, poruke o odbrojavanju nije bilo.
Kabel od tv je verovatno bio labavo povezan što je uslovljavalo loše i nestabilno napajanje od kojeg se tv "branio" gašenjem. Deca i daljinac ipak nisu bili krivci nego se to slučajno tako namestilo. I problem jeste bio ulaz kao što su mnogi od vas pretpostavili!!!
Dobri ljudi, hvala svima Vama koji ste učestvovali u rešavanju mog problema!
Pozdrav svima!



Citat:
Pozdrav Brankice, ako do sada nisi rešila problem, probaj u :time setings: da staviš sve na :off: meni je to pomoglo na stela TV, tačnije pomoglo mi je kada stavim tajmer za autostandby na off. Pozdrav.
[ vaskodegama011 @ 26.01.2020. 08:13 ] @
Kod FOX televizora i meni se pojavilo. Resio problem na sledeci nacin

MENI pa HOME

kada sam usao u ovu opciju, skrolovoao na dolei i dosao do opcije ,,TV,,. Kliknuo na nju i pojavila se slika sa tv programom i ugasio se tajmer u trajanju od 4 minuta
[ branacaka1 @ 26.01.2020. 12:06 ] @
>