[ vijay @ 14.04.2004. 20:13 ] @
Kao prvo molim moderatore da ne brishu ovu poruku jer sam nov u vezi digitalnih foto aparata i zaista mi je teshko da se snadjem. Inache trazhio sam ai nisam nashao na forumu ono shto mi treba pa moram da postavim novi post.

Ovako hteo bih da qpim foto aprat digitalni, naravno (preko Ebay-a). Ali sam laik i ne znam shta koji i kako. Samo znam shta bih voleo da ima pa vas molim da mi preporuchite neki. Uslovi su sledecji:

1. Da ima 3 megapixela (ili vishe). Ovo sam zakljuchio koristecji jedan fotoaparat koji ima 2 MP i shvatio sam da je solidan ali ako mozhe vishse shto da ne.

2. Da ima LCD display.

3. Da ima otichki zoom dobar. (opet kazhem da ne znam shta je solidno)

4. Da ima onaj dodatni zoom, e sad ne znam da li sam dobro objasnio, mislim da je to digitalni zoom.

5. Da ima mogucjnost proshirivanja memorije karticom.

6. Da ima sve one komponente (USB kabl...)

7. Blic.

8. Da ima opciju snimanja kratkih video zapisa do 1 min. Sa ili bez zvuk (bolje sa!).

9. Marka nije presudna ali shto bolja to bolje.

10. Cena da ne bude preko 150€.

11. Da ima opciju da se koristi kao web kamera.

12. DA ima mogucjnost, e sad ne znam da li sam u praviu, ali shirok otvor blende. Uglavnom to je ona opcija da slika npr. automobile u pokretu i onda ispadne da je trag svetala kao dugachak. Ne znam da li sam dobro objasnio ali primer se mozhe videti na raznim Beogradskim razglednicama. Ako je ovo nemogucje kod amaterskih fotoaparata onda nije presudno!

13. Timer.

A koristio bih je za amatersko slikanje ali kvalitetno. I u mraku kad zatreba. A da ne bude jedna od onih shto se reklamiraju na TVu velichine priveska, znachi nije mi bittna velichina. Usput, koliko je dobra ta mala kamera?

Poenta zashto sam ovo pisao je da se vishe manje upoznam shta je neki "standard" da je dobar (ne kazhem odlichan) a ne skup.

E sad imam par pitanja u vezi gore navedenih uslova:

1. Kolika je neka optimanla kolichina memorije koja se dobija uz aparat sa karticom. Koliko sam shvatio svi imaju karticu?

2. Da li je VELIKA razlika izmedju 2 & 3 MP i 3 & 5 MP?

3. Ovde sam naveo aparate uzheg izbora za koje bi se odluchio ali ne znam da li cje da mi pruzhe ono shto mi treba. Napominjem da ne znam shta je od njihovih funkcija dobro a shta mi necje uopshter koristiti. Da li je neko imao isqstva sa nekim od njih?

A. Mustek DV 3000

B. KODAK CX6330 i KODAK CX6230

C. Multi Pocket 4.0 Mp (nashao na http://www.jeftino.co.yu/Digitalne_kamere/digitalne_kamere.htm, shta nije u redu sa ovom kad je tako jeftina?)

D. Olympus D-520 Digital Camera

E. HP PhotoSmart 620

F. Nikon Coolpix 2100

G. Fuji FinePix A201

H. KODAK DX4330 i KODAK CX4300 i Kodak CX4310 (ove mislim da bi mi slushile ali nemaju video)

I. HP PhotoSmart 320

J. SONY CYBERSHOT DSC-P52

K. S 3000 5.5 Mega pixel Digital Camera

Toliko. Hvala unapred na svakoj pomocji!
[ mehanizam @ 14.04.2004. 22:49 ] @
nemozes da imas i jare i pare!!!
[ vijay @ 15.04.2004. 07:30 ] @
Al si mi pomogo... :( Ja bash mislim da ne preterujem...
[ mehanizam @ 15.04.2004. 18:10 ] @
To to mislis!!!

Ozbiljno ti kazem ili povecaj budzet ili smanji kriterijume.
[ vijay @ 16.04.2004. 18:47 ] @
Evo ja sam nashao neke povoljne a dobre ali ne znam kavi su.

I da li je velika razlika u kvalitetu izmedju 2 i 3 MP? I zashto je taj 1 MP vishe toliko skup?

Imam par varijanti ali ne znam da li da se odluchim izmedju:

2MP + video opcija

3MP - (bez) video opcije

1. Kodak CX6200 EasyShare 2.0 Megapixel, 3.0x Digital Zoom Digital Camera, Convenient 8MB Internal Memory (w/ MMC, SD Card Expansion Slots), Bright 1.6" LCD, Video Clip Recording

2. CX6230 2MP 10x ZOOM DIGITAL CAMERA with 16MB Fast Internal Memory
Movie/Video Capability With Sound!
1.6" Bright LCD Screen

3. KODAK CX6230 6230 DIGITAL CAMERA ~ 1YR Kodak Warranty

4. KODAK DX3900 3.1MP 6X ZOOM (2 opt + 3 dig) DIGITAL CAMERA

5. Kodak DX4330 DIGITAL CAMERA 3.1MP 10x DX 4330 MOVIE Rec

[ Znachi opcija bi bila 3 MP, opt & dig zoom, video]

I shta uopshte mislish o KODAKu? Ja se zalepio za njega jer sam samo njega drzhao u ruci (Kodak CX4230 ) Ima nekih nepoznatih marki ali ne znam koliko su pouzdani.

Da li da chekam da 5MP pojeftini?

Poz...