[ karson @ 13.10.2019. 13:10 ] @
Windows is not genuine

Pre 7 godina sam kupio laptop i tada je u prodavnici instaliran WINDOWS 7 ULTIMATE.

7 godina je sve bilo u redu ,kada je odjednom obrisao fotigrafiju sa pozadine desktopa i pozadina je crna.Ja postavim ponovo fotku na desktop,ona stoji dok je laptop uključen ali kada ga ugasim i posle ponovo uključim opet je pozadina crna.Tada je i počeo da izbacuje upozorenja :

-Windows is not genuine

-Your computer might be running a counterfeit copy of windows
-This copy of windows is not genuine
The copy of windows you are using does pass genuine validation.To get all Windows updates and downloads reserved exclusively for genuine windows,you must validate your copy of Windows now.

Inače nema nikakvih problema u radu,sve je kao i pre sem što stalno kada uključim laptop izbaci navedena upozorenja....

Prilažem fotke tih upozorenja...

-O čemu se radi?
-Da li može da potpuno zablokira i obriše sve što imam u memoriji i sl?

-Šta da uradim da prestane da mi izbacuje upozorenja i za stalno da za stalno postavim sliku na desktop?

Ne mogu da postavim slike ovde-slike se mogu videti na;

https://www.mycity.rs/Windows/Windows-is-not-genuine.html
[ gilopile @ 13.10.2019. 13:36 ] @
Da li si ti uz razcunar kupio i win?
Imas li kakvu nalepnicu iza na tom laptopu i sta pise na njoj, za koju verziju windowsa je, home, pro...?
[ ademare @ 13.10.2019. 14:01 ] @
Ima dve stvari . Jedno je virus koji se pretvara da je MS , drugo je pravo .

U pravom dole desno pise belim slovima da nije original i pise verzija windowsa .

Ako nije original , onda se stavlja original . Ne znam sta bih mogao da ti napisem oko koriscenja piratskog windowsa ?

Verovatno su ti u prodavnici stavili Piratsku verziju , " krekovanu " i to je radilo do sada .

Imao sam ja jedan takav slucaj gde je covek dolazio sa istom pricom , tako da nisi jedini kome su u radnji uvalili Pirata .
[ gilopile @ 13.10.2019. 14:04 ] @
I da, naravno da nece nista da se desi tvojim fajlovima.
Win ocigledno nije kupljen i to sto su ga aktivirali aktivatorom je iz nekog razloga isteklo. Moguce da si na istu mrezu povezao jos jedan aktiviran win i obicno se ovo desi.
Ili kupi win ili mu daj malo leka ponovo.
[ SunnyBoy @ 13.10.2019. 14:39 ] @
I meni deluje da je u pitanju krekovana verzija.
Krek je prestao da radi i to je to.
[ ademare @ 13.10.2019. 15:01 ] @
I kada je iskljuceno Updejtovanje , MS salje updejt KB971033 i instalira ga .

On izvrsi proveru sistema i desi se ovo .

Trajno resenje za ovo ne postoji . Sve sto postoji na netu kao savet traje neko vreme , to je tako MS projektovao , da bi se za to vreme nabavila licenca .
[ calexx @ 13.10.2019. 16:44 ] @
Ukratko, ako je kupljen Windows, onda je to nekako dokumentovano, možeš da pitaš u radnji ako još postoji ili da kontaktiraš Microsoft predstavništvo da te nađu u bazi i oprave problem. Ako Windows nije kupljen, tj "kupljen" je uz komp, onda da zatvaramo temu.
[ Goran Mijailovic @ 13.10.2019. 17:42 ] @

* Izmenio sam post jer je moguće da je u suprotnosti sa Pravilnikom.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 14.10.2019. u 02:18 GMT+1]
[ --ja-- @ 13.10.2019. 18:13 ] @
Ili izbjegni kemijanje s crackovima i rizik da se problemi ponove, odi na ebay i kupi key koji radi za doslovno 2 dolara...
[ Branimir Maksimovic @ 13.10.2019. 18:21 ] @
E bas ce se usreciti sa kljucem od 2 dolara....
[ gilopile @ 13.10.2019. 18:40 ] @
Pricajte vi sta hocete, ali svi mi ovde vrlo dobro znamo kako resili ovaj slucaj. Bice nemamo ili nismo koristili vekovima takve windowse. Najednom svi posteni i koriste legalni os sa legalnim programima kuci. Jeste kako da ne.
[ ademare @ 13.10.2019. 18:42 ] @
Ne citaju ljudi sta se pise .

Kada korisnik podesi , da se Ne instalira Nijedan updejt , opet dobije ovaj ! Jer tako MS hoce .

Ove " licence " od 2 US $ , su isto na udaru kao i Crackovi !

Jer stos je u tome da se tu za 2 $ , navodno prodaju OEM licence ?!

OEM Licence se ne mogu prodavati , vec samo ih proizvodjaci mogu stavljati u kompjutere koje proizvode .

To znaci da takva kupovina nije Legalna po USA zakonima .

Kada ovaj Updejt , zezne tu Licencu od 2 $ , MS nema nista sa tim , jer on ima odgovornost samo za Licence koje on prodaje , samo ih on ne daje po 2 $ !

Ovi sto prodaju licence po 2 $ , ce u ovom slucaju da pomognu - nikako !
[ ademare @ 13.10.2019. 18:44 ] @
Gile ja nisam napisao da svi koriste Legalne i samo Legalne .

Ali nisam slagao da ovo Ne moze da se sredi trajno !

Moze da se instalira novi , pa da se on crackuje itd. A ovaj sa crnim ne moze trajno to da se skine !

Jer je vec Crackovan i ne moze da se Crackuje dva puta , bar ne na isti nacin .
[ gilopile @ 13.10.2019. 18:45 ] @
Ma moze, za minut bi ga sredio.
[ Goran Mijailovic @ 13.10.2019. 18:57 ] @
Citat:
ademare:
Ne citaju ljudi sta se pise .

Kada korisnik podesi , da se Ne instalira Nijedan updejt , opet dobije ovaj ! Jer tako MS hoce .



Ne čitaš ni ti, nije podešavanje da se ne instalira ni jedan, već da se jedan zaboravi. Elem koliko ja znam to je radilo sa rearmom i pri tome nije ništa nelegalno.
[ gilopile @ 13.10.2019. 18:59 ] @
Ma sve je vrlo jednostavno, imas legalan ili nelegalan win, nema sredina.
Nelegalan itekako moze da bude i 100% funkcionalan, najmanji problem, ali je i dalje nelegalan.

Al to nije ni bitno, ionako sledi lokot na temu, nema ovde sta da se raspravlja.
Ako je kupio win sa laptopom, mora da se onda obrati proavcu i MS kancelariji i resice se.
[ ademare @ 13.10.2019. 19:12 ] @
Citat:
Goran Mijailovic:
Citat:
ademare:
Ne citaju ljudi sta se pise .

Kada korisnik podesi , da se Ne instalira Nijedan updejt , opet dobije ovaj ! Jer tako MS hoce .



Ne čitaš ni ti, nije podešavanje da se ne instalira ni jedan, već da se jedan zaboravi. Elem koliko ja znam to je radilo sa rearmom i pri tome nije ništa nelegalno.


Ja nisam rekao da je pokusaj Skidanja crnog ekrana Nelegalan ? Ako jesam citiraj !

Sam MS smatra da je pokusaj Legalan ! Zato je i Dao tu mogucnost Privremenog skidanja na 30 dana ! Preko REARM ! Ali postoji brojac i ne moze to u nedogled .

To sam napisao da MS na taj nacin daje vreme da se nabavi licenca . Ja ne vidim da je nesto drugo u pitanju . Jer MS ne slusa kada korisnik podesi Bez Updejta . Pa bas samo ovaj prodje tu barijeru ?

Onda MS Provali da je Crackovano ?

I na kraju eto slucajno ostaje po 30 dana privremeno skidanje. Nije slucajno .

Na kraju da je tu nesto Ilegalno , zar bi postojale tolike stranice , prva kada u Google ispise naslov teme , daje savete koje si prepisao ovde .

Ali to ne znaci da ce to trajno skinuti Crni ekran !
[ Goran Mijailovic @ 13.10.2019. 19:48 ] @
Nisam ja hteo da se svađam sa tobom, niti sam rekao da si ti rekao već pričam uopšteno, ne znam što si se osetio prozvanim.

Inače to što ti pričaš ne odgovara mom iskustvu. Imaš li neki citat ili link gde piše da taj KB prolazi barijeru kako ti kažeš?
[ mjanjic @ 13.10.2019. 19:49 ] @
Instalirao neki laptop, i negde sam zagubio moj KEY sa kojim mogu instalirati 3 (ili čak 5) računara (legalan, svi studenti mogu uz nalog na Azure da dobiju legalnu instalaciju i ključ za nekoliko računara), i nađem na nekom našem forumu BAT fajl koji odradi aktivaciju. Provereno, nakon toga ažurirani i Win i Office (doduše, office je aktiviran KMS-om, isto proveren sa nekog našeg foruma), i za sada radi.
Pošto je .bat, svako može da proveri šta radi.
[ Branimir Maksimovic @ 13.10.2019. 20:13 ] @
ademare:"OEM Licence se ne mogu prodavati , vec samo ih proizvodjaci mogu stavljati u kompjutere koje proizvode ."

pricaj to ovdasnjim prodavcima... meni je jedan lik pretio tuzbom zbog ovog istog sto si ti rekao...

"nakon toga ažurirani i Win i Office "

ne radi apdejt ako win 10 nadje bilo sta nelegalno, proverio na dva laptopa...
kvarno od njih je sto ne javljaju nikakvu gresku, nego samo cekas 45 minuta
da apdejt fejluje...

[ ademare @ 13.10.2019. 20:14 ] @
Sta ce mi link .

Video sam svojim ocima , da je kod coveka koji mi je doneo taj laptop na sredjivanje , prosao taj i jos jedan Updejt .

Samo to nista od onih 100-nak koji se instaliraju kada je sve dozvoljeno .

Ti ako u to ne verujes , Tvoja stvar !

Nista se ja ne osecam prozvanim , vec ti pises to u Recenici gde citiras moj post ?? Malo je cudno da citiras moj post i da u istoj recenici pises nesto sto se ne odnosi na moj post ?

Ali sasvim moguce , raznih ljudi ima !

Pokusaj skidanja crnog ekrana Nije Ilegalan ! Prvi upit sa Googla je na stranici Softwerske firme , koja pravi i prodaje paket Minitool . Zar legalna firma koja zivi od prodaje svog paketa , daje Nelegalne savete ?

Edit post se odnosi na post @ Goran Mijailovic

[Ovu poruku je menjao ademare dana 13.10.2019. u 21:36 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 13.10.2019. 20:21 ] @
ademare, kome odgovaras? ja sam odgovorio tebi i postu iznad, tj mjanjicu.
[ ademare @ 13.10.2019. 20:33 ] @
@ Goran Mijailovic

Evo dodao sam na kog se odnosi post . On je trazio da napisem neke linkove , koje nemam i koji mi nisu potrebni jer sam licno video .

Da li negde to ima kao link Ne znam .

Evo nasao sam i link i to na MS sajtu

https://answers.microsoft.com/...79-36fc-4712-9c03-5eb1b0d1dd91

Znaci nisam ja jedini svedok da se Updejtuje , cak i kada je iskljuceno .

Covek je postavio pitanje , pomalo konfuzno , ali jos 110 ljudi ima isto tj. slicno pitanje ! Znaci problem je poznat .
[ Goran Mijailovic @ 13.10.2019. 22:54 ] @
Dobro, tebi se apdejtovao meni nije kad sam koristio sedmicu a to je bilo pre nekoliko godina.

Nema potrebe za nervozom
[ ademare @ 14.10.2019. 00:15 ] @
Nije se meni Apdejtovao , vec coveku , kome sam radio laptop .

Te stoseve sa norvozom , prosipaj na drugim temama , drzi se argumenata ako ih imas !
[ Goran Mijailovic @ 14.10.2019. 01:06 ] @
Kao što rekoh ja imam drugačija iskustva od pre nekoliko godina.
Ne kažem Win 7 je počeo da uvodi telemetriju i slične stvari koje ima Win 10 pa može biti da je sada nemoguće isključiti taj update. @ ademare ja ne prosipam štoseve i ako hoćeš da se ponašaš civilizovano možemo da razgovaramo.Svejedno molim te da iskažeš poštovanje prema meni kao sagovorniku, već rekoh da nema potreba za nervozom i takvim tonom.
[ ademare @ 14.10.2019. 01:55 ] @
Kod mene si ubuduce na Ignore . Svi koji ponavljaju nesto bezveze do besvesti , neku fiks rec su na ignore kao neozbiljni .
[ bachi @ 14.10.2019. 07:45 ] @
Poslat PM.

Može lock.
[ karson @ 14.10.2019. 08:53 ] @
Citat:
Ja nisam rekao da je pokusaj Skidanja crnog ekrana Nelegalan ? Ako jesam citiraj !

Sam MS smatra da je pokusaj Legalan ! Zato je i Dao tu mogucnost Privremenog skidanja na 30 dana ! Preko REARM ! Ali postoji brojac i ne moze to u nedogled .

To sam napisao da MS na taj nacin daje vreme da se nabavi licenca . Ja ne vidim da je nesto drugo u pitanju . Jer MS ne slusa kada korisnik podesi Bez Updejta . Pa bas samo ovaj prodje tu barijeru ?

Onda MS Provali da je Crackovano ?

I na kraju eto slucajno ostaje po 30 dana privremeno skidanje. Nije slucajno .

Na kraju da je tu nesto Ilegalno , zar bi postojale tolike stranice , prva kada u Google ispise naslov teme , daje savete koje si prepisao ovde .

Ali to ne znaci da ce to trajno skinuti Crni ekran !




- Ako ne uradim ništa....

- Šta kad prođe 30 dana?


1- Da li će LAPTOP "zablokirati" ili ponoštiti fajlove ili nešto treče...?


2- Ili će isto kao i do sada ekran biti CRN i izbacivaće i dalje UPOZORENJA a sve drugo radi normalno?
[ gilopile @ 14.10.2019. 09:04 ] @
Bice to pod rednim brojem 2.

Fajlove ni u kom slucaju nece da se poniste niti bilo sta slicno.
[ bojan_bozovic @ 14.10.2019. 09:05 ] @
To pod dva, nakon što probno vreme - rearm - prođe, ponovo će se prikazati poruka da je potrbna valjana licenca. Nikako neće doći do brisanja fajlova.
[ gilopile @ 14.10.2019. 09:12 ] @
Al za 60 dana moze da bude svasta.
Obicno posalju one batinase iz MS-a. Al u Srbiji je bilo samo parsto slucajeva, tako da nece valjda i tebe da lese.
Jos me noge i bubrezi bole od proletos. Nisam ocekivao toliko batina bejzobol palicom.
[ Miroslav Cvejić @ 14.10.2019. 09:21 ] @
Ja sam skoro 2 godine gledao tu poruku. Onda kupio licencu za 2.58€ i rešio problem.
[ SlobaBgd @ 14.10.2019. 09:27 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Ja sam skoro 2 godine gledao tu poruku. Onda kupio licencu za 2.58€ i rešio problem.

Ali... Ali... Kako to kada veliki stručnjak tvrdi da:
Citat:
Branimir Maksimovic:
E bas ce se usreciti sa kljucem od 2 dolara....

[ Miroslav Cvejić @ 14.10.2019. 09:35 ] @
Ima mala caka oko tih jeftinijh licenci. Rade SAMO NA SVEŽOJ INSTALACIJI. Ne može već instaliran Windows da se aktivira.

I da ne budem lenj, instalirao svež windows, tokom instalacije upisao broj. Aktivacija prošla uredno, zakrpe samo pljušte.
[ gilopile @ 14.10.2019. 09:50 ] @
E to je milina sa tim kljucem od 2,3 eur. Nije vredno zezanja kada moze sve jeftino i legalno.

Ako neko kupuje to neka mi javi da i meni uzme :)
Da sam tako odradio sada ne bi sa stakama hodao. Samo 3 kila gipsa me toliko izaslo :D :D
[ ademare @ 14.10.2019. 11:40 ] @
MS ne sme nista da brise .

Njihove metode utvrdjivanja nisu savrsene , nekada i omanu , ali podatke ne smeju da brisu i slicno jer bi ih ljudi tuzili .

MS ima cilj da natera ljude da kupe licencu , ali prijateljski , ne da nekome pravi stetu .


A Gileta ko zna ko je Premlatio ? Verovatno , muz neke gospodje , posle njegovog ....
[ gilopile @ 14.10.2019. 11:45 ] @
Hahah, tako je Mare man. Premlatio me muz jedne gospodje kojoj sam instalirao krakovani win, a uzeo pare kao da je legalan :D
[ Branimir Maksimovic @ 14.10.2019. 12:24 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Ima mala caka oko tih jeftinijh licenci. Rade SAMO NA SVEŽOJ INSTALACIJI. Ne može već instaliran Windows da se aktivira.

I da ne budem lenj, instalirao svež windows, tokom instalacije upisao broj. Aktivacija prošla uredno, zakrpe samo pljušte.


Sve dok taj key ne udje u mikrosoftovu bazu ne validnih....

Inace, svako moze da kupi retail licencu, pa da prodaje kljuc za 2$ ;)
Prodas kolko komada? i predje u zaradu....
[ bojan_bozovic @ 14.10.2019. 12:57 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Ima mala caka oko tih jeftinijh licenci. Rade SAMO NA SVEŽOJ INSTALACIJI. Ne može već instaliran Windows da se aktivira.

I da ne budem lenj, instalirao svež windows, tokom instalacije upisao broj. Aktivacija prošla uredno, zakrpe samo pljušte.


Ti mozes i piratski da teras, koga briga. Problem je to kad se kompjuter koristi za posao.
[ Miroslav Cvejić @ 14.10.2019. 12:59 ] @
Zašto bi ključ ušao u bazu?
[ Goran Mijailovic @ 14.10.2019. 13:23 ] @
Citat:
ademare:
Kod mene si ubuduce na Ignore . Svi koji ponavljaju nesto bezveze do besvesti , neku fiks rec su na ignore kao neozbiljni .


Ti ponavljaš nešto bezveze do besvesti od početka, ja samo mislim da nisi umeo da uradiš.

Pozdrav
[ Branimir Maksimovic @ 14.10.2019. 13:27 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Zašto bi ključ ušao u bazu?


Koristio sam i ja neki kljuc koji sam tako nabavio ali posle
nekoliko godina Windows vise nije bio genuine :P
[ vukasin2828 @ 15.10.2019. 00:35 ] @
Sta su odjednom svi postali ovako fini? Kao niko nije nikada koristio Windows Loader ili RemoveWat? Dajte, molim vas, zivimo na Balkanu, nismo Amerikanci pa da kupujemo OS.
[ bachi @ 15.10.2019. 08:24 ] @
Ma naravno, 99% i dalje fura narodne stvari, samo je protivno pravilima foruma da se takvi linkovi objavljuju.
[ vukasin2828 @ 15.10.2019. 19:06 ] @
Ma znam ja to, nego kao ovde "nemaju pojma" govore mu da kupi OEM key koji je bukvalno isto kao da si skinuo OS sa torrenta i nebuloze tipa zvanje Microsofta etc. I ne razumem zasto je piraterija postala tabu u poslednjih nekoliko godina? Kupujem ono sto zasluzuje da bude kupljeno. A za smece od OS-a poput Windowsa 10 da dajem novac ili neko smece od igre od Ubisofta, Bethesda-e, EA i slicnih firmi mi ne pada na pamet.
[ calexx @ 15.10.2019. 19:20 ] @
Mislio sam da će tema da se vrati na pravi put ali ide sve dalje. Postoje forumi na kojima se traga za piratskim verzijama ali to nije ovaj.