[ visatix @ 21.10.2019. 07:43 ] @
Forumaši,
imam neku sondu nivoa čiji izlaz je 4-20 mA. Taj signal dolazi na digitalni panel metar OMRON K3GN-PDC DC24V (https://assets.omron.eu/downlo...l_panel_meter_datasheet_en.pdf) koji je preskaliran da pokazuje nivo, a izlazi mu služe da uključe/isključe napojnu pumpu. E sada, imam još jedan ovakav panelmetar i trebao bih da iskoristim gorespomenuti postojeći strujni signal od sonde nivoa,kako bih mogao da podesim neki svetlosni alarm kada nivo padne ispod odgovarajuće vrednosti. Nisam baratao sa strujnim signalima pa me interesuje kako da povežem signal ove sonde na dva panelmetra kako bih imao traženu funkciju?
[ Proza_1 @ 21.10.2019. 08:57 ] @
Taj panel metar ima dva relejna izlaza.
Da li si razmišljao da drugi izlaz koristiš za svetlosni alaram?
[ ZAS011 @ 21.10.2019. 08:58 ] @
Poveži panelmetre redno sa sondom:

Napajanje(+) -> Sonda -> Panelmetar1 -> Panelmetar2 -> napajanje(-)
[ visatix @ 21.10.2019. 09:11 ] @
Proza_1: Oba izlaza se koriste za uključivanje pumpi.
ZAS011: Ako sam te dobro razumeo (slika u prilogu): napajanje (+) na (+) sonde---sonda (-) na priključak 6 od 1.panelmetra----priključak 5 (com) od 1.panelmetra na priključak 6 od 2.panelmetra---priključak 5 (com) od 2.panelmetra na napajanje (-)?
[ Living Light @ 22.10.2019. 20:33 ] @
visatix,
ZAS011 je lepo rekao,

-SVE NA RED !

Ne znam šta Ti je u njegovom odgovoru nije jasno?
________________
Slobodno, ako te išta brine, ili je nejasno,

Tu smo...Da pomognemo.
pOz
[ ZAS011 @ 22.10.2019. 21:42 ] @
Baš me mrzi da ti pišem čitav elaborat oko vezivanja koječega na red. Ne znam šta ti to nije jasno u mom prethodnom objašnjenju.

Evo ti i sličke. Obično me plaćaju za povezivanje mernih sistema i sistema automatike.

[ Living Light @ 23.10.2019. 19:05 ] @
@visatix
(ZAS011 izvinjavam se , ako sam nešto loše uradio)

ZAS011 je malko u gužvi, možda je ova njegova slika preglednija ovako,
Izvoli:


Ako nešto nije jasno,
Izvoli bombarduj sa pitanjima.

Svako Dobro.
[ visatix @ 24.10.2019. 06:25 ] @
Hvala Vam. Shvatio sam. Nikada se nisam bavio strujnim signalima, a ta sonda nivoa je jedna i jedina, "tera" pumpe pa ne bih voleo nešto da upropastim. Zato sam se obratio Forumu i ljudima koji se bave sa tim.