[ TheSpiridon @ 21.10.2019. 08:24 ] @
Imam potrebu da menjam linux distroe, ne znam sta da radim. Koji linux da izaberem da se saberem?
[ bojan_bozovic @ 21.10.2019. 08:49 ] @
Slackware. Da isprobas i njega! Pa OpenSUSE, pa Fedora, pa Gentoo...
[ TheSpiridon @ 21.10.2019. 08:54 ] @
Ne staj mi na muku. Probao sam Slackware. To je moja prva distribucija. Jako je dobar, ali me nerviraju zastareli paketi. I ne znam što sam ga odbacio. Mislim da ću da uzmem neki manjaro i3 ili tako nešto. Treba mi neko mini okruzenje da koristim komandnu liniju sto vise. Neki predlog? Ili da instaliram ubuntu server pa da nabudzim neko osakaceno okruzenje. Ali najpre cu debian bez gui. Pa posle ne znam sta. Sta da mu nabacim?
[ calexx @ 21.10.2019. 16:31 ] @
Ja predlažem gentoo da te oduči od te potrebe. ;) Možeš i FreeBSD, koliko da malo promeniš ... mada to baš i nije linux.
[ TheSpiridon @ 21.10.2019. 16:59 ] @
Danas i juce su mi bili dani, prepisani od strane doktora. Kaze idi hebi nesto. I ja dosao ovde, tako da ne zamerite sto ste hebani :D
[ calexx @ 21.10.2019. 17:59 ] @
Pa što ne kažeš da si pod doktorom??
[ TheSpiridon @ 21.10.2019. 18:50 ] @
svako ko ima doktorat mora da bude pod doktorskom disertacijom.
[ Srđan Pavlović @ 22.10.2019. 22:10 ] @
Samo koristi zastitu, ako vec tolko menjas, bar da bude bezbednije :D

Ono na cemu sam se ja skrasio:

1. Mint Cinnamon - ni jedan mu nije ravan sto se tice generalno utegnutosti i recimo necega na cega su navikli win korisnici,
turam ga dedama, babama, kolegama.. i to im traje godinama, nije prenatrpan, jasam je i logican. Ako mi treba sigurica koja
radi i radi lepo, Linux Mint 19.2 (novi) Cinnamon i nema greske. (jedini se dobro snalazi i sa mojim laptopom gde je hibridna
grafika i uspeva da podesi stvar da radi, jer ubuntu koji mu je baza to hendluje kako valja)

2. MX Linux (debian baza), ima opciju sa SysVinit i systemd, pa ko sta voli. XFCE, izuzetno je brz, ima nekih svojih dosta lepih alata,
zajednica je fenomenalna znaci na forumu imas tipa svakodnevnu komunikacju sa glavnom covekom i glavnim devovima
u roku od par dana su implementirali dve stvari koje sam predlozio, nesto vezano za terminal i nesto oko nvidia drivera.
Izuzetna i responsivna ekipa.

3. Manjaro - arch kao baza i dalje tvrdim da oni koji misle da je pacman superioran u odnosu na apt... nisu vidjali poruke od pacmana
tipa "ne mogu da deinstaliram peru jer pera zavisi od samog sebe" :D itd.. inace odbar, na desktopu mi je sad trenutno Manjaro KDE
i koristim ga posto po difoltu dolazi sa vrlo svezim ofisom i kao ajde da vidim kakav je KDE "danas", dakle kao test vise,
a verovatno za koji dan na desktop ide MX 19 final.

Uskoro uzimam i nekog novog Ryzen-a sa Vega 8 grafikom pa ce tu tek biti testiranja svega :D

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 22.10.2019. u 23:22 GMT+1]
[ pikl cera @ 22.11.2019. 14:46 ] @
Posle svih zivih izmenjanih distroa,reinstalacija po sto puta bukvalno i bolesti sa tim,ipak sam shvatio da su mx i mint sa kojim sam i usao u svet linuxa tu najbolji i najpotpuniji za mene i skrasio sam se na mx-u.
[ Branimir Maksimovic @ 22.11.2019. 19:06 ] @
"ne mogu da deinstaliram peru jer pera zavisi od samog sebe"

Ne bas od samog sebe, ali imas pacman -Rs ako bas hoces -Rsc, a ako bas bas hoces -Rdd ;)