[ bordzija @ 28.10.2019. 12:53 ] @
Sbb kablovska televizija, od ulaza u stan pa do televizora ima jedno 30-40-50 metara kabla pojma nemam kuda ide ispod lajsni, oko štokova stan je ogroman. Digitalni sbb risiver povremeno gubi neke programe, konkretno pink nestane i još neki. Sbb serviseri kažu predugačak kabl. Stvarno kada se spoji na ulazu u stan, sve radi ok.

Kažu da nemaju pojačivač u našoj zgradi, šta god to značilo i instaliraju ga tek ako se puno ljudi žali?!??

Jel ima neki pojačivač signala da se montira ili doda? I gde da se montira? Hwala unapred :-)
[ ademare @ 28.10.2019. 13:44 ] @
Dok si tamo nemam pojma , ovde u Bg ima prodaju Kinezi i po oglasima nasi preprodavci , mali aktivni pojacivac koji se napaja na 220 Volti . Nije nista narocito ali pomaze .

Ja sam ga koristio kada sam delio preko SBB-a na net i 3 TV-a , pa na jednom bio losiji signal . Nije nestajalo kanala ali bilo je onih artefakta , kockice, zamrzavanje itd . Sa pojacivacem sve bilo O.K.

Jeftin je oko 1.000 din . Povezivanje obicno sa F konektorima , stavis ga gde god hoces , gde god ti treba da pojaca . Na primer ako je u celom stanu slabo , onda na ulazu , ili gde vec imas 220 Volti . Ima 1 ulaz 2 izlaza , i 1 ulaz 3 izlaza .

Evo slicno ovome , samo je ovaj 1/4 na slici .

https://www.kupindo.com/Oprema...ivac-i-spliter-za-kablovsku-TV
[ bordzija @ 28.10.2019. 15:06 ] @
U bgd je problem ja samo pitam hwala na odgovoru, sad vidim da mi žena slala baš taj pojačivač. Rekoh da pitam, ipak sad ima onaj sbb dekoder risiver.
[ bordzija @ 28.10.2019. 20:36 ] @
Poručen ovaj sa tri izlaza 600 dinara. Javljam kako radi
[ dragoslav.b @ 29.10.2019. 23:26 ] @
Citat:
bordzija:konkretno pink nestane


I kakva je tu šteta???
[ Sava @ 30.10.2019. 06:15 ] @
@dragoslav.b
Nikakva, naprotiv, jedan spasen !!!

@Postavljač pitanja
Zašto se ti uopšte oko toga baviš!? Pozoveš tehničku službu SBB-a da reši problem. Oni su dužni da ti obezbede kvalitetan signal na mestu za koje plaćaš. Izmeriće jačinu signala i rešiće problem. Insistiraj na tome, ništa sam ne postavljaj, to je čak i protivno ugovoru.
[ Predrag Supurovic @ 30.10.2019. 07:12 ] @
Mislim da je SBB dužan da dovede signal u stan, a za dalej nije njegov posao.

No, oni to i rade. Ja sam jednom imao problem, došli su i rešili problem iako sam ja sam pravio dodatni razvod po stanu.
[ Sava @ 30.10.2019. 07:36 ] @
Oni dovode signal do televizora koji mora da ima zadovoljavajuću sliku. Do onoliko aparata koliko ti ugovor dozvoljava, kod mene je to recimo 1+2.
Problem je što oni plaćaju podizvođače koji su priučeni i najčešće nemaju pojma, odrade samo ono što je po šablonu, sve ostalo im je tabula raza. Recimo da moja majka ima jedan crt tv i veliki stručnjaci nisu umeli da ga priključe na mini d3 uređaj pa sam morao to sam da uradim zato što mi je tako bilo jednostavnije nego da ih ponovo zovem pa da pošalju neke još gore od onih koji su bili.
[ bordzija @ 30.10.2019. 08:58 ] @
Tašta gleda ja ne gledam, za mir u kući zvezdice i rijaliti 💩 🤪 već dadoh 400 evra za 4k televizor kako bi se taj užas puštao. Dobro barem imam opciju da preko telefona stalno smanjujem ton a da tašta ni ne primeti.

Sbb je u interesu da sve funkcioniše kako treba jer ako nije onda i ostalima pravi smetnje.
[ SASA M. @ 30.10.2019. 16:24 ] @
Po ugovoru SBB garantuje kvalitet ako oni postave instalaciju u kuci / stanu... Ako korisnik zadrzava svoju postojecu instalaciju onda SBB garantuje za kvalitet signala samo do prikljucne kutije... Koliko se secam na formularu je bila stavka da se instalacija u nekim slucajevima dodatno naplacuje... Ne znam tacno pod kojim uslovima jer se to vremenom menjalo.
Uglavnom SBB izlazi u susret korisnicima bez obzira da li je njihova instalacija ili je od korisnika jer na teren obicno dolazi neka firma koja radi za SBB. Oni verovatno ne mogu da provere papire. Meni su samo jednom bili zaposleni direktno kod njih, sve ostalo ko zna ko. Zadnji put kada je neko dolazio, doneli su mi d3 mini za drugi tv, momak koji je izmerio signale zamenio je konektore na obe grane bez obzira sto nisam imao nikakav problem.

Za ovaj problem verovatno mogu da pojacaju signal samo za 1 korisnika, mislim da su prestali sa praksom da se sa bliski stanovi kace na 1 zajednocki prikljucak kakav je obican splitter.
[ bordzija @ 30.10.2019. 17:46 ] @
Gore sam napisao merili su i slabi signal jer je kabl dugačak 30-50 m.

Stigao pojačivač signala treba da se instalira:

[ Living Light @ 30.10.2019. 21:45 ] @
Pa nije to pojačalo WIN15, da treba da se INSTALIRA ?

Svet poludeo!
[ branko tod @ 30.10.2019. 22:28 ] @
Obično ni jedan antenski pojačavač neće da se sam instalira.
Mora neko da kablove poveže, zakači napajanje, turi tipl u zid ...

Nego ga ti bordžija lepo probaj i reci kako radi. I ja imam sličan
problem. Hvala unapred.

Koliko si ga platio?
[ bordzija @ 30.10.2019. 22:47 ] @
600 din pojačivač +250 poštarina imaš na kp da poručiš.
Ja nisam tamo, žena neće pa se čeka treća osoba. Koliko sam razumeo vikendom je slab signal kada svi gledaju tv pa će tada montirati i naštelovati jačinu pojačivača.

Odlična stvarčica za kuće sa nekoliko televizora, bilo kablovske ili zemaljske antene.

Bajdvej kad premotam film u glavi, dosta programa preko sbb-a je imalo smetnje tu i tamo.
[ ademare @ 30.10.2019. 23:08 ] @
Treba imati hrabrosti pa poruciti , od ovih sto ne odgovaraju na poruke , preko sajta !

Po meni su to sve potencijalni prevaranti , jer ne odgovaraju ne poruke , da ne bi mogli da dobiju Negativnu ocenu !

Ako rade posteno zasto ne odgovaraju na poruke ?
[ bordzija @ 31.10.2019. 09:07 ] @
Stas iz Pa je provereno odličan, od njega sam uzimao amiko i svašta još nešto, bez greške odgovara i šalje, ima preko iljadu pozitivnih nijedan negativni tako da nema zime :-) 100% si zadovoljan.

Jedna žena me prevarila, prodala mi nalomljen paročistač iako je bilo lično preuzimanje nisam proveravao uređaj na ulici. Moja greška, ona može malo sutra opet da vara i to je to. U suštini radi uređaj ali je nekome ispao.

Ko na sajtu kupujem prodajem ne odgovara na poruke je sigurno prevarant makar imao i milion pozitivnih ocena.
[ ademare @ 31.10.2019. 11:26 ] @
Moracu da ga proverim

Ima dosta tih prodavaca , koji prodaju slicnu - istu robu .

Do sada sam pisao nekolicini , 3 komada i nista . Ne odgovaraju na poruke . Naravno da je pisanje poruka samo test , jer ko ne odgovori na poruku , a procita je , je prevarant u najavi .

Jos nisam naleteo na nekog ko je normalan prodavac , ali videcu kod ovog Pancevca .
[ bordzija @ 31.10.2019. 11:47 ] @
Ne javljaju se kada nemaju robu, to je običaj :-)
Čim neko ima puno ocena veruj mi da je profi, pančevci i nišlije su opasni trgovci na kp :-)
[ baresi @ 31.10.2019. 14:12 ] @
@bordzija, najveći problem kod svih kablaša je taj, da ne niveliraju signal posle svakog linijskog pojačala. Možda ne znaju kako se to radi ili štede. Onda kad ubaciš svoje pojačalo, možeš očekivati svašta. Dovoljno je da ti je na jednom kanalu signal preveliki i pojačalo počne raditi intermodulaciju. Na tvom pojačalu kojeg si kupio u karakteristikama nema maksimalni izlazni i ulazni nivo signala, nadam se da nisu to namjerno zaboravili. A priča o vikendu i svi gledaju TV pa se signal smanji, to je priča za mališane, nema veze sa VF tehnikom. Onaj koji ti je to rekao, ili laže ili ne zna o čemu se radi. Neka ti lijepo izmere signal na ulazu u kuću, to se obićno radi spectrum analyzerom i pogledaj kakav je nivo na najnižem i najvišem kanalu. Obično su tu najveći problemi.
[ branko tod @ 31.10.2019. 19:23 ] @
Naručio sam, pa ću da vidim šta je to. Ali ja sam
samo za lično preuzimanje u Pančevu.
[ ademare @ 31.10.2019. 20:24 ] @
Ja sam koristio 2 godine , digitalna TV na SBB-u .

Ali nije mi palo na pamet da ga otvaram i da gledam sta ima unutra. Sada ne koristim , jer imam IPTV , to ide preko mreznih kablova .

Ali nemam pojma gde mi je . To je mala kutijica , zaturi se negde lako .
[ Living Light @ 31.10.2019. 21:16 ] @
ademare,
ja ništa ne kupujem zbog "Da ga imam",.

Sve sam kupio zbog: "Ali nije mi palo na pamet da ga otvaram i da gledam sta ima unutra."

Upravo zbog toga :)
[ gilopile @ 31.10.2019. 22:05 ] @
Auu, Marko man, pa zar nisi znatizeljan da vidis da li u kutijici zive mali ljudi koji pustaju TV prigram?
Lociraj kutiju i pod srafciger odmah.
[ mrkabrka @ 31.10.2019. 22:13 ] @
Pa valjda može da se proveri jačina i kvalitet signala na D3mini, a i u ostalima preko meni-ja u podešavanjima...ako je ispod 80% , pozvati njihovu tehničku službu pa neka oni rešavaju...
[ bordzija @ 01.11.2019. 07:55 ] @
Bili iz sbb i rekli da je predugačak kabl, na ulazu u stan ok ali kod tv nije ok signal. Nemaju neki pojačivač u samoj zgradi već na susednoj pa ako se dosta ljudi bude žalilo - staviće. Merili su signal. Ja ni ne gledam televiziju, mislim da je to neviđeno zaglupljivanje naročito u srbiji.
[ Sava @ 01.11.2019. 08:20 ] @
Citat:
bordzija:
Poručen ovaj sa tri izlaza 600 dinara. Javljam kako radi
Imao sam takođe dugačak kabl dok je bila analogna verzija sbb-a i kupio baš taj pojačavač. Ne ulazim u to da li je možda bio neispravan, ali bila je bačena para, baš ništa nije pomagao.

Mislim da moraš da insistiraš kod sbb-a da ti reše problem. Ti im plaćaš uslugu koju ti ne pružaju. Budi uporan i dosadan. Ne znam u čemu je problem da pojačaju signal na banderi sa koje dobijate kabl!? Bilo je tih problema i u mojoj ulici pa su ga na kraju rešili.

Samo još jedno pitanje. Čiji je taj dugačak kabl kojim vodiš signal do tv-a? Ako je tvoj možda je lošeg kvaliteta. Kao radioamater znam koliko znači dobar kabl za te signale malog nivoa. Meni je reda 20-25 m i nemam nikakvih problema (još imam i razdelnik između, to je još -3 dB). Kod komšinice dolazi oko 15-20 m do krova, onda idu još toliko sa tankim kablom do tv-a i nema nikakvih problema. Ako imaš sbb internet očitaj nam onu prvu stranu sa jačinom signala i S/N.
[ bordzija @ 01.11.2019. 09:12 ] @
De bre da ti očitavam sa 700 km udaljenosti samo sam preneo šta su ženi rekli. Kabl je dugačak 40-50 metara do televizora. I pre je bilo smetnji kada je bila analogna ali sa ovim d3 prosto nestaju povremeno kanali. Taman zbog jednog kanala da se kopaju zidovi 😱😱😱
[ Sava @ 01.11.2019. 09:43 ] @
Iz tvog početnog pitanje se ne vidi da ga postavljaš za nekog drugog 700 km od tebe, naprotiv, shvatio sam da se radi o tvom stanu.
Bilo kako bilo rešenje je kod sbb-a.
[ samuki @ 01.11.2019. 12:41 ] @
U D3 uredjaju ima da vidiš kolika je jacina signala, u postavkama.
[ fangorn @ 01.11.2019. 17:31 ] @
Ja sam isto imao problema sa slikom kod SBB-a, zamrzavanje, artefakti, ali samo na jednom tv-u (sa CAM karticom) i to samo ponekad, na druga dva tv-a je slika ok.
Kupim taj gorenavedeni JMA signal amplifier, prikljucim ali nema poboljsanja, pokusavao sam sa razlicitim podesavanjima potenciometra ali nista.
Problem je trajao mesecima, obicno tv gledam samo u kasnim vecernjim satima i onda kad vidim problem kasno je da zovem SBB, sutradan zaboravim i tako u krug.
Onda se slika bas pokvarila toliko da ne moze da se gleda koliko secka, i resim da ispitam sta se tu desava.

Iskljucim sve kablove i pojacivac sa glavnog dolaznog kabla u stan i spojnicom spojim samo moj tv, slika savrsena, znaci nije CAM modul u tv-u.
Vratim razdelnik i krenem da vracam jedan po jedan kabl, sve ok dok nisam dosao do rutera, kad njega prikljucim slika se pokvari na mom tv-u.
Skontam da mozda ruter pravi neke smetnje, mada net radi normalno.
Nazovem SBB, objasnim sta sam probao, momak dodje sutradan i zameni sve razdelnike (3 komada) i konektore na kablovima i resi problem, slika je od tada savrsena.

Eto, problem moze da bude i neki razdelnik ili los konektor na kablu.
[ baresi @ 01.11.2019. 18:06 ] @
@fangorn, ovako na prvu loptu, rekao bi da su kod tebe radili probleme F konektori, jer nisu bili dobro montirani. Vidio sam puno toga, pokidana alu folija kabla i kabel ostane bez mase.
[ fangorn @ 01.11.2019. 18:43 ] @
Moguce, neke od tih kablova sam i sam razvodio, mada kaze decko iz SBB-a da su problem bili razvodnici (spliteri), nisu bili odgovarajuci.
[ Living Light @ 01.11.2019. 19:08 ] @
mrkabrka
Uz sve ove pametne savete,
prvo proveri VALJANU konekcuju unutar stana/kuče.

P idemo dalje...
[ Living Light @ 01.11.2019. 19:14 ] @
Mali Dodatak:
Ako kabl ima 30-40-50m metara,

..ehhbo PROVAJDERA koji To slabljenje NE UME DA !"Izreguliše"!

Zovi ih i nek sami izreguliošu jačinu signala.

I da to bude čista slika sa 1080p !!! HD

pOz

[ bordzija @ 01.11.2019. 20:47 ] @
Kažu da ako se ostali stanari budu žalili onda će da regulišu tj instaliraju pojačivač u zgradu. Sad treba da vidim te splitere da izmenjaju 🤔
[ branko tod @ 01.11.2019. 20:51 ] @
Citat:
Living Light:
Zovi ih i nek sami izreguliošu jačinu signala.
pOz

Neće da dođu
[ mrkabrka @ 01.11.2019. 22:23 ] @
I šta sad ? Odosmo u digitalizaciju kad ono još gore nego što je bilo., Evo kod SBB-a ako niste primetili - jačina tona na kanalima je različita ..kod mene slučaj već preko mesec dana nema uopšte tona na kanalu SCI - pozicija 200,,,mada za njih je to nebitno ., bitno je da ti naplate....
[ ademare @ 01.11.2019. 23:36 ] @
Ja sam koristio jos dok je bio IKOM i kasnije kod SBB-a . IKOM je davao jedan digitalni box , neki KAON , a na ostalim Televizorima se mogao gledati osnovni paket Digital - Nezvanicno , ako TV ima kablovski tjuner ! Znaci u Kaon je isla kartica za HBO ,paket plus itd . u ostale Televizore nezvanicno osnovni digital .

Kod mene duzina kablova nije bila problem , vec deljenje . Pola signala za Internet pola za TV . Posle ta 1/2 opet se deli na dva dela , tako su slepci pravili , nije se ta polovina delila na 3 dela za 3 . TV-a vec opet na pola . Pa 1 TV ovaj gde je Box imao 1/4 signala a ona dva Nezvanicna po 1/8 signala !

I tu za ta dva sam bio stavio ovaj pojacivac 1 in , 2 out . Znaci da pojacava tu 1/4 i da je deli na dva dela .

Nista nisam stelovao potenciometar , prikopcao i radilo ! Posto je bio digitalni signal , javljali su se artefakti , kockice , zamrzavanje slike , preskakanje . Sam Tv ima merac jacine signala ne treba box da mu meri .

Posle kada je SBB kupio IKOM, vremenom su pomalo smanjivali broj free digitalnih kanala , sve dok nisu dosli i zamenili KAON i doneli jos dva mini D3 Boxa. To su radili kada je stigla digitalizacija , kada je postojao samo digitalni signal . Par meseci je postojao i analogni , ali bez free digitalnih kanala osim onog njihovog promo .

Posle par meseci od totalne digitalizacije sam presao kod MTS-a .

Tako da je meni ovaj mali pojacivac pomogao . Ako nekome ne valjaju F konektori ili razdelnici onda moze da pomogne samo njihova promena .

Inace sam i ja sam kablirao , premestao cvoriste iz sobe u predsoblje ali sam to dobro odradio .
[ whitie2004 @ 02.11.2019. 09:47 ] @
Jel ova 'cigla' gore propusta internet komunikaciju u suprotnom smeru ili je klasicni one-way televizijski ampl ?
[ dejanet @ 02.11.2019. 10:53 ] @
@ademare: Kod mene duzina kablova nije bila problem , vec deljenje .

I kod mene je bio isti slucaj. Posto su menjali posle 10 godina, rekli su da korozija ili promene tokom vremena na spojevima najvise uticu na pad nivoa signala.
[ bordzija @ 02.11.2019. 12:26 ] @
Koliko ja znam, ima jedno čvorište na kome je bio filter, pre jedno pola godine sam ukinuo i stavio samo spojnicu jer drugi tv ide preko kompa na eon. Signal tj problem ostao isti, na mesto filtera tj spojnice ide ovaj pojačivač signala pa će vidimo.

Možda je ulazni dzek na d3 risiveru loše spojen, nisam obraćao pažnju jer to meni sve "radi" ne zanima me televizija.

Problem će biti uskoro još jedan tv koji će biti u zasebnoj prostoriji. Šta mislite jel bolje da uzmem neki smart pa preko EONA da se gleda televizija? Mi nismo nikako uspeli da spojimo 4K novi LG televizor na EON.
[ sabosim @ 02.11.2019. 18:54 ] @
Citat:
ademare:
Moracu da ga proverim ;)

Ima dosta tih prodavaca , koji prodaju slicnu - istu robu .

Do sada sam pisao nekolicini , 3 komada i nista . Ne odgovaraju na poruke . Naravno da je pisanje poruka samo test , jer ko ne odgovori na poruku , a procita je , je prevarant u najavi .

Jos nisam naleteo na nekog ko je normalan prodavac , ali videcu kod ovog Pancevca .

Beli elektronik u Vojislava Ilića ako nemate poverenja. Dve godine garancija, fiskalni račun. Amiko pojačivač kablovske sa dva ili više izlaza.
[ bordzija @ 02.11.2019. 19:01 ] @
Jel neko naterao EON sbb na pametnom televizoru? Jel može to da strimuje preko vifija ili utp kabl?
[ dejanet @ 02.11.2019. 19:33 ] @
^ Proveri sa tehnickom ekipom, oni imaju merac i vrlo lako mogu da ti izmere nivo signala od tacke do tacke, kao i odzive u odnosu na provajdera. Mislim da duzina kabla nije veliki faktor, lupam 1dB na 50m, dok na spojevima imas vise od toga.
[ Living Light @ 02.11.2019. 20:02 ] @
Citat:
bordzija:
Jel neko naterao EON sbb na pametnom televizoru? Jel može to da strimuje preko vifija ili utp kabl?

bordzija,.....evo ja uveo SBB od pre par dana,
danas mi stigla Brza pošta za sa FIX telefonče, iz SBB BG,

Ja , ne znam šta da im prigovirim, osim što nemam 150Gbps , ali imam 100Mbps,

Sve TO roka SVE U 16-est!

Oš sliku? ..o brzini....



[ bordzija @ 02.11.2019. 20:20 ] @
@dejanet proverili su sa tim super uređajima, na ulazu u stan je sve super, kod televizora đoka slabi signal. Problem je kako kažu pojačivač signala koji je na susednoj zgradi. Volim SBB ali je telekom pre nekoliko meseci ušao sa optikom u zgradu khm.
[ bordzija @ 05.11.2019. 15:23 ] @
Jel poručio/ ugradio još neko ovaj pojačivač signala? Žena kaže kako je stigao na sto tako nema problema sa slikom sve radi. Bajdvej sve filtere ispojeve su zamenili kada su bili. I dalje je bio slabiji signal na tom najdužem kablu.
[ ademare @ 05.11.2019. 16:58 ] @
Najvaznije , ja da pojacivac deluje i kada nije prikljucen

Kako bi tek radio da jeste . Mozda i isto
[ bordzija @ 05.11.2019. 17:09 ] @
Ništa dok se ja ne vratim sa mora :-)
[ gilopile @ 05.11.2019. 20:35 ] @
Mozda je wireless pojacivac :D Ne treba ugradnja, samo da je tu negde u dometu.
[ baresi @ 06.11.2019. 07:29 ] @
Isti slučaj je kad te boli zub. Čim dođeš u čekaonicu kod zubara, zub prestane da boli haha.
[ bordzija @ 06.11.2019. 10:24 ] @
Ma to je sve na klimavim nogama, ne ulažu ništa u infrastrukturu. Optiku mogu samo da sanjaju tako da očekujem sve više.
[ bordzija @ 17.02.2020. 09:45 ] @
Klasika, subotom i nedeljom kada svi sede i gledaju televiziju, nestaju određeni kanali tj pink i još neka teletabisvizija zaboravio sam. Normalno raskačim ja i stavim onaj POJAČIVAČ signala što se prodaje i... Ništa. Nula poena.
Pojavio se samo neki krdžavi zvuk, slike nema. Motao levo desno, pojačavao i smanjivao, kada se smanji nestane skroz zvuk.

Zašto vikendom ne rade određeni kanali na sbb kablovskoj televiziji? I internet krči vikendom.

[ ademare @ 17.02.2020. 11:07 ] @
Nesto tu nije u redu sa pojacivacem . Ocigledno je neispravan .

Ne moze ispravan da daje losije rezultate nego , go kabl ? Eventualno moze da bude isto , da nema poboljsanja, ali losiji rezultat znaci samo neispravnost .
[ bordzija @ 17.02.2020. 13:02 ] @
Pa daje bolje rezultate, pojavi se krljavi ton onako izobličen. Da se razumemo, mene baš briga :-)
[ bakara @ 17.02.2020. 13:55 ] @
Citat:
bordzija:
Zašto vikendom ne rade određeni kanali na sbb kablovskoj televiziji? I internet krči vikendom.

Nije to da SBB kanali ne rade vikendom vec na tvojoj lokaciji ne rade.

to pitanje treba da pitas i obavestis SBB jer ovde ti niko oko toga ne moze pomoci
[ popusicko @ 17.02.2020. 15:17 ] @
[att_img]Al što mu krči internet vikendom...


[ Milan Kragujevic @ 17.02.2020. 18:36 ] @
@bordzija Zovi SBB, već sada, da sutra ujutru već imaju spreman radni nalog tehničari, dolaze brzo na teren, i rešiće ti ako imaš sreće i ako nisi nešto baš baš pokvario. Ako nemaš sreće ili si sve upropastio reći će ti šta da uradiš ali neće hteti jer nisu nadležni za kućnu instalaciju. Možda može isti majstor da ti to sredi "van posla". Dalje polemisanje na forumu ti neće pomoći, intervencije ne naplaćuju bez obzira da li si ti namerno pokvario, slučajno, ili su oni/"crklo samo od sebe".
[ bordzija @ 17.02.2020. 18:44 ] @
Pa bili su već i izmenjali sve one konektore i filtere džaba. Kaže da nemaju pojačivač na našoj zgradi nego na susednoj pa ako se nas više bude žalilo onda će i u našu da ugrade. Kažu i da je kabl predugačak pa sve zajedno šipak. I tako

U suštini samo da javim kako je ovaj pojačivač bezvredan. Sad što nema pinka paaaa to je odlično!

Čuj ja pokvario nešto hehe vidi se da radiš u SBB odma svaliti svu krivicu na korisnike
[ mrkabrka @ 17.02.2020. 20:09 ] @
Pa nešto mi nije jasno ? Imaš D3 ili tako nešto ., i na njemu ima - menu- tehnička podešavanja - - signal-- tu vidiš koliki je nivo signala -.,ako je manji od 40% onda opali po sbb-u, baš te briga gde je pojačavač....
[ mrkabrka @ 17.02.2020. 20:15 ] @
A trebao bi da bude veći od 80% S/N ratio 95 , BER se menja od 0 do 4 , Signal- ima signala, Prekidi u prenosu 0 ....
Kvaliet signala 89% ....
[ bordzija @ 17.02.2020. 22:19 ] @
Imam negde fotografiju signala ali ne mogu da iskopam gde je, stavljam ako nađem ili kad dođem do televizora pogledam. U suštini radi sve ok sem vikendom kada nema signala.
[ bordzija @ 18.02.2020. 12:36 ] @
Evo napravio sam fotku jačine signala, doduše nije vikendom je verovatno mnogo manje.

[ bordzija @ 04.03.2020. 15:14 ] @
Ljudi pomagajte, od pre neki dan internet radi kao sijalice na novogodišnjoj jelki, televizija se gubi sve više i više kanala nestaje, više ne radi ni eon kako treba, stalno puca. Cela zgrada se žali, oni samo dođu i nešto premere i odu. Promene konektore koje je kolega pre njih promenio i to je to.

Primetio sam da uglavnom crkavaju HD kanali, ovi ostali još i glibave. I nije problem u opterećenosti tj količini korisnika jer i noću isto ne radi kako treba. U svako doba dana i noći sam proveravao i testirao - isto!

Primetio sam da i preko satelita nemam hd kanale tj oni baš zapinju dok svi ostali koji nisu hd rade ok.

Zemaljska televizija radi odlično u hd formatu preko obične pendrek antene koja se nalazi na prozoru sobe i gleda ka avali (između ima zgrada).
[ dejanet @ 04.03.2020. 15:23 ] @
Uzrok, veza, crkavanje HD kanala i play/replay servisa moze biti samo slab internet.
KOd mene (Zvezdara), pre neki dan, sbb je slabo radio, slicni simptomi, mislio sam da je do nas u zgradi(ugradjivali video nadzor), zvao 199xy, ono, pola grada ima probleme, pa sam sacekao, od juce ok.
[ Milan Kragujevic @ 04.03.2020. 15:34 ] @
@bordzija Jel' sigurno cela zgrada ima problem? Ako je tako, napišite koordinisano više mejlova, svaki korisnik, i pošaljite na [email protected], i jedan papir sa žalbom, potpišite svi redom, i odnesite u SBB poslovnicu. Call centar često ne prijavi problem, mada koliko vidim ti nisi ni pokušao da ih kontaktiraš.

A što se tiče satelita, to mi nije jasno, šta je za tebe satelit? TotalTV? To nema nikakve veze sa kablovskom SBB-a.

Okači parametre modema sa http://192.168.100.1/ , konkretno Downstream SNR, Power level, kao i Upstream power level. Uradi speedtest povezan preko gigabitnog mrežnog kabla na računaru sa gigabitnom mrežnom karticom sa samo browser-om otvorenim i u njemu samo speedtest.net, server odaberi UNLIMITED.RS.

Skini taj pojačavač koji si kupio, i testiraj televiziju na ulazu u stan, 100% je NEKOME kućna instalacija neispravna, i to pravi smetnje svima, jer je kablovska deljeni medijum. Stari CRT televizori uključeni direktno na mrežu često puste napon nazad u mrežu, pa bi svaki priključak za TV trebao imati izolator i filter.
[ bordzija @ 04.03.2020. 15:38 ] @
Jel se to meni čini ili SBB nema infrastrukturu za HD signal? Ili su se požurili ili rasprodali? Vidim da se prodaje i samo EON za 999 dinara?!??
[ Milan Kragujevic @ 04.03.2020. 15:44 ] @
Čini ti se :) Kablovska je broadcast mreža, samim tim mogu da emituju HD kanale i da ih gleda jedan ili milion korisnika isto je. Internet može da ima problem sa kapacitetom, televizija ne. Kao da pitaš ETV (JP Emisiona Tehnika i Veze) da li su se rasprodali jer sa sobnom štap antenom imaš artefakte na RTS 1 HD.

"Samo EON za 999 din" je zapravo EON OTT, i to: klasnični paketi Light, Full i Premium za 1499, 1999 i 2999 din, uz 1 OTT (SDMC Tech) STB na korišćenje besplatno, i Sport, Porodični, Cinestar, i Sport+Porodični za 799, 499, 599 i 999 din.

OTT paketi (poznati i kao "EON van mreže") su namenjeni korišćenju van SBB kablovske mreže i distribuiraju se isključivo putem Interneta (Over the top servis), koristeći HLS unicast prenos. Ti nemaš OTT.

Nisi mi odgovorio na pitanje da li stvarno cela zgrada ima problem ili samo ti? Da li si kontaktirao SBB podršku i zatražio rešavanje problema? Da li si proverio kućnu instalaciju za koju si isključivo ti nadležan? Takođe mi nisi ni poslao parametre modema da bih mogao da ti pomognem.
[ dejanet @ 04.03.2020. 15:51 ] @
@Milan Kragujevic:

Jel' isto kada jedan ili milion ljudi menja kanale i premotava u nazad u isto vreme, mislim na eon i d3.
Mozda gresim, mislim da nije isto, svodi se na kvalitet sbb mreze i servera..
[ Milan Kragujevic @ 04.03.2020. 15:58 ] @
To su potpuno dve različite stvari, "menja kanale" obuhvata gledanje uživo DVB-C stream-a, a "premotava unazad" obuhvata gledanje VoD re-enkodirane kopije stream-a sa SBB servera preko HLS tehnologije. U prvom slučaju je isto, u drugom nije.
[ dejanet @ 04.03.2020. 16:00 ] @
@Milan Kragujevic: kapiram, hvala na odgovoru
[ bordzija @ 04.03.2020. 16:26 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:
Nisi mi odgovorio na pitanje da li stvarno cela zgrada ima problem ili samo ti? Da li si kontaktirao SBB podršku i zatražio rešavanje problema? Da li si proverio kućnu instalaciju za koju si isključivo ti nadležan? Takođe mi nisi ni poslao parametre modema da bih mogao da ti pomognem.


Citat:
bordzija:Cela zgrada se žali, oni samo dođu i nešto premere i odu. Promene konektore koje je kolega pre njih promenio i to je to.


Cela zgrada se žali, prijavljuje smetnje, nedostatak kanala, oni uredno dođu premere, zamene konektore i odu. A internet i televizija sve gori i gori. Preko sbb risivera, preko interneta EON konkretno, internet prekida ko novogodišnja rasveta.
Ne znam kako mogu da gledaju preko starih crt televizora kada su ugasili analogni signal i podelili risivere? Komšinicu su zeznuli rekli joj da stari hd redi tv pravi problem, ona otišla i kupila potpuno novi a i dalje fale neki kanali nestaju.

Cela zgrada prijavljuje smetnje, šalju se mejlovi ali neće nikako da prihvate grupnu prijavu, namerno iz razloga što ovako svakog ponaosob mogu da zamajavaju!

Možda bela tehnika zeza? Pravi smetnje? :D Da kupimo novo?

Komp je povezan preko kabla na ruter:




[ Branimir Maksimovic @ 04.03.2020. 17:08 ] @
ajoj meni do yahoo servera u USA 130ms ;)
[ bordzija @ 04.03.2020. 22:34 ] @
Ja ovde vidim da je PING katastrofalno loš kod sbb-a. Nebi trebalo da bude više od 10-15 a vidi ovde čak 191ms! Šta može da bude problem kada je ping ovako loš?!?? Da napomenem, poslednjih par dana internet puca kao keks svako malo. Danas je dosta stabilniji... Juče i noćas je baš bio katastrofa sa prekidima po 10 i više minuta.

I upload je katastrofa, evo sa jednog drugog foruma ovaj test:

https://axe.rs/forum/threads/sbb-eon.39779/

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 04.03.2020. u 23:47 GMT+1]
[ Milan Kragujevic @ 04.03.2020. 22:49 ] @
Ping je katastrofalno loš kod tebe, ne generalno, ali dobro. Problem je što imaš RF smetnje na kablovskoj mreži, uzrokovane nečim, što zahteva da modem šalje pakete više puta (retransmission due to uncorrectable error) i nekad izgubi sinhronizaciju sa CMTS-om i onda ti nestane net dok ne dođe sledeći Ranging period kada CMTS meri timing i šalje nove sinhronizacione parametre, ili se modem resetuje pa ih sam zatraži uz autokonfiguraciju.

Napiši reklamaciju, odštampaj, potpiši, i odnesi u poslovnicu. A meni pošalji screenshot DOCSIS Status stranice na http://192.168.100.1/ da ti nagovestim gde je problem.

Štaviše napišite jednu reklamaciju, potpišite se svi, i onda to iskopirajte i neka svako dopiše svoj broj ugovora i nosite u SBB. Ako neće da prime tražite da se napravi zapisnik da je ovlašćeni predstavnik kompanije odbio da primi reklamaciju. Ako se pravdaju da nemaju ovlašćenja, tražite ovlašćeno lice (po imenu i prezimenu, imaju odštampan papir/obaveštenje o pravu na reklamaciju i načinu prijema reklamacije u svakoj poslovnici gde je naveden spisak ovlašćenih lica) i podnesite reklamaciju njemu/njoj.

Verujem da će, ako se kolektivno žalite, na pravi način, SBB zameniti infrastrukturu u zgradi, dakle celokupnu pristupnu mrežu (kablove po zgradi) kao i backbone vezu do headend-a, a verovatno ubace headend u zgradu ako se složite da Vam oni plaćaju struju ili da predsednik kućnog saveta ima besplatno net i TV, a kada ubace headend u zgradu situacija će se poboljšati jer će morati da dovedu optičku vezu do "podruma" gde će se vršiti konverzija iz optičkog signala u RF signal, kao što je uobičajeno za HFC mreže.

edit: Na temu speedtest-a koji si poslao ( http://speedtest.net/result/8309386302 ) imam da dodam ovo:



Inače je korisnik na optici (pogledao sam u temi na tom forumu), tako da je njegov problem verovatno neispravan ONT ili koristi WiFi.
[ bordzija @ 04.03.2020. 23:40 ] @
Pre nekoliko meseci je telekom dolazio sa molbom da uvede optiku u zgradu i razvede, može li to ugroziti sbb tj hoće li imati neku vrstu monopola ako se pristane? Zašto Sbb ne razvodi optiku nego u podrumu konvertuje u rf i dalje razvodi hfc? Naime imao sam priliku da koristim optiku u EU gde se sve dešava u treptaju oka kad surfujete, internet tv i telefon su 20 evra. Da ne pričam kako nema kablova, konektora već jedan kablić debljine par mm.

Moramo da vidimo šta ćemo i kako ćemo dalje, do sada su nas zamajavali iz podrške. Inače sam zadovoljan korisnik već preko 10 godina pa mi je ovo prosto nemoguće... Bilo je već ovakvih poteškoća povremeno ali ne u ovolikom intenzitetu!
[ Branimir Maksimovic @ 05.03.2020. 05:15 ] @
bordzija:"Šta može da bude problem kada je ping ovako loš?!??"

pogledaj kakav ti je signal na modemu. To prvo. To mogu i oni iz SBB-a da vide.
[ Milan Kragujevic @ 05.03.2020. 08:50 ] @
Mislim da je najverovatnije da nije poslao prigovor na način na koji SBB to želi, i oni ga otkače uz provere na terenu kada ustanove neispravnost kućne instalacije, ili prividnu neispravnost ("nisu dobro proverili"). Parametri na modemu mogu biti loši zbog kućne instalacije ili zbog dovoda kablovske do zgrade/stana.

Meni su parametri prvo bili loši zbog kućne instalacije, a kasnije zato što je neko prikačio analogni TV na digitalizovanom području i pustio ~50V AC na mrežu što je napravilo problem. Zašto je neko tu uradio? Ne znam. To su mi rekli SBB-ovci kada su menjali modem, i meni i drugima.
[ bordzija @ 06.03.2020. 19:04 ] @
Mi muku mučimo jer su i stanovi veliki, po 150-200 m2 i više pa kada razvučeš od ulaznih vrata do dnevne sobe tj televizora imaš 30-40-50 metara dok zaobiđeš vrata. Hodnik zgrade ohoho može avion da sleti. I onda tu ne prolazi SBB skarabudž instalacija.

Serviser sbb izmeri signal na ulazu u stan pa izmeri signal kod televizora, izmenja konektore i ode. I tako u krug pa šta misle da će se samo popraviti?!??

Šteta što nemaju optiku, propašće vrlo brzo zezajući korisnike sa starom šemom ti si kriv pokvario si, što si pipao i nije vam tv full hd pa zato nemate sve kanale i gubite internet.

Podigli cene a kvalitet srozali, nije čak ni približan kvalitet.
[ bordzija @ 22.03.2020. 20:37 ] @
Otkad su uveli policijski čas, kako otkuca tako nam se bukvalno raspadne internet, protok nije ni na nivou dajlapa, jutjub krene i nikad da krene pa secne malo pa opet učitava sto godina.

Jednostavno sbb internet je potpuno mrtav. Televizija radi za živo čudo, i eon dosta dobro. Zar je moguće da su na uštrb televizije bukvalno ugasili internet?!??? Pa dal je to stvarno da gasiš jedan jedini slobodan medij kako bi ljudi bili primorani da gledaju prežvakotine i spinove na televiziji u vezi sa korona virusom i vanrednim stanjem????
[ Branimir Maksimovic @ 22.03.2020. 20:39 ] @
Pazi, ti si na kablu. Naravno kad dodje policijski cas svi navale da surfuju, gledaju youtube i to. Oduvek je bilo da kabl stekce uvece kad dodju sa posla,
a kamoli sad kad je policijski cas...
[ SASA M. @ 22.03.2020. 21:32 ] @
Nemam nikakvih takvih problema, internet radi isto pre 20h i isto posle 20h tako da je to individualan problem, vezan za tu lokaciju.
[ Branimir Maksimovic @ 22.03.2020. 21:35 ] @
To zavisi od toga koliko korisnika je nakaceno tu gde jesi. Ni ja nemam problema.
[ SASA M. @ 23.03.2020. 06:40 ] @
To ne mogu da znam, zgrada 5 spratova izlazi na 2 ulice, blizu centra nu bgd. Ko zna koliko osim moje zgrade ima prikljucenih, ali nisam video nikakvo usporavanje ovih dana. Ni u tom periodu posle 20h mada ne vidim sto bi to vreme bilo bas specijalno optereceno. Ali ok.
[ Branimir Maksimovic @ 23.03.2020. 07:12 ] @
Obrati paznju na ping. Evo recimo kod mene sad ping los. Radim od kuce.

Osim toga primecujem da imam povisen power level upstream kanala:

Code:

Upstream Channels            
        
        
      Power Level:
Channel 1:     48.0 dBmV
Channel 2:     46.2 dBmV
Channel 3:     0.0 dBmV
Channel 4:     0.0 dBmV


medjutim to izgleda ne utice na bandwidth upload-a, ali govori da modem
mora da se pomuci prilikom slanja.
[ Milan Kragujevic @ 23.03.2020. 07:34 ] @
@SASA M.

Ukoliko si na NBGD ili generalno bilo gde "prometno", SBB ti je sigurno u zgradu ubacio CMTS, tj. Distributed Indoor Access Node. U tom slučaju kapacitet koaksijalnog kabla deliš samo sa stanarima iz zgrade, a možda samo sa jednog sprata.

Mnogi od kolega imaju probleme sa SBB-ovim internetom koji dostiže "izuzetne" nivoe degradacije servisa. Lošije prolaze oni koji imaju Cisco modeme / gateway-e sa 8 downstream kanala, u poređenju sa onima na CGA i Ubee uređajima koji imaju 20 kanala.

SBB čak na nekim lokacijama ima takvu degradaciju servisa da ni TV usluga ne radi, verovatno zbog opterećenja mini node-a ili degradacije optičkog magistralnog linka za DVB-C.

Generalno, kako je TV usluga broadcast, sam kapacitet kabla kao i zauzeće tog kapaciteta nemaju puno uticaja na kvalitet televizije, jer će CMTS svakako dodeliti fiksan deo propusnog opsega CATV usluzi, a ostatak ide svim korisnicima DOSIS Interneta. Jedino šta može da napravi problem sa kvalitetom i radom TV usluge je degradacija optičkog linka, bilo u vidu oštećenja / prekida ili tranzijentih smetnji u prenosu IP -> RF, kao i degradacija kvaliteta signala na koaksijalnom kablu usled RF smetnji ili struje koju neispravni ili nesertifikovani uređaji šalju nazad na mrežu (generalno se koriste samo provajderovi uređaji za Internet, kako sam ISP kontroliše opremu koja se sme povezati na CMTS po MAC adresi, stoga tu retko ima problema, ali se javljaju smetnje kada se neispravni TV uređaji povežu na koaksijalnu mrežu bez izolatora i bandpass filtera -- a filtere ne stavljaju jer "košta").
[ SASA M. @ 23.03.2020. 14:28 ] @
Hvala na svim informacijama, ali jos jednom da ponovim da ja nemam problema i da sam samo napisao svoje iskustvo jer sam da tako kazem u gusce naseljenom delu grada, ako tako moze da se kaze. Nisam na ngd, upalo je jedno slovo u mom prethodnom pisanju, moja lokacija je Dorcol.
Evo slikacu test i info sa modema... za ostalo ne mogu da proverim, zadnji put kada je bila ekipa iz sbb donela mi je dodatni d3 mini pre 2 godine, tada su izmerili signale i zamenila 2 konektora, mada ni sa njima nije bilo bilo kakvih problema u radu. Bar onako kako sam ja mogao da primetim.





Sto se tice samog ping-a uglavnom je izmedju 6 i 8 ka najblizim provajderima.
[ bordzija @ 23.03.2020. 19:51 ] @
Danas i nije tako loše kada krene policijski čas kao prethodnih dana, pristojno otvara sajtove, youtube i ne koristim zato što iz nekog razloga stalno stopira maltene posle svake pesme automatski zaustavi i mora ručno da se pokrene ponovo. Valjda ceo svet drnda tri puta više pa zato.

Sve u svemu nije loše kako sam mislio da uopšte neće raditi ni tv ni internet. Čak šta više u noćnim satima sad tv radi mnogo bolje i nema prekida interneta svakih 20 minuta.
[ bordzija @ 05.04.2020. 05:36 ] @
Zadnjih par dana je sbb internet totalna katastrofa. Jednom rečju internet radi kao lajtšou. Samo trepće i prekida. Prilikom surfovanja se to i ne primeti toliko, uglavnom čitam pa je statično ali EON tv je blaga katastrofa. Bukvalno secka svakih 10-15 sekundi i pravi pauze po sekundu ili dve.
Hajde da svi kao koriste internet i tv pa je preopterećeno ali je isti intenzitet seckanja u ponoć, tri ujutro i u 5 ujutro. Ne verujem da baš svi čuče non stop na internetu i televiziji.

Kako stoje ostali provajderi?
[ Branimir Maksimovic @ 05.04.2020. 05:39 ] @
Kada se to desi probaj da ugasis pa upalis modem, meni je pomoglo.
[ Milan Kragujevic @ 05.04.2020. 19:22 ] @
@bordzija Jedna stvar: EON nema veze sa Internetom, osim ako ne vraćaš unazad program. Pošto se ne menja vremenski, i pošto smo svi upoznati sa situacijom, mogu samo da pretpostavim da je preslab signal, bilo zbog oštećenja kabla ili štetnih smetnji, pošto je dosta teško "preopteretiti" mrežu toliko da i TV ne radi, jer je CATV broadcast usluga, a ne unicast kao Internet.

Zovi SBB i prijavi kvar. Samo ti oni mogu pomoći. Problem nema veze sa opterećenjem jer se TV ne opterećuje (gledao ga samo ti ili milioni korisnika, isto je) a tebi ni TV ne radi.
[ bordzija @ 05.04.2020. 20:38 ] @
Vraćam program unazad nisam lud da gledam stalno tv. Legnem u krevet i prevrtim ono što me zanima, pustim film. Preko tv onog sbb boksa sad radi ok niko se ne žali. Eon preko interneta radi katastrofa loše. Žlili smo se i pre, žalila se cela zgrada, to onda par dana radi kako treba pa opet totalna katastrofa.
[ bordzija @ 10.04.2020. 07:56 ] @
SBB internet u doba korone:



Televizija preko onog boksa radi odlično ali je zato internet katastrofa. Na naše pritužbe su samo jedno zašrafili a drugo odšrafili. Ko veli boranija nek se snalazi za internet, bitno da teve radi
Očajni su za sve pare!
[ Milan Kragujevic @ 10.04.2020. 08:06 ] @
Pošto znaš da kačiš skrinšote, okači mi molim te stranicu sa parametrima (ako je CGA2121 onda "Advanced -> Status -> DOCSIS Status", ako je Ubee neki onda "CableModem -> Status -> Connection", ako je Cisco onda samo početnu stranicu kad "uđeš"), vidim da nisi uradio i ako sam te pitao 4. marta.

(to je ako želiš da ti pomognem, bilo ja ili neko drugi. ako hoćeš samo da se žališ, onda reci tako, da otpratim temu)

Ako imaš EON paket iznad Light, traži da ti daju CGA2121 ili Ubee svakako, naravno u slučaju da imaš Cisco.
[ bordzija @ 10.04.2020. 08:22 ] @
Jel misliš da uđem u modem ili? Nisam skoro, ne sećam se ni koja je šifra za to :(
Zadnji put sam ulazio kada sam kupio novi 4k tv da bih isključio neke zabrane. Ima preko godinu dana od tada.
[ Milan Kragujevic @ 10.04.2020. 08:24 ] @
http://192.168.100.1/

ako imaš Cisco ne mora login.

Ako imaš Ubee ili CGA2121 i nisi menjao šifru, ostavi oba polja prazna i klikni login i to je to.
[ bordzija @ 10.04.2020. 08:36 ] @
Nemam pristup modemu, samo ruteru tplink koji ide preko utp kabla.
Zanimljivo da je vifi još gori! Možda je vreme da promenim ruter?

[ Milan Kragujevic @ 10.04.2020. 08:54 ] @
Kako bre nemaš pristup modemu? To je nemoguće!

Šta se desi kad odeš na http://192.168.100.1/ ? Screenshot-uj mi to.

Speedtest me ne zanima jer sam ih video tvojih već 100 komada, znam da ti loše radi, potpuno je jasno, želim da ti pomognem da ti to rešiš, jer SBB očigledno neće. Ja da ti rešim bez tvoje pomoći ne mogu, jer ne radim kod njih, a da radim svakako ne bih smeo korisnicima da podešavam opremu ako se korisnici ne usaglase sa tim.

edit: Da, spoji računar pravo na kabl iz modema koji ide u ruter, potpuno zaobiđi taj ruter! Čudi me da ti nisu rekli u call centru da se spojiš direktno sa modemom, to je prvi korak.
[ bordzija @ 10.04.2020. 09:18 ] @
Ne dobijam ništa, prazno I kada se spojim direktno i kada idem preko rutera... Ali je internet mnogo brži! Ruter rikavela? Doduše i varira sa vremenom.



[ Milan Kragujevic @ 10.04.2020. 09:25 ] @
Probaj http://192.168.0.1/ i http://192.168.1.1/
[ bordzija @ 10.04.2020. 09:30 ] @
Ovo radi i jedno i drugo samo što sam 100% siguran da su menjani pristupni parametri iz sigurnosnih razloga :)
[ Milan Kragujevic @ 10.04.2020. 09:39 ] @
Probaj prazno i prazno. Ako ti nisi menjao, SBB svakako nije, standardna procedura je da bude prazno i prazno. Niko van tvoje mreže i SBB-a ne može da pristupi tome, a oni svakako imaju svoj telco admin nalog kojem ti ne možeš da pristupiš niti da mu menjaš password, i on dozvoljava pristup samo preko CMTS-a tj. iz njihove mreže.
[ bordzija @ 10.04.2020. 10:04 ] @
Prazno prazno, ništa invalid pass... menjano je, do prošle godine se verifikovala mac adresa za pristup wifiju pa sam to isključio na ruteru kome sam imao pristup.
[ Milan Kragujevic @ 10.04.2020. 10:13 ] @
Pa dobro ali ti si promenio, valjda znas na sta si promenio.
[ bordzija @ 10.04.2020. 11:15 ] @
Pa nisam ja menjao hhhh udo sam se dobro
[ SASA M. @ 10.04.2020. 11:26 ] @
Meni je covek iz sbb koji je doneo modem pre mnogo godina stavio neki svoj pass koga mogu da vidim bez problema, ja sam dodao svoj i preko njega ulazim u ostala podesavanja. Uredjaj je EPC3928S. parametri su manje vishe isti ako pre neki dan kada sam okacio sliku. Brzina na speedtest-u ista, jedino sto sam primetio da mi lightshoot neki put nece da uradi upload slike... sve drugo deluje mi ok.
[ bordzija @ 10.04.2020. 17:53 ] @
Isti problem je počeo da se javlja u susednoj ulici gde isto imam sbb- kada krene policijski čas, internet pukne skroz na jedno pola sata. Posle se povrati i radi nestabilno.

SBB internet PROPO' 😂

Znači sbb je preopterećen u centru beograda i oni su se setili da odšrafe televiziju a internet šta ostane.

Eon ćaos, iptv ćaos, internet ćaos!
[ Branimir Maksimovic @ 10.04.2020. 18:06 ] @
Ma samo ugasis i upalis, ruter, a jedan poznanik na SBB-u kaze da mora i komp da restartuje, ne znam zasto.
[ Milan Kragujevic @ 10.04.2020. 18:14 ] @
SBB trenutno ne radi većini korisnika, od 17h.

Što se login parametara tiče, uvek možeš da resetuješ (ne restartuješ) modem/ruter koristeći čačkalicu ili sličan predmet, držanjem reset dugmeta u udubljenju negde na modemu 5-15 sekundi, dok se sve lampice ne upale pa ugase.

Modem će imati vezu sa Internetom, ali će obrisati sva korisnička podešavanja, i vratiće username i password na default: prazna polja. WiFi će promeniti na default vrednost, ako nemaš zalepljeno na njemu, uloguj se na https://mojsbb.rs/ i pod opcijom Uređaji -> Internet -> [model uređaja] imaš WIFI PODEŠAVANJA, tu možeš promeniti ime mreže i lozinku. Ako ne "uhvati" restartuj (ne resetuj!) ga nakon podešavanja
[ bordzija @ 10.04.2020. 18:50 ] @
Pa koji će mi to da radim kada sa i bez njega internet radi bedno. Svima koje poznajem u kraju. Nego sad kada su svi zajahali tokom policijskog časa svima puca. Ništa dobro je i ovako kako je pa kada se ovo sve završi, cela zgrada da menjamo provajdera.
Se ja tu zezam sa njima, da mi trista puta mere signal i menjaju konektore. Nemam pametnija posla.
[ Branimir Maksimovic @ 10.04.2020. 19:00 ] @
Meni na supernovi ne steka net samo ping postane ocajan, sto resavam restartom modema. Online pucacine ne igram pa sad to i nije toliko bitno...
[ bordzija @ 10.04.2020. 19:17 ] @
Ja nisam zahtevan korisnik ali: Dosadilo mi je da mi na telefonu iskače stalno da proverim konekciju. Da kliknem i čekam. Da mislim da nisam sobro kliknuo. Da mi film secka non stop bilo to 12 noću ili 5 ujutro.
Ne igram igrice, mislim da nebih mogao ni da je pokrenem sa ovako bednim internetom.
[ Branimir Maksimovic @ 10.04.2020. 19:24 ] @
Tih problema nemam na supernovi. Ne ceka se uopste ni na film ni na muziku ni na skidanje bilo cega. Zapravo packet loss 0%.
[ Milan Kragujevic @ 10.04.2020. 19:29 ] @
Dobro, pošto ne želiš ni da probamo da rešimo problem, nisi mi već mesec dana dostavio podatke koje sam tražio, odjavljujem se sa teme da bi ti mogao da se žališ i kukaš bez ustručavanja. Samo znaj da sam imao najbolju nameru da ti pomognem da rešiš problem, ili makar usmerimo SBB podršku na pravi put da svakako dobiješ zadovoljavajuće rešenje što pre.
[ bordzija @ 13.04.2020. 06:44 ] @
Ne znam kako dobrim savetima može da se reši problem koji sbb ne rešava već više meseci. Ovo sada je samo eskaliralo početkom policijskog časa i vanrednog s*anja. Svi legnu na tv i internet pa siroti stari kablovi razvučeni preko krovova se usijaju.
Ne ulažu dinar u infrastrukturu, menjaju kablove kada potpuno istrule. Dok ide ide a posle ćemo lako.

NN osobama ne dostavljam nikakve podatke.

Da se vratimo na hronologiju SBB u doba korone.
Televizija preko boxa radi odlično bez ikakvih prekida, eto volšebno je proradila sama od sebe ali zato internet radi neradi radi neradi jednostavno pulsira. Slika preko EON-a se izoštri pa već sledećeg minuta se toliko zamuti da ne vidiš titl da pročitaš. I to tako pulsira celu noć. Fascinantno mi je da nema veze dal je 2 ujutro ili 5 uvek isto.

Ova situacija u zemlji je jednostavno test za sve te uslužne delatnosti i tu se vidi ko je šta prodavao i koliko, dal je održavao ili se sve drži ko babini zubi. Šta sam doživeo da mi 2020 godine internet otvara fotografiju kao 2000te godine.

Iskren da budem, uvođenje digitalizacije i EON televizije je čist promašaj. Kada neko hoće da zaradi još više na ionako matoroj i preopterećenoj infrastrukturi. Da proturi tri puta više kako bi se nakrao para.
[ bordzija @ 16.04.2020. 17:42 ] @
SBB: Zašto se Telekom prepoznao kao krivac za hakerske napade?

Kompanija SBB navodi da je vrlo jasno ukazala da je bila izložena hakerskim napadima koji su doveli do prekida interneta korisnicima zbog čega će se obratiti Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal i policiji.

http://rs.n1info.com/Vesti/a58...krivac-za-hakerske-napade.html

Telekom, eps i infostan su najveća legla parazita i botova u Srbiji.
[ bordzija @ 24.04.2020. 16:01 ] @
SBB katastrofa funkcioniše zadnjih par dana, non stop prekida. Dosetio sam se pa pustio internet radio kako bih tačno definisao kako radi.
[ bordzija @ 28.04.2020. 22:17 ] @
Bajdvej pre neki dan mi je ovo iskočilo:

[ bakara @ 29.04.2020. 10:31 ] @
Brines se da si nesto dobio?
[ ZAS011 @ 29.04.2020. 12:57 ] @
Dobićeš što i mlada prvo veče
Pogledaj URL sa koga ti je došlo
[ gilopile @ 29.04.2020. 13:05 ] @
Dobice da ne kazem sta. Free anketa nista vise.
Uzas na koji sve nacin dolaze do tih podataka.
[ bordzija @ 29.04.2020. 15:23 ] @
Mafija opasna mafija ako se ja pitam, poklone ti galaksi a uzmu dušu i telo
[ Living Light @ 29.04.2020. 15:53 ] @
Pre neki dan, dobijem poruku na MOB:



Ja, koji i dalje uplačujem papirne račune,
ne ostavljam podatke nigde po NETu,
ništa ne kupujem niti plačam preko NETa,
Svašta nešto NE radim po NETu,

..pa neču da udjem u njihovu radnju, makar djabe dali robu!
[ kumkat @ 29.04.2020. 19:50 ] @
Citat:
gilopile:
Dobice da ne kazem sta. Free anketa nista vise.
Uzas na koji sve nacin dolaze do tih podataka.

Nema ovo veze sa SBB-om ... meni je iskocilo apsolutno sve isto u crvenoj boji sa MTS logoom :)
Scam ... nista vise ( na kraju procedure ti traze da das broj karice bla bla .... )

Poz.
[ bordzija @ 30.04.2020. 13:28 ] @
Aj to što iskače nego što je po celu noć internet katastrofalno loš? Nije mi jasno da u 5 ujutro internet podjednako loše radi kao i u večernjim satima. Strim je katastrofa, ne mogu ni neki video da pogledam na ju tjubu! EON da i ne pominjem, toliko secka i zaustavlja da bilo kakav pokušaj gledanja filma odlazi u ludilo. Film od recimo 2 sata traje 4 sata! Ako pokušaš da preskočiš reklame recimo, ono uspostavljanje ponovne veze ili šta već, traje po 10 minuta se vrti krug!

Zapanjujuće loš internet. Pa šta su oni mislili da će ceo život samo prodavati uslugu sa trulim žicama preko krova?!?? Katastrofa su.
[ GAGA KG @ 10.04.2021. 10:38 ] @

Tema je odavno otvorena,a i ja imam isti problem.Pre otprilike godinu dana kad su prebacivali na GIGA gradove,meni se desio taj problem sa Sbb-om.Vise puta sam ih zvao,dolazili razliciti majstori,i pricali razlicite price.Nekoliko njih mi je reklo da je na banderi haos(ima sigurno preko 30.kablova),i da tu treba da dodje ekipa da sve ponovo poveze.Posle par dana dodje njihov monter,i odma da proverava kod mene.Vidi da je pored tv-a signal los,pa onda trazi kabl od ulaza u kucu.E tu je problem sto je meni kabl ispod fasade.Onda oni kazu to je do tebe.Tako je meni bilo par meseci,i onda mi se popravilo jesenas,do juce...Juce dodju njihovi monteri,nesto cackali po banderi,i meni se ponovo srozao signal.Nemam nekoliko kanala,a na ostalim kanalima je primetno pala jacina i kvalitet.
Meni je isto daleko bandera od kuce,pa plus glavni kabl dok sidje sa vrha kuce na 3.tv+internet.Ima mnogo kabla,i dolazi do slabljenja signala.Ima jos dvoje komsija penzionera koji imaju isti problem,ali njih to ne pogadja posto gledaju samo pink,koji im radi.Ponovo sam ih zvao,i opet cu se svadjam kad budu dosli,posto znam ishod.
[ Doriana Gray @ 08.11.2022. 18:37 ] @
Sta oznacava broj (11) kao objasnjenje zasto nema slike na tim TV kanalima? U pitanju je SBB kablovska televizija.

Tek veceras sam se registrovala na Vas sajt, a danima citam forum, razlicite teme... Nisam sigurna kako ovo funkcionise, nikad nisam ucestvovala u forumima aktivno nigde, pa ne znam ni hoce li ovo neko videti veceras, ili uopste i kada, posto je poslednja poruka na ovom segmentu zaista odavno...
Problem je kompleksniji, ali, da bih videla da li cu uopste dobiti odgovor, postavicu samo jedno pitanje, a nemogucnost njegovog resenja mi je napravila ogroman problem.
Kablovski provajder samo za TV (stari Samsung) nam je SBB. Sve funkcionise u smislu signala, to sam sve proveravala, ali, pre petnaestak dana, nestala je slika sa svih TV kanala, osim s njihovog sluzbenog, informativnog, na 999. Strani kanali imaju titl, inace slike ni na jednom kanalu nema, kao ni zvuka.
Znam da je oznaka (6) znak da su kanali zakljucani jer se doplacuju i to je okej, i dalje pise isto to. Ali, na svim ostalim kanalima pise samo `Nije moguce gledanje` uz oznaku u zagradama, broj 11.
Kako se nas stan renovira i ovde smo u stanu jedne starije rodjake koja je van Beograda, nemam podatke njenog ugovora i sifre s racuna SBB. Ukoliko mozete da mi pomognete, s obzirom da evidentno nije iskljucena, da li i sta mogu da uradim da povratim sliku. Svi radio kanali imaju zvuk i normalno funkcionisu...
Unapred zahvalna, D. S.
[ baresi @ 08.11.2022. 19:16 ] @
Ne sumnjaj da ti neće neko odgovoriti koji bolje poznaje način delovanja tog operatera. Ako je problem sa prijemnikom kablovske, isključi ga iz struje i ponovo ga uključi. Ma da sumnjam da je to problem, više mislim da je problem neki neplaćeni račun, pa te operater na taj način upozorava.
Rešenje je kontakt sa tim SBB, brzo ćeš saznati u čemu je problem.
Pozdrav i dobrodošla na forum.

[Ovu poruku je menjao baresi dana 08.11.2022. u 20:35 GMT+1]
[ Doriana Gray @ 08.11.2022. 22:02 ] @
Nadam se da odgovaram osobi `baresi`, zaista mi je ovo prva, sad vec odgovor na odgovor, pa Vas molim za strpljenje dok se ne uhodam... Baka kojoj cuvam stan kaze da joj se i ranije desavalo da joj jednostavno iskoce kanali, s oznakom SBB/a da je verovatno ispao neki od kablova... Zvala je komsiju koji joj je to nekako vracao, ja sam zaista potpuni amater po tom pitanju. Ali, kako sam i ja korisnik istog operatera\provajdera u svom stanu, znam da oznaka (6) u zagradama znaci da su to zakljucani kanali koji se placaju posebno (kod mene, HBO i jos neki), ali, prvi put vidim oznaku (11).
Sada vec izvesno vreme, dakle, ima sve kanale, svi na svom mestu, radio kanali funkcionisu potpuno, ostali nemaju ton, ali strani filmovi imaju titl i SBB info ima i sliku i ton jedini. S obzirom da radi i TV revija, tj. daje se i sadrzaj filmova, vreme prikazivanja, apsolutno sve osim slike, mislim da bih to umela i ja, kad bi neko prepoznao problem. Da ne duzim, razgovarala sam s SBB/om, iako znaju da nemam na raspolaganju detalje ugovora niti racun, jer ne znam gde se to nalazi, pa cekam da se baka javi, ali, osecam se kao gluvo/nema ovako, bez slike i tona, :).
Vama zahvaljujem na promptnom odgovoru, ukoliko neko prepoznaje problem ili njegovo resenje bez price s provajderom, bila bih vam zahvalna, pogotovo sto zovem s mobilnog, pa mi pojedu kredit za mesec dana pretplate, :)
Zahvaljujem na toplim recima prijema, i, trudicu se da sto pre udjem u stos, i ne pravim greske naznacene statutom sajta.
S postovanjem,
D.S.G
[ baresi @ 09.11.2022. 05:08 ] @
Ako sam dobro razumio sa njihove stranice, taj vaš operater SBB koristi platformu D3, kao Telemach kod nas. To znači da verovatno baka ima prijemnik,(risiver), Cisko D3 koji posle par godina rada, počne da "brljavi" na svakih odprilike 14 dana. To pišem iz prve ruke jer ga imam i ja,(moj provajder je Telemach, pišem iz druge države). Ako je tako, za početak, izvuci kabel prijemnika iz utičnice i posle 10 do 15 sekundi ponovo ga uključi. Ako je to problem, prijemnik će se resetirati, postaviće se sistem kao kod Windovsa i videćeš da li radi. To postavljanje može trajati par minuta. Ako nije to, javi zapažanja, pa ćemo dalje razmišljati.
[ jolemisa @ 09.11.2022. 23:04 ] @
Operater je duzan da ti obezbedi dobru sliku i dobar signal.