[ clydefrog @ 05.11.2019. 18:03 ] @
Predložite nešto da napravim u Djangu za vežbu. Naučio sam osnove, napravio sam jednu to do aplikaciju i blog. Krenuo sam da pravim web shop ali sam ga premegalomanski zamislio pa sam batalio, mnogo posla.
[ mjanjic @ 06.11.2019. 00:25 ] @
Tajmer/štoperica za praćenje rada (učenje na studijama, rad u IT kompaniji i sl.), funkcioniše kao štoperica koju pokreneš kad počneš da radiš, možeš da pauziraš ako je tako definisano u aplikaciji, itd., možeš da prikažeš statistiku za određen dan, sedmicu...
Na backend strani treba da se pamti istorija aktivnosti...

Osmisli detalje kako misliš da je najbolje, ali eto ti jedne ideje.
[ clydefrog @ 06.11.2019. 21:07 ] @
Znači, nešto kao pomodoro. Nego, razmišljam kako bih to implementirao; svake sekunde bih morao da šaljem AJAX request koji bi pozivao Django view koji bi riternirao preostalo vreme, i to preko JS-a ispisivao na stranici. To mi je za sad jedina ideja, ali se bojim da bi to bilo malo 'heavy'. Možda i nije, ja ne znam, ali slati request svake sekunde mi deluje neprikladno. Zbog toga mislim da bi tako nešto trebalo napraviti kao desktop, a ne web aplikaciju.
[ bojan_bozovic @ 07.11.2019. 01:16 ] @
clydefrog

Ako mozes da cekas sekundu za ajax request, mozes i vise, pa da sinhronizacuju sa backendom vrsis redje, problem je sto bi ta web app bila ugravnom javaskript. A javaskript je zlo.
[ mjanjic @ 07.11.2019. 17:58 ] @
A bez zla će ti sajt ili app radi ko onaj winwin, šta god klikneš, čekaš par sekundi učitavanje cele strane ;)