[ hoti @ 14.04.2004. 22:19 ] @
Uskoro treba da se zaposlim u fabrici koja posjeduje dosta CNC mašina. Fabrika je u "stanju hibernacije", odnosno koliko sam čuo ništa ne radi, ali treba uskoro da je kupe stranci. Mi smo kao studenti odlazili na praksu u tu fabriku (časovi vezani za CAD/CAM projektovanje), tada sam vidio da se tu ne koristi niti Catia niti ProE, već se crtež odradi u AutoCAD-u, a zatim se teh. postupak kuca (simulira) na nekom "EPSON pra-laptopu" ili šta već, pa dalje u CNC mašinu (eh da sam malo pažljivije pratio časove ). Pošto sumnjam da koriste CATIU ili ProE, mislim da bi u takvoj situaciji bilo poželjno znati bar jedan od ova dva programa. Ja nisam baš potpuno nov u ovoj oblasti (veoma dobro poznajem AutoCAD), ali iz predhodnih diskusija sam ustanovio da bi morao savladati bar jedan od ova dva paketa, jer će mi u budućnosti trebati. Znači nalazim se na raskrsnici CATIA ili ProE. Molim da mi pomognete!
[ DigitalDiver @ 15.04.2004. 02:29 ] @
Ne započinji rat ponovo, pogledaj prethodne thredove na tu temu imaš dosta toga objašnjenog što će ti pomoći da se odlučiš. Ne možeš da pogrešiš, to je sigurno!!!