[ Lazar18 @ 22.11.2019. 22:20 ] @
Zdravo imam Huawei P10 single sim. Da li bih nekako mogao da od single sim napravim dual sim jer mi trebaju 2 kartice
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.11.2019. 22:33 ] @
Ne može, mora telefon sa 2 kartice.
Ima nekih kao adaptera, ali ne znam koliko je sve to zaista i praktično.
https://www.ecosia.org/search?...0from%20single%20sim%20adapter
[ Lazar18 @ 22.11.2019. 22:45 ] @
Znači baš nikako ne može
[ spavach @ 16.09.2021. 21:13 ] @
E pa može! Treba ti samo da ti je internet uključen. Idi na Play Store i skini aplikaciju Globaltel. Tamo daj sve dozvole i dobićeš 0677 broj koji odmah možeš da dopuniš. Minut razgovora je 3,9din,uspostava veze 7,9. Ja je imam. E sad,primetićeš da imaš 11 brojeva. Ništa strašno ništa ne gubiš zbog toga. Ja imam Xiaomi Redmi i instalirao sam ovu app i imam čak i Viber sa tim brojem jer Xiaomi ima opciju dvojnih aplikacija
Veliki pozdrav i srećno!

Mod Edit: Obrisan lični broj telefona.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 17.09.2021. u 06:21 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.09.2021. 05:23 ] @
Potencijalno ograničenje je nemogućnost da ti brojevi rade u inostranstvu. Ako ti je to bitno. Ring+ je prvo radio, pa zbog zakonskih okvira prestao 🤷‍♂️
[ pctel @ 17.09.2021. 06:29 ] @
Da li globatel virtuelna kartica moze da prima pozive, ili samo da poziva brojeve? Ja sam davno probao, ako se dobro secam mogao sam da zovem ali ne i da primam pozive.
[ B3R1 @ 17.09.2021. 08:52 ] @
Mislim da to covek nije trazio. On ima verovatno inostranu i srpsku karticu (ili dve srpske - sluzbenu i privatnu) i zeli da mu obe rade na istom telefonu. To nece da moze bez dual-sim telefona.

Noviji telefoni (npr. iPhone 12) podrzavaju eSIM i mogucnost da kombinujes jednu klasicnu SIM karticu i jedan eSIM. Koliko sam ukapirao eSIM ti izdaje operater u vidu QR koda koji skeniras i time se podaci koji inace stoje na SIM-u ubace u integrisani SIM na telefonu. Svi operateri u Srbiji podrzavaju eSIM.

Verovatno nece proteci mnogo vremena dok se na trzistu ne pojavi i neki multi-(e)SIM telefon, gde ces eSIM-ove vise operatera u isto vreme moci da ubacis u telefon i koristis po potrebi ...

Ali na klasicnim single-SIM telefonima nema sanse da koristis dve SIM kartice istovremeno.
[ calexx @ 17.09.2021. 09:21 ] @
Onako usput, čovek se nije javljao od prošle nove godine a i varijante sa globaltelom pa i e-simom mu ne bi značile ništa. Ako nije uspeo da reši za 22 meseca ... mislim, kome su potrebne dve kartice, kupiće dual-sim ili dva telefona, od babe teško može da se napravi devojka a jedino polu-rešenje su oni adapteri sa kojima ipak uglavnom radi jedna pa druga a nikako obe istovremeno.
Sve u svemu, bespotrebno oživljavanje teme.