[ boro62promaja @ 25.11.2019. 10:52 ] @
Eto neda mi djavo mira pa kupim i ono sto mi nije neophodno.
PARKSIDE je, kao sto vec sigurno znate, LIDL-ova robna marka. I tako dokoni Bosnjo sa nekom crkavicom u dzepu, kupi ovo sokocalo, moze zatrebat kontam !?
Dosavsi kuci isprobam uredjaj i - RADI ! Istopim parce kalajne zice, prikljucim je na USB mog kompa i vidim da puni bateriju i sav ponosan ostavim lemilicu za "kad se ukaze potreba".
Ukaza se potreba a ona - JOK. Ni mukaet.
Naravno otvorim je i izmjerim bateriju (Grizzly, oapasna marka sa dva L i datumom proizvodnje jbt) kad ona 0.279VDC. Kvalitetna nema sta. Reko bi covjek da bar dva lema moze uraditi - ali ne moze.
Iz furde odvojim jednu 18650 koju sam izvadio iz neke busilice kojoj je kapacitet 1300mAh i sve sljaka u sesnest.
Eto samo da znate ako se odlucite za ovaj uredjaj sta vas ceka !
Pozdrav, BP






[ branko tod @ 25.11.2019. 17:51 ] @
Ne valja ti komp, ubi bateriju!
[ gti2 @ 25.11.2019. 17:59 ] @
Imam je i ja, radi besprekorno, ali sam je uvek punio njenim adapterom.
[ ZAS011 @ 25.11.2019. 18:33 ] @
Ko je video da se lemilica priključuje na komp
Ajde da je ražanj na komp, to još i đene đene
[ gilopile @ 25.11.2019. 18:52 ] @
Vidim po netu da je punjac 3.6V? Verovatno za punjenje 4.2V li ion.
A jel moguce da nema unutra kontroler punjenje dc-dc 4.2V Liion pa si ubio celiju sa 5V USB?

Jbmlga, za te stvari za u dzep i po terenu za sitnice bi bolja bila neka plinska. Bar znas koliko plina imas unutra...

Ima li je u srb negde, koliko kosta? Mozda bih je ipak uzeo cisto da je imam ako je neka ok cena.
[ gti2 @ 25.11.2019. 20:14 ] @
Bila je letos u Lidlu, cena oko 10e.
Nedavno je bila jeftinija varijanta, ali na baterije (bez opcije punjenja).
[ gilopile @ 25.11.2019. 21:15 ] @
Cena full ok
Isplati se uzeti, pa i ako treba ptomeniti celiju i ubaciti pcb za kontrolu punjenja.
Moze da ustreba na terenu za neku laksu intervenciju.

Hvala Gti2. Potrazicu malo po netu.
[ SG kamikaza @ 25.11.2019. 21:48 ] @
Ja sam u Woby-ju neki dan naleteo na neku usb lemilicu, neki ~600 din beše.
Posle mi bilo zao sto nisam uzeo, makar za ukras.
[ ademare @ 26.11.2019. 00:59 ] @
U Lidlu naidje jednom godisnje ! Dodje 5 kom. po jednoj radnji pa ko zgrabi u 8:00 .

Ove u Wobbiju nemaju baterije ,vec radi dok je ustekana u USB . Imaju i na 12 Volti za upaljac za auto . Nisu nesto ali kolko para toliko i muzike

http://www.wobyhaus.co.rs/lemi...-leplj-/14611-lemilica-w-lp-25
http://www.wobyhaus.co.rs/lemi...-leplj-/14607-lemilica-w-lp-15

Teoretski ova USB bi mogla da bude " mobilna " sa nekim Power Bankom za mobilne .

Ako neko slucajno proba neka javi . To mi se cini kao bolja kombinacija od ove Lidlove , jer je ova Wobijeva elegantnija tanja , nije budza kao Lidlova jer nema u sebi bateriju pa je i laksa . PB moze da stoji na kraju kabla to ne bi trebalo da smeta . Posebno sto postoje i oni mini PB sa jednom 18650 .
[ boro62promaja @ 26.11.2019. 06:34 ] @
Mala dopuna onog sto sam napisao; lemilica ima svoj originalni punjac u obliku postolja u koji se ubode a to postolje-punjac se opet ubode u USB na kompu !
[ gilopile @ 26.11.2019. 08:54 ] @
To postolje ne sadrzi nikakvu elektroniku, najverovatnije je sam punjac 4.2V, a ni u samoj lemilici ne postoji nista za kontrolu punjenja, zato je batt ispustila dusu na usb 5V. Usijala se i crkla :)

Ako raskopavas postolje i lemilicu, slikaj malo bolje i okaci.
[ ademare @ 26.11.2019. 11:24 ] @
Nije ispravljac u pitanju !

Ja sam sinoc odgledao sa YT film , snimio covek o ovoj a ima jos dve razlicite , sve Lidlove . Snimio otvaranje kutije , dobro prica Engleski , ali bas kod adaptera , voltazu rekao na Engleskom , a Amperazu je promrljao izgleda na Nemackom , slabo se cuje .

Slika se ne vidi najbolje sta pise na adapteru , ali je sigurno 5V ! Amperaza mi izgleda da je 0.8 A .

To znaci da kompjuterski USB nije mogao da osteti bateriju jer je isto 5V . Ako je 1 A to ne bi smelo da ima uticaja .

https://www.youtube.com/watch?v=0JyDRmwANWc

Deo sa ispravljacem je na 1:29.

Sve se vidi na filmu, ne mora postolje da se koristi uopste , vec moze micro USB kabl direktno u lemilicu ! U postolju ocigledno nema nista osim zice koja sprovodi struju do USB ulaza na lemilici .
[ gilopile @ 26.11.2019. 11:45 ] @
Izgleda da jeste 5V.

Ja gledao ovde, 3.6V
https://grizzly-shop.de/index.php?k=5628&lang=eng

Onda mora da ima u njoj neko kolo za punjenje, ili u najgorem slucaju nekoliko dioda koje ce 5V spustiti na ~4.2.
[ samuki @ 26.11.2019. 14:11 ] @
Evo kako izgleda unutrasnjost lemilice na usb. Lm555 kao senzor i tajmer.
https://youtu.be/ktt5NOh3hFI
[ branko tod @ 26.11.2019. 16:48 ] @
Čova kaže 5 volti i 0.6 amps.
[ branko tod @ 26.11.2019. 16:59 ] @
Ja sam imao ovakvu lemilicu i bila je baš loša, a koštala
je valjda 100 dm.



Za rad na terenu prava je stvar lemilica
na gas i bočica gasa za upaljače u tašni.
[ macolakg @ 26.11.2019. 21:21 ] @
A ova je tek vrh za svoje pare: http://www.wobyhaus.co.rs/lemi...17138-lemilica-gasna-versa-tip

Imam dva komada u eksploataciji već tri godine i jednu uvek posedujem u terenskom alatu. Može da razvije odokativno od 20-100W i ima lep i šiljat vrh pa za nuždu odradi i SMD, a ujedno je i odličan brener sa toplim vazduhom bez plamena, za termo bužir npr. I tako dalje i tako dalje...

Sve pohvale za spravu! Top u odnosu na cenu.
Imao sam gasnu Weller koja je koštala kao đavo a nije nešto bog-zna kako radila.
Ova je ekstra prema ceni.
[ gilopile @ 26.11.2019. 22:18 ] @
Burazer ima bas takvu Dremel gasnu i kaze da je bas zadovoljan kako radi. Super lako i lepo podesiva, a ja sam najvise sumnjao u to da ventil ili prejako siba ili premalo plina. Al ovde radi savrseno.
Mora se nabaviti jedna :)

Nekako grejno telo i batt mi nikako ne idu zajedno. Imam osecaj da bi mi ta mala baterijska zakazala bas kad mi je najpotrebnija.
Ono kad treba nesto da zavrsis, a fali ti jos 5 sekundi da lepo greje, a ona se polako hladi jer batt crkava, e od toga me siba neki strah i fobija od tih batt lemilica.
Isto nocna mora kada nesto radis celu noc i skontas u cemu je problem napokon, uhvatis se za lemilicu da intervenises, a ona hladna ko zemlja, slucajno istekao i ustekao nesto drugo u produzni :D Tih nekoliko minuta ko godina dok se ponovo zagreje :)
[ boro62promaja @ 27.11.2019. 23:06 ] @
Da rijesimo dilemu:
- u postolju lemilice nema nista osim USB (micro) utikaca i uticnice.
- postolje je predvidjeno da se prikljuci na USB necega (PC-a iliti nekog punjaca).
- u samoj lemilici ima "pamet" za regulaciju punjenja - praznjenja 18650 1S baterije (IC NB8026D).
Zakljucak: bolje bi bilo da nisu uopste stavljali ovu Grizzly bateriju. Zamjenom baterije sve sljaka kako treba.
Evo koja fotka:
Pozdrav, BP




[ gilopile @ 28.11.2019. 11:07 ] @
E onda je to ok. Ipak ima kolo za kontrolu i punjenje li ion.

Znaci da je grizzli medvedja baterija neopevan krs. :)

Nije ni cudno, jer jedna kvalitetna celija te baterije kosta vise neko sama lemilica pa nema sanse da se uklooi u tu cenu.

Al stvarno kako mogu da stavljaju nesto unutra sto uopste ni ne radi, nije mi jasno, al ajd.
[ ademare @ 28.11.2019. 12:46 ] @
Postolje je zamisljeno da sluzi , kada je lemilica bila u upotrebi , pa i delimicno vruca moze da se stavi na postolje i da se puni .

Kada se stavlja direktno kabl u lemilicu , iako je lemilici svejedno , ako je vruca , male su sanse da se covek ne Pecne ili da ne Pecne kabl , zato postoji postolje .

Kotrola robe u Lidlu je nula , ali zato cak i ovaj nas u Srbistanu ima politiku vracanja robe uz racun bez reci ! Samo pitaju za razlog , ako je " ne svidja mi se " stave opet u prodaju , ako je " ne radi " onda najcesce ne vracaju u prodaju .

Samo je stos kao sto sam i pisao , ovo dodje Jednom godisnje i rasproda se za sat vremena . Tako da ako je samo baterija , onda moze i da se predje preko toga najlakse je dobiti novac nazad , pa sledecu loviti sledece godine
[ gilopile @ 28.11.2019. 12:50 ] @
Ali kakav glup dizajn, da je konektor za punjenje skroz napred, tik uz element koji se greje.

Kao da su birali gde je najgore da stave taj konektor.

Znaci trebao je da bude nazad ko kuca. Pa mozes i da radis sa udenutim kablom...
Strava i uzas. Kao da se neko zahebavao kad je ovo dizajnirao. Ili mu kasnila plata pa namerno napravio ovakvu gresku ili je tako zbog PCB, pa je sve na njemu, kao i taj konektor, pa nema gde drugo da se stavi. Ali.....
[ SASA M. @ 28.11.2019. 15:06 ] @
Mozda ju je grizli licno sam dizajnirao
[ drani @ 19.12.2019. 07:34 ] @
Citat:
ademare:
U Lidlu naidje jednom godisnje ! Dodje 5 kom. po jednoj radnji pa ko zgrabi u 8:00 .

Ove u Wobbiju nemaju baterije ,vec radi dok je ustekana u USB . Imaju i na 12 Volti za upaljac za auto . Nisu nesto ali kolko para toliko i muzike ;)

http://www.wobyhaus.co.rs/lemi...-leplj-/14611-lemilica-w-lp-25
http://www.wobyhaus.co.rs/lemi...-leplj-/14607-lemilica-w-lp-15

Teoretski ova USB bi mogla da bude " mobilna " sa nekim Power Bankom za mobilne .

Ako neko slucajno proba neka javi . To mi se cini kao bolja kombinacija od ove Lidlove , jer je ova Wobijeva elegantnija tanja , nije budza kao Lidlova jer nema u sebi bateriju pa je i laksa . PB moze da stoji na kraju kabla to ne bi trebalo da smeta . Posebno sto postoje i oni mini PB sa jednom 18650 .


Imam dva komada , u dve torbe , rade sa dva power bank-a 10000mAh . Ne koristim nešto mnogo
baterije punim jednom mesečno . Vrhovi su oko 1,1$ na aliju , zgodne su dve sitnice , pali se na
"mućkanje" i ima timer od oko 20 sekundi .
[ ademare @ 19.12.2019. 11:51 ] @
Hvala za info . Moracu da kupim i da probam . Tako nesto cesto zatreba .
[ hjasko @ 19.01.2020. 21:15 ] @
Samo da potvrdim da sam imao isti slučaj kao i moj zemljak :-)
Samo probana i radila, kada mi je zatrebala ... mrtva,nema napona nikako ...

Nabavio sam drugu bateriju pa moram zamijeniti i vidjeti da li će oživjeti ;-)


HJasko
[ kajgo @ 24.01.2020. 11:33 ] @
Gledao sam na yt covjek je predstavljao istu i zadovoljan je, i ja kontam dok odem negdje gdje ima lidl da kupim istu, u lidlu sam kupovao powerfix alate i sluze me.
[ gti2 @ 06.05.2020. 17:42 ] @
Citat:
gilopile:
Cena full ok
Isplati se uzeti, pa i ako treba ptomeniti celiju i ubaciti pcb za kontrolu punjenja.
Moze da ustreba na terenu za neku laksu intervenciju.


Sutra u Lidlu, PLKA 4 A2, cena 1299, samo da javim
[ Living Light @ 07.05.2020. 04:59 ] @
Stavljam
-pečeno pile u kutiju od cipela,
-po kile paradajsa,
- i veknu leba,

Za svaki slučaj,
i krečem sada, da vatam red,
a vi vidite, ŠtaĆete :)

Hvala za INFO!

A Bora me nokautirao sa ovim:
Citat:
boro62promaja: Grizzly, oapasna marka sa dva L

ma nema, mentalitet je prava svar!

Znaš kad če ovo da razumeju u "šveckoj" Nikad :)