[ eeestablishment @ 02.12.2019. 14:36 ] @
Ukratko , povezujem nov sobni termostat za vec postavljeni kabal koji izgleda ovako



Drugi kraj kabla ima 3 zice ( ova braon verovatno i ne ide nigde ) i zanima me gde u sobnom termostatu

vezujem plavu i zutozelenu ( 1 , 2 ili 3 ? )



[ gilopile @ 02.12.2019. 17:39 ] @
Slikaj taj novi tesmostat iz druge perspektive.

Ako imas unimer, lako premeris omski kad klikne da otvori i kad vratis dugme na klik da zatvori kontakt i na te pinove vezes te dve zice.

2 su i potrebne za taj ventilator. Braon ne spajas nigde.

Ma samo vidis te 3 kleme gde vode, jedna ne vodi nigde u termostat ili je uzmeljenje i nju ne spajas. Onda te zdve zice vezes u preostala dva, nebitan redosled...



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 02.12.2019. u 19:00 GMT+1]
[ gilopile @ 06.12.2019. 15:21 ] @
Deder nam rekni jel zavrte taj vent ili te otresla struja pa odustao? :)
[ ZAS011 @ 06.12.2019. 15:59 ] @
MOžda ga otresla struja pa .... (pu pu .. )
[ eeestablishment @ 06.12.2019. 18:55 ] @
Citat:
gilopile:
Slikaj taj novi tesmostat iz druge perspektive.



Citat:
Deder nam rekni jel zavrte taj vent ili te otresla struja pa odustao? :)


Ma jok , bar ne jos ( xi xi xi ) nisam ni pokusavao jer se stvar iskomplikovala . . .

Naime , nabavili smo ovu ( sa digitalnim satom ) spravu ( da se mama vise ne cima nocu )



i tu je ovaj beli kablic koji ( pretpostavljam ) dovodi " zivu " struju do ventilatora ( 2 kom ) kako

bi jelte omogucili istima da izduvavaju u kada je sklopka iskljucena . . .

Kako je sada ovo novi momenat a nesto mi se vise neda da ponovo zapitkujem ovde

" kako i gde sada povezati ovaj kabal " a i receno mi je da ionako ova pec nikada ne

izduvava ( tek pa sada i nece xi xi xi ) odlucio sam da ne petljam dalje

p.s proizvodjac mi je rekao da je to faza koja ide direktno do motora ?



[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 06.12.2019. u 23:17 GMT+1]
[ gilopile @ 07.12.2019. 10:22 ] @
To je ovaj termostat:
https://www.hawco.co.uk/en/ty53-a-35a101

ALi ipak moras da zaviris sa druge strane te plocice gde je ta tinjalica. Mozda 1 i 3.
Ako ne mozes da skines i pogledas gde sa kleme vodovi vode, jednostavno probas, 1 i 3. Ako nije kombinuj, ne mozes nista da spalis.
Prikljucis i smanjis termostat na 0 i ako si dobro spojio cuce se vent da vrti i to je to.

Preko tog tajmera moze, jedino ako je izvuceno dve zice direkt sa releje. Nije mi jasno ta zica, Ako su 2 zice, moguce da je vec izvedeno i njih spojis tako sto ces izvuci jednu ( bilo koju zicu ) sa kleme, usrafiti jednu ( bilo koju ) na mesto te sto si odspojio sa termostata, a drugu vezes direktno da tu odspojenu zicu.

Tako ce raditi i tajmer i termostat, a ako hoces da radi samo tajmer, jednostavno te dve zice iz njega vezes na te dve zice koje idu sa vent direktno.

Mada moze i preko termostata, samo jjega postavis na najnizu vrednost i onda ce kontrolu vrsiti tajmer...

-------------------

Ako je samo faza izvedena iz tog tajmera, onda tu fazu mora vezes na jedan kraj ventilatora, a drugi kraj ventilatora na nulu u samoj peci. Tako da samo jedna zica ide iz peci sa ventilatora, dok je druga vezana direktno unutra na nulu.

[ eeestablishment @ 07.12.2019. 10:37 ] @
Mislim da je faza u pitanju jer je samo jedna zica .

Ne bih nista dalje cackao , ostaje ovako da radi bez izduvavanja .

Hvala gile . . .