[ arecibo @ 15.04.2004. 00:39 ] @
Desava mi se da mi nero ne prepoznaje medij, ustvari uopce ne prepoznaje nista u drajvu, jednostavno ga izbaci? Prije nisam imao tih problema (nisam dosta dugo rezao)?
Prije nekog vremena nesto slicno mi se desavalo sa CD-ROM drajvom pa je prestalo...
Savjeti?
[ kUdtiHaEX @ 15.04.2004. 07:39 ] @
A koji je uredjaj u pitanju? I koja verzija Nero-a?
[ arecibo @ 16.04.2004. 03:07 ] @
nero5.5.8.1 , MSI 48×16×48× , pred jedno pola godine nije mi htio snimati na odredjenu marku CD-a, dok je sa ostalim cdima bilo ok, sada su mi u giru isti ti OK cd-i, tako da ne moze biti da je u njima problem. Nisam otvarao kuciste, nista dirao od zadnjeg puta tako da ne znam koji mu je?
[ fumaremigel @ 16.04.2004. 03:22 ] @
Ako nisi nista dirao... cudno... mozda ti je je laser oslabio ili socivo zabrljano...

probaj sa verzijama 5.5.9.x
[ arecibo @ 16.04.2004. 04:16 ] @
Da, stvarno cudno, probat cu sa drugim programon iako mislim da je problem u rezacu.
[ arecibo @ 17.04.2004. 14:34 ] @
Ocistio sam mu socivo sa stapicima za usi, a on i dalje ne prepoznaje CD, jednostavno ne ocitava CD? Haha, ako ga odnesem na servis doci ce me kao upola novi :( .

Ima jos jedna stvar, ide do 48x a max. snima na 12x (dok je jos radio :}), nije mi jasno kako. Probao sam preko CD speed i Drive speed Kit-ova ali nece brze od 12x, npr. ako stavim da snima na 16x ili na 48x uvijek ce zavrsiti za isto vrijeme od 15-20 min. nemogu da provalim zasto.
[ Hideo @ 18.04.2004. 08:40 ] @
Ja sam imao slicnih problema u dva navrata, jedan je bio hardverske prirode, drugi softvrerske. Kod hardverskog zezanja, laser je jednostavno prestao da radi i tu je bio kraj price. Softver je bila vrlo zanimljiva prica. Prvo sam imao sukob sa Deamon toolsom, koji je cd image problem, koji se manifesovao tako da krene da reze cd, ali odmah potom pukne. Deinstalacijom sam resio taj problem. E onda je krenula zanimljivost. Malo radi, malo ne radi, malo se prazni buffer, malo se puni, malo prekine pisanje, malo ulokuje brzinu i tako sirok dijapazon peripetija. Svasta sam radio, od instaliranja ACPIija, razlicitih verzija neroa, grana na IDE kablu, jednom recju mnogo toga. Posle poduzeg zezanja locirao sam problem = qcd player za mp3. Kada god mi je on bio aktivan, iako je CDDB iz njega bio iskljucen, imao sam problem. Sve se resilo deinstalacijom QCDa i prelaskom na WinAmp. Posle poduze price, eto, moj predlog je da uzmes i proveris da li postoji neka korelacija sa programom za muziku.
[ arecibo @ 19.04.2004. 10:36 ] @
Hm, zanimljivo, znaci otisao mi CD recorder na drugi svijet :{ .
Sto se tice softwarea imam sve sta sam imao dok mi je jos radio (server,Winamp...od multimedije imam samo QuickTime, Winamp i WMPlayer9) tako da tu ne moze da bude problem.
E sad to sa laserom, kako da ja budem 100% siguran da je laser prestao da radi a da ga ne nosim na servis, da li se to moze zamijeniti, jeli skupo ili da kupim novoga?
Koji su najpouzdaniji? Za MSI mogu pouzdano reci da mu je vijek trajanja max. 10-16 mj., ovo mi je vec drugi takav i cini se da nije ni ovaj uspio probit granicu od 2 godine :(