[ fangorn @ 27.12.2019. 18:50 ] @
Philips 32PFH4309/88
Prilikom ukljucivanja samo na sekund se pojavi Philips logo I onda crn ekran, nema ni slike ni tona.
Led dioda napred treperi kad pritisnem nesto na daljinskom kao da tv prima komande ali se nista ne desava.
Probao sam da menjam kanale, pojacavao do kraja, mute/unmute, nista.
Otvorio sam ga da proverim vizuelno da nije nesto pregorelo ali mi se sve cini ok.
Da li je to crklo famozno led osvetljenje, mada mi se cini da bi tada i dalje trebalo da bude zvuka?
Power board pretpostavljam da nije jer se kao ukljuci, blicne na sekund i prima komande sa daljinskog?







[ gilopile @ 27.12.2019. 19:19 ] @
Ipak ti uperi neko jace svetlo u ekran i vidi da li se nadzire nesto, menu i sl.
Mozda nije na DVB prebaceno i zato nema tona/kanala.

Ako nema, tesko je reci, moze svasta da bude na main boardu, ukljucujuci i firmware.
[ fangorn @ 28.12.2019. 08:30 ] @
Sad sam proverio, kada se upali tv logo blicne na sekund onda se ugasi pozadinsko osvetljenje
ali pod svetlom se vidi i dalje philips logo jos sekund-dva i onda se ne vidi vise nista.
Bilo sta da pritisnem na daljinskom nista ne vidim na ekranu, meni i slicno, bas nista nema.
Ugasim, upalim, sve se ponavlja.
Da li je onda main board u pitanju?
[ gilopile @ 28.12.2019. 08:53 ] @
Po meni ili tcon ili firmware zabagovao.

Pokusaj da iscupas fletove sa ticona obe strane i ponovo ubacis. Ako se i dalje isto ponasa trebalo bi ubaciti nov FW i tek onda ako ne radi ici dalje.
Po svemu sudeci vrlo moguce da je tcon, jer FW najverovatnije ucita dok daljinski reaguje, al opet ne mora da znaci.
[ gilopile @ 28.12.2019. 09:10 ] @
Evo imas ovde FW:

http://www.p4c.philips.com/cgi...oftware&scy=DK&slg=AEN

Imas i upute za instalaciju, moze iz menu-a a moze i direkt.





Uglavnom, arhivu prebaci na USB i samo ides extract here i to je to, fleska je spremna i probaj, mozda ga ozivis ako je to problem.




------------------------ step2
[ fangorn @ 28.12.2019. 09:25 ] @
Fletove sam otkacio ocistio i vratio, sve je isto.
Probam sa firmverom pa javljam.
[ Zvezdan @ 28.12.2019. 10:01 ] @
Ako možeš, zameni elektrolite u sekundarnom delu napajanja.
[ fangorn @ 28.12.2019. 11:04 ] @
Ipak se vidi nesto.

Stavio sam flesh sa firmverom i opet je bilo isto, onda sam se bas zagledao da vidim mozda trebam nesto da potvrdim,
tada sam video u levom cosku neki prozorcic ali nisam uspeo da vidim sta pise.
Onda sam ukljucio ponovo bez flesa i video da se sa baterijskom lampom (sa novim baterijama)
vidi broj programa i volume bar ali se nalazi u gornjem levom cosku, a ja ranije gledao dole po sredini,
nekako sam mislio da tu treba da se nalazi.

Jel to znaci da je led osvetljenje u pitanju?
Mada nisam nikako uspeo da dobijem zvuk, ni sustanje, nista, volume na max.
Prikljucio sam STB koji radi na drugom tv-u, samo sam izvukao hdmi i ubacio u ovaj tv
ali nema zvuka ni slike da se nazire sa baterijskom.
Prebacujem na daljinskom source ali ni to ne vidim u cosku da se menja (HDMI 1, HDMI 2),
samo se menjaju kanali i volume.

Elektrolite mogu da zamenim ali sad mislim da to nije potrebno?

Primetio sam jos nesto, posle par minuta kao da zablokira, onda nece ni volume ni programe da menja, nista se ne desava,
led dioda i dalje treperi kao da prima komande. Kad iskljucim/ukljucim onda opet hoce par minuta.

[Ovu poruku je menjao fangorn dana 28.12.2019. u 12:27 GMT+1]
[ gilopile @ 28.12.2019. 12:45 ] @
Mozda ima tu vise kvarova.
Pre svega osposobiti pozadinsko. 99% problem sa pregorelim LE diodama
Prvo to sredi pa onda dalje.
A sta se desava, jesi probao FW da upucas do kraja?
Vidis sa lampom komande i potvrdi da update FW.
[ fangorn @ 28.12.2019. 13:31 ] @
Jako jako slabo se vidi, vidim samo obrise i bas imam problem da procitam sta pise, gde je sta.
Probao sam na slepo da potvrdjujem sa ok ali mislim da nisam uspeo.
Vidim da prikaze folder sa firmverom ali dalje ne vidim, pokusavacu i dalje.

A led diode, kako to da resim, da menjam samo pregorele ili cele trake?
Mada bih da probam samo diode da menjam ako moze.
[ ademare @ 28.12.2019. 15:54 ] @
Prvo raskopusaj panel da mozes da dodjes do dioda .

Onda ukljuci pa gledaj da li se sve pale to sto kazes da se sekund pojavi logo , znaci ima svetla toliko .

Probaj vise puta i gledaj svaku da li se sve pale . Dovoljno je da je jedna crkla pa da ne radi nijedna . Ta crkla nece ni da bljesne ni taj 1 sekund
[ fangorn @ 28.12.2019. 17:01 ] @
Ok, probam u ponedeljak pa javljam.
Mislim da sam ih video u donjem delu ispod tcon-a,
jel ih ima i gore, nisam obraćao pažnju?
Da li su uopšte postavljene tako oko panela, kao ram, Ili su možda postavljene skroz iza panela u trakama, celom površinom?

Edit:
Našao, jel to ovo:
https://a.aliexpress.com/n7w1MANE

[Ovu poruku je menjao fangorn dana 28.12.2019. u 18:18 GMT+1]
[ ademare @ 28.12.2019. 18:46 ] @
To su . Tri trake u tri reda . Gore , dole i u sredini .

Zalepljene su .
[ gilopile @ 28.12.2019. 19:59 ] @
Menjaj samo diode, al nemoj ove sto prodaju po oglasima jer su krs neopevani.
Bolje stavi plovnu skinutu sa neke druge original trake 3V, duze ce da traje :)

2 mozes i da kratkospojis, al nemoj vise i kada proradi, smanji pozadinsko svetlo kroz menu da nije na 100% i produzices im vek.
[ fangorn @ 28.12.2019. 22:18 ] @
Jel može nešto ovako, kaže da ih skida sa brendiranih televizora:
https://m.kupujemprodajem.com/...5-oglas.htm#mhs0-1577571313814
[ ZAS011 @ 29.12.2019. 07:47 ] @
Imaš kod belog komplet trake sa LEDarama.
http://www.belielektronik.rs/L...RAKA?search=led%20p&page=3 - 990 RSD
ili
http://www.belielektronik.rs/L...RAKA?search=led%20p&page=3 - 889 RSD
[ fangorn @ 29.12.2019. 12:27 ] @
Koliko sam shvatio to je cena za jednu traku?
Treba videti koliko je traka u autu, možda je samo jedna,
ili kao što reče @gilopile da menjam samo diode skinute sa originalnih traka,
jeftinija i kvalitetnija varijanta.
Prvo moram da raskupusam TV i vidim u kakvom su stanju trake pa onda da vidim šta dalje.
[ mrkabrka @ 29.12.2019. 17:35 ] @
Komplet sadrži tri trake....
[ mrkabrka @ 29.12.2019. 17:38 ] @
Jes x 3 u rsd ,opet nije mnogo.,samo ako valja čemu...
[ fangorn @ 29.12.2019. 19:00 ] @
To je pitanje, valja li cemu ili krpiti originalne trake originalnim diodama.
Mada bih prvo probao da prespojim ako moze kao sto rece @gilopile pa da vidim da li je ostalo ok, da li tv radi.

Citat:
2 mozes i da kratkospojis, al nemoj vise

Jesi mislio dve u jednom redu ili ukupno?
[ gilopile @ 29.12.2019. 19:33 ] @
Ukupno.
Mozes 1 ili 2 kratkospojiti, a ako ima vise crknutih, menjaj.
Najbolja i najisplativija varijanta je da stavis druge diode, a ne krs trake da kupujes. Skines ih sa nekih drugih originalnih traka, jer je tesko naci kvalitetne diode da kupis nove. Sve je to neopevan krs sto se prodaje. Trake isto tako, mogu se naci zamenske boljeg kvaliteta, al ajd ga znaj koje i gde kupiti.
[ ademare @ 29.12.2019. 21:52 ] @
Resenje problema :

Kupis jednu traku i ugradis , Staru originalnu na kojoj ne radi 1 + dioda sacuvas .

Zamenska radi , koliko radi , ako sa nje koja pregori dioda , skidas sa originalne i menjas .
[ fangorn @ 29.12.2019. 22:13 ] @
A moze i tako.
Prvo da ustanovim koliko ih ne radi ako stignem sutra, ako ne onda sledece godine :)
[ fangorn @ 30.12.2019. 14:51 ] @
Dal je moguće da ne radi ceo jedan red plus jedna u drugom redu?
Uspeo sam da snimim sa slow motion kamerom.



[ ademare @ 30.12.2019. 15:12 ] @
Ne, postoji dva vida crkavanja .

Prvi klasicni pregori dioda , struja dalje ne ide .

Drugi , koji je ovde kod tebe u srednjem redu . Pregorela dioda , ali provodi struju koja ide i desno od crknute .

Za ovaj donji red , bi trebalo ako ne mozes vizelno da utvrdis koja ne radi , nekada moze jer se zapali da dovodis struju na svaku pojedinacno i da vidis koja ne radi .

Ja bar nisam jos video da su sve pocrkale
[ gilopile @ 30.12.2019. 15:37 ] @
Idu u seriju, pa paralel...Jbmlga kako tacno, ima milion razlicitih.

Ispitas svaku diodu ponaosob unimerom na didno podrucje, kako bi video da li svetli, da li je u prekidu ili u kratkom spoju.

Moras traku malo pipalicom zagrebati ispred i iza diode i onda ispitujes. Videces vec koji su vodovi za diodu i samo malo zagrebes sa pipalicom i ispitas svaku tako ako nema na traci test pinova za svaku diodu ponaosob..
Nemoj da te zbuni, nekad krajnje diode jedan pin ispred, a jedan pin na pocetku trake. Neke idu i po pola trake serija, pa te dve polovine paralelno...

Uglavnom, lako ces to sve uociti i nema problema kod pojedinacnog ispitivanja trake. Kada skontas koje ne provode i koje su u KS, zameni i onda testiras tako bez panela, ukljucis tv i mora da zasvetle sve.

Najbolje je da odlepis traku i duvaljkom duvas sa donje strane i pincetom ukloni diodu. Ako ima dovoljno lema, ne mora dodajes, samo kap fluxa i nabaci novu i gledaj da se dobro zalemi. Pazi na anodu/katodu kako je okrenuto. Nekad se desi da novu koju stavljas mora kontra, deblje lemno mesto na tanje na diodu...muke :D

Difuzor posle moras bas dobro i precizno da postavis na diodu, jer u suprotnom moze da se desi da vidi pokumesec na panelu od svetla...Najbolje ga je lepiti dvokomponentnim. Slobodno deblje mozes da namazes sa dve strane difuzora...kako god.
Namazes lepak, pa upalis i pod svetlom ga pozicioniras, tako je najbolje. Oslepis malo, al sta da se radi :D Jedino tako ces biti siguran da ne baca svetlo gore.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 30.12.2019. u 16:49 GMT+1]
[ fangorn @ 30.12.2019. 15:51 ] @
Aj mi pokaži konkretno na slici gde trebam da zagrebem?
Probao sam tako kao što se vidi na slici, tamni zarezi gde sam zagrebao,
ali tako neće, a recimo ta dioda znam da radi, blicne kad uključim TV.



Imaju pinovi ali samo na početku trake.



[Ovu poruku je menjao fangorn dana 30.12.2019. u 17:05 GMT+1]
[ gilopile @ 30.12.2019. 16:17 ] @
Imas sa leve strane jos jedan vod, tanak na ivici, a sa druge jos dva.
Skini difuzor od jedne koja ne radi, odlemi diodu i videces kako vode i gde. Sve je onda isto i znaces kako grebati.
[ baresi @ 30.12.2019. 17:51 ] @
Nije da radim reklamu, stoposto sam zadovoljan sa ovim dobavljačem:https://www.ebay.com/usr/meihua361000, dođe za dva tjedna, nikada problemi sa kvalitetom. Preporučujem ga svima koji kupuju trake ili diode.
[ fangorn @ 30.12.2019. 18:24 ] @
Šta može da se vidi odavde?

[ ZAS011 @ 30.12.2019. 18:30 ] @
Beli radi i sutra. Idi kupi nove trake, ili ništa od dočeka uz TV
JBT ispod soma koštaju: http://www.belielektronik.rs/L...RAKA?search=led%20p&page=3 - 990 RSD
[ baresi @ 30.12.2019. 18:37 ] @
Ako je tako ko što kaže @ZASO11, nemaš šta razmišljati. Idi, nabavi, pa onda na starim skineš sva sočiva pa ih izmeriš direktno i čuvaš ih za rezervu.
[ fangorn @ 30.12.2019. 18:38 ] @
Komšinica ništa od dočeka uz tv :)

Jedna traka košta toliko a ja još uvek pokušavam da vidim koliko dioda i traka ne radi i ne ide mi od ruke.
Znam, mogu da kupim dve trake da zamenim i to je to ali opet...
Ima komšinice drugi televizor nije ovo hića :)

Voleo bih da ustanovim zašto ne mogu da proverim diode, probao sam sve moguće kombinacije, evo vidi se na slici.

[ gilopile @ 30.12.2019. 18:39 ] @
Plava ti je jedan vod, a crvena drugi.
[ gilopile @ 30.12.2019. 18:45 ] @
Ako ni na zdravima ne zasvetli, a probao si pipalice i da obrnes, onda su diode 6V, najverovatnije i nece da svetle sa unimerom dioda mod, mali napon i premala struja da bi zatinjale. Moras sa spoljnim napajanjem.

Ali ipak mislim da su klasicne 3V 1W diode, samo ti lepo to zagrebi po mojoj slici i mora da zasvetli kad ispitujes. Naravno, ne punim sjajom, ali dovoljno da se vidi da svetle, tj. vise tinjaju. Tako da dobro pogledaj, pogotovo ako meris da nisi skinuo difuzor, gledaj pravo u nju od gore i mora da se vidi tackica da svetli kad je ispravna.

Neispravne mogu da daju otpor u obe strane i da ne svetle ili da uopste ne provode.
[ baresi @ 30.12.2019. 18:52 ] @
Može biti, 6V 2W, treba mu unimer koji ima bateriju od 9 V.
[ fangorn @ 30.12.2019. 19:06 ] @
Da, to je to, nije htela da svetli pa sam morao da zamenim bateriju od 9 volti na unimeru i sad hoće da tinja.
Moram da krenem sad, ali video sam na onoj traci gde nije htela ni jedna da zasvetli kad uključim TV sad dok merim već dve su ispravne.
Videću ako stignem sutra da svratim do Belog da uzmem jednu traku pa da menjam gde je šta neispravno.
[ gilopile @ 30.12.2019. 19:10 ] @
Tako, samo cepaj.
Ipak su 3V.
Nece da svetle od 6V ni sa unimerom koji ima 9V bateriju. Meni svi unimeri bas tu imaju, ali nikada nisam mogao da ispitam 6V diodu sa njima. Mora spoljno napajanje. Imam neki ispravljac 7.5V 200mA i jedino sa njim sam uspeo da ispitam diode od 6V. Ni sa jednim nisu htele da sijaju. Probao nesto malo jace i nesto slabije i jok :D Sa ovim ispravljacem zasijaju da oslepis, al dovoljno na kratko da se uverim da li je ok ili ne.
I diode postale pametne.

Na tom TV-u pocrkale dosta njih. Sigurno je vremenom sve slabije i slabije radilo pozadinsko, dok nije doslo do toga da crknucem jos neke odradi i zastita. Dobro je sto su ortisle u KS pa se moglo i gledati jos neko vreme...
[ baresi @ 30.12.2019. 19:13 ] @
To ti je najbolje, pogotovo ako je komšinica ok. Ja nisam te sreće, samo stare, pune para pa bacaju i ispravne televizore:)
[ gilopile @ 30.12.2019. 19:17 ] @
Nema tu pozurivanja, polako radi i odradi kako treba. Pazljivo radi i kad sklapas panel, jer i najmanja greska moze dovesti da naprsne i dzaba si krecio. Na milion stvari treba da obratis paznju da sve prodje kako treba.
Ako ti se ne radi, ostavi za dogodine :D
[ fangorn @ 31.12.2019. 08:29 ] @
Komšinica je skrooooz ok pa moram da se potrudim.
Bio jutros kud Belog i kupio jednu traku.
Hteo sam da je zamenim celu i od stare da uzmem diodu da zamenim u srednjem redu, ali nije ista kao ove u TV-u, kraća je.
Šta sad da radim, da skidam diode sa nove i menjam ili da nekako nabudžim celu novu traku?

[ gilopile @ 31.12.2019. 10:08 ] @
Moras biti siguran da je traka ista kao i te, mislim da su diode isto spajane u seriju ili serija+paralelno...
Ima tu dosta peripetija, npr. u TV imas 5 traka dve su `A`, dve `B` i jedna `C`, sto znaci da nisu identicno spajane...

Kako se ne bi zahebavao, neka ti ta nova bude samo donor za diode. Sigurica i ostace ti vise originalnih LE dioda.

Kada skidas trake, gledaj da ih ponovo kako tako opet zalepis na limariju sto bolje zbog hladjenja.

Ali opet, kada TV proradi, smanji pozadinsko svetlo malo, da nije na 100%. Ogromna je razlika u grejanju kada diode rade na fulu i kada se nesto malo smanji kroz menu pozadinsko, recimo na 75%.
To odradis na licu mesta kada joj spojis TV i vidis kakva je slika, pa smanji koliko mioze, a da ipak bude dobra svetlost.
[ fangorn @ 31.12.2019. 11:04 ] @
Ok, tako ću onda i uraditi, ali dogodine :)
Javljam se sa novim informacijama.

Ispostavilo se da na donjoj traci, gde ni jedna neće
ni da blicne, ne radi samo jedna dioda, i ona jedna na srednjoj.
Neće morati mnogo da se menja:)
Jel je difuzore dovoljno da zagrejem samo fenom
da bi ih skinuo ili mora duvaljka?

[Ovu poruku je menjao fangorn dana 31.12.2019. u 12:33 GMT+1]
[ gilopile @ 31.12.2019. 11:56 ] @
Ma jok, difuzore samo srafcigerom odvalis, onako zabijes ispod i samo zaokrenes i otpasce.
Diode sa trake skidaj i lemi duvaljkom, grej od ispod.

Znaci, pripremis novu diodu na dohvat pincete, dobro okrenue polove, grejes traku od ispod, i kada podignes pregorelu diodu, stavi kap fluxa, nastavi da grejes, postavi novu, nastavi da grejes malo i ako ne ide, onda je lagano produvas i od napred, ali samo sto krace i zalemice se na vec predgrejanu traku veoma brzo i nece se ostetiti dioda.

Lemna mesta mozes malo i presvuci svezim lemom ako je otisao lem sa diodom, ali u principu ne mora, ima ga dovoljno da se nova zalemi.
Jedino ako je dioda ugljenisana i lemno mesto oksidiralo ili nagorelo, onda ga lepo ocisti friskim lemom do sjaja i ostavi jako mali brezuljak lema za novu.

---------------------

Al uradi ovako.
Kratkospoji te dve koje su crkle i upali TV da se upali i pozadinsko i pogledaj, mozda je jos koja crkla da treperi, pa da znas i nju da menjas dok ti je traka odlepljena, da ne moras ponovo da je odlepljujes zbog toga.
[ fangorn @ 31.12.2019. 12:17 ] @
Ok, hvala, javljam kad budem uradio.
[ gilopile @ 31.12.2019. 12:33 ] @
Vazi, samo nemoj sada da cekas milenijum, gledaj bar dogodine da uradis :)
[ fangorn @ 31.12.2019. 12:53 ] @
Dogodine sigurno :)
[ baresi @ 31.12.2019. 22:50 ] @
Ma, ako budeš bio dovoljno uporan, sreditčeš taj Philips, budući da nema posebne teme, u ovoj temi ću iskoristiti priliku da svim forumašima na ES, zaželim srećnu Novu godinu, sretnu Novu godinu, srečno Novo leto.
[ fangorn @ 03.01.2020. 11:59 ] @
Srećna Nova godina svima 🙂

Krenuo da skidam ove diode duvaljkom ali mi nikako ne ide.
Na koju temperaturu da stavim, počeo sam od 200 pa lagano dizao
ali jednostavno neće da se odlemi.
Imam one hvataljke, lepo sam namestio traku i grejem odozdo,
diodu polako gurkam pincetom da vidim kad se odlemi ali neće.
Ove neispravne nisu bile toliki problem jer je nebitno ako se raspadnu i njih sam skinuo,
ali sam već jednu novu s****o, raspala se.
Imam Baku duvaljku 858D.



[ gilopile @ 03.01.2020. 12:15 ] @
Ma sibaj 450c i polako pincetom hvataj i probavaj kad ce da se otpusti lem.
Sa 200 je ne bi nikada odlemio. Najmanje 380c da picis, a kako bi brze, slobodno teraj 450C, od ispod, naravno. Na taj nacin ces je krace izlagati visokim temperaturama, jer ce brze sa 450C da dostigne tacku topljenja nego sa 380 da je mucis pola sata.
Nemoj jako da stiskas diodu pincetom, jer je vrlo osetljiva na visoj temperaturi. Samo je odguraj van lezista kad se lem otpusti pa posle je podigni kada se malko ohladi.

Nije bas jednostavan ceo proces i treba dosta iskustva i nije cudno sto ti se desilo da unistis po koju diodu.

Mozes i od ispod da duvas dok se dobro predgreje traka, pa onda smanjis na nekih 360c i prodjes od gore i brzo ce da se odlemi...

Uglavnom za taj rad je najbolje kada se ima predgrejac na koji legne traka i zagreje negde na 200 i onda duvaljkom od gore i ocas se odlemi. Moze to cak i lemilicom de se odradi...

Srecna i vama nova godina! Sve najbolje!





[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.01.2020. u 13:36 GMT+1]
[ fangorn @ 03.01.2020. 13:44 ] @
Auuu, pa dal je moguće, 15 minuta na 450 i ni da čuje!
Stavim pored diode parče kalaja i rastopi se odmah, dioda ni makac.
Probao i odozgo na 360, 370, 380, ništa.
Idem da pojedem nešto da se smirim pa da probam ponovo 🙂
[ fangorn @ 03.01.2020. 14:22 ] @
Puče i druga...
Jel imaju samo diode da se kupe, da nisu na traci, spremne za ugradnju?
[ fangorn @ 03.01.2020. 17:06 ] @
Sreća pa imam drugara koji ima servis mobilnih telefona 🙂
Odneo sam kod njega, skinuo je diodu i zalemio za 1 minut bukvalno.
Ima dobru duvaljku, stavio na veću temp I eto,
kod mene najviša 450 što se pokazalo kao nedovoljno za kvalitetan kineski lem :)
Uglavnom, sad pozadinsko radi, nemam vremena sad da sklapam sve pa ću od ponedeljka.

[ baresi @ 04.01.2020. 17:40 ] @
Pa zato i postoje drugari, kao što sam već prije rekao, sredićeš taj TV.
[ fangorn @ 06.01.2020. 09:53 ] @
Samo da se pohvalim, sklopio TV i sve radi 😁
Hvala puno svima na pomoći, srećni praznici!







[Ovu poruku je menjao fangorn dana 06.01.2020. u 11:59 GMT+1]
[ fangorn @ 27.01.2020. 18:57 ] @
Vidi se kada je svetla/bela slika da diode koje sam menjao jace svetle, vidi se nepravilan krug oko njih,
da li to nisam dobro namestio difuzor?
Nije toliko strasno, nisam ni primetio do juce dok nije bila neka reklama gde se malo duze zadrzava bela pozadina,
ali ipak nervira.
[ ademare @ 27.01.2020. 20:38 ] @
Difuzor je u pitanju . Vrlo lako i skroz otpadnu , pa se vide koncentricni krugovi ili nepravilna okruglasta svetlost .
[ gilopile @ 28.01.2020. 01:54 ] @
Nije otpao, jer bi se videla jaka bela tacka. Samo ga nisi lepo centrirao.
[ fangorn @ 28.01.2020. 11:52 ] @
Da, vidi se nepravilna okruglasta svetlost.
Baš sam pazio kad sam ih nameštao, ne znam šta sam mogao da pogrešim,
izgleda da je dovoljan milimetar levo-desno pa da dođe do ovog efekta.
Znači moram sve da rasklapam pa ponovo da centriram difuzor,
preskočiću to za sada, ne smeta mi baš toliko.
Kada se gleda normalno program ništa se ne vidi, samo na baš jako svetlim pozadinama.
[ gilopile @ 28.01.2020. 12:02 ] @
Dovoljno je malo ukrivo da stoji ili da nije u centru i to se desi. Negde sam pisao vec o tome, vrlo pipavo i mora tacno do se postavi.
Zato uvek proba pre nego se vrati panel. Samo stavis onaj najdeblji blure filter i pogledas da li sve svetle kako treba pa onda tek sklapas.

Ako to nije toliko mnogo, ostavi. Ne isplati se rizikovati i ponovo rasklapati panel ako je to bas malo i ne smeta pri gledanju.
Ja ih postavljam/lepim tako sto upalim diode i onda stavljam i lepo se vidi kada je na sredini. Vidi se mala tackica u centru i to je onda to.
[ fangorn @ 28.01.2020. 12:23 ] @
Ok, znam za sledeći put, hvala 🙂
Stvarno nije mnogo tako da se ne isplati rizikovati,
ostaviću ga ovako.