[ stameni @ 18.01.2020. 16:11 ] @
Imam stablo direktorijuma sa elektronskim knjigama, koje treba da trebacim na mobilni telefon. OS na računaru je Ubuntu 18.04 LTS (redovno updateovan), a mobilni telefon je Samsung Galaxy A20e.

Nakon priključenja telefona na računar USB kablom, Ubuntu fino prepoznaje novi hardware, ali mi na svaki pokušaj kopiranja iz Double Commandera prijavljuje grešku "Error: Can not create directory mtp://%5Busb%3A001,003%5D/8 Odabrane knjige! Cannot make directory in this location". Greška je svakako prilično deskriptivna ;) ali ne znam kako sam problem da rešim :(

Probao sam i kopiranje kraćih datoteka koje jesu pod EXT4 na Galaxy, i sve je praktično isto.

Potrebna F1...
[ Branimir Maksimovic @ 18.01.2020. 16:36 ] @
Evo, sad iskopirao jedan video fajl na A10 bez problema sa nautilusom. Ne znam sta je problem kod tebe?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2020. 16:40 ] @
Ja bih instalirao Dropbox ili Google Drive i držao ih tako sinhronizovanim.
[ stameni @ 18.01.2020. 16:58 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Evo, sad iskopirao jedan video fajl na A10 bez problema sa nautilusom. Ne znam sta je problem kod tebe?


Imao sam na drugom računaru sa Windowsom XP (koji ne radi u mreži) stablo od nekih 6 gigabajta knjiga. Stablo sam iskopirao na USB, pri čemu je moguće da je formatiranje USB-a ostalo NTFS!

To je jedino što mi pada na pamet, i u "redu" je za isprobavanje ;)

[ stameni @ 18.01.2020. 17:00 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ja bih instalirao Dropbox ili Google Drive i držao ih tako sinhronizovanim.


Mislim da je to previše moćna artiljerija za sitan problem koji imam (što kažu -- overkill).
[ Branimir Maksimovic @ 18.01.2020. 17:03 ] @
Meni se cini da se buni u nazivu direktorijuma, to kaze greska.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2020. 17:11 ] @
Probaj da prekopiraš nešto da telefona u taj folder na kompjuteru, kao i samo jedan fajl sa kompjutera na telefon.

A ovo za GDrive će te osloboditi ručne sinhronizacije ubuduće.
[ stameni @ 18.01.2020. 17:39 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Meni se cini da se buni u nazivu direktorijuma, to kaze greska.


Biće provereno, hvala na ideji.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Probaj da prekopiraš nešto da telefona u taj folder na kompjuteru, kao i samo jedan fajl sa kompjutera na telefon.


Hm ;)

Ja pod Double Commanderom ne vidim niti jedan netrivijalan direktorijum, niti jednu datoteku, već samo jedan prazan, kriptičan (gore naveden) direktorijum. Pošteno, nisam mnogo šta ni stavljao na telefon -- samo sam downloadovao jednu kolekciju (zip) sa e-knjigama, i vrlo lepo se videla pod aplikacijama na Galaxyju, uporedo sa ostalim (sistemskim) direktorijumima.

Citat:
A ovo za GDrive će te osloboditi ručne sinhronizacije ubuduće.


Bez brige, ne smeta mi da s vremena na vreme prebacim nešto podataka na uređaj...

... i, naravno -- hvala :)