[ someone_bl @ 15.04.2004. 10:04 ] @
Naime... Imam windows 2003 server enterprise editiom, i sada zelim da njemu da dignem Kerio Mail server 5.7.2. On se instalira i sve se konfigurise itd i td ALI NECE SERVER DA PRIHVATI NJEDNU DOLAZECU konekciju (naravno mislim na Windows 2003). Ni na port 25 ni na 110 a ni od terminal services 3389. Internet radi bez problema, na njemu imam podignut RRAS koji vrti nat, znaci ICF ne moze da radi... sto ce reci nema firewalla. Windowsov SMTP i POP3 su ugaseni. Da li neko ima ideju gdje da cackam nemam vise zivaca da pretrazujem okolo?


P.S.
Security template je deafult, sto znaci nisam nista stimao oko toga.
[ filo @ 15.04.2004. 10:32 ] @
a Windowsov SMTP i POP3 rade bez problema?
Probaj to
a mozda i taj kerio nece da radi sa 2k3
[ someone_bl @ 15.04.2004. 11:47 ] @
iskreno windowsov SMTP I POP3 nisam probavao ali cu danas da vidim.
Malo mi cudno jer nece da prihvati ni terminal service....
[ filo @ 15.04.2004. 13:40 ] @
kad kazes terminal service mislis na remote desktop?
kod mene radi savrseno
a da nisi ti nesto cackao po 2k3, npr. iskljucivao "nepotrebne" servise i sl?
[ B o j a n @ 15.04.2004. 16:44 ] @
ako je ovo toliko komplikovano za setup... onda jebemu seme i pleme l;))
[ someone_bl @ 16.04.2004. 08:25 ] @
Problem je rijesen...

Prilikom podizanja RRAS-a dize se i basic firewall koji je ocito mnogo rigorozniji nego u windows 2000 serveru, te samim tim blokira sve konekcije. Kada se on iskljuci sve funkcionise super dobro.

Znao sam taj firewall mada u 2000 serveru nije imao iskreno neke velike funkcije... tako da koliko me ovo namucilo i prijatno me iznenadilo...

B o j a n
hvala na pomoci ali samo bih da dodam sa je Kerio jedno super rijesenje koje se treutno moze naci kao treci softwer za windows, mozda cak i najjace. Ima dosta dosta korisnih servisa kao webmail, wap, fax servis, Anitvirus integrisan, Anti spam filtere, pop3 i imap i jos imap secure pop3 secure secure smtp... LDAP.
Integrise u AD, tako da se integrise i u korisnicki profil. Podigao sam ga preko 20 tak puta jos nikada nisam sa njim imao problema. Bez problema radi i na mrezama gdje ima i po 600 - 800 Korisnika sto lokalni sto remote.
[ Milan Ogrizovic @ 16.04.2004. 10:51 ] @
da ima dosta bolji firewall koji je i mene iznenadio..
posto vidim da nisi napisao kako se omogucava ajd da kazemo za nekog ko ne zna
kad se ode u Routing and remote access ide se na ip routing pa na NAT/basic firewall pa na spoljni interfejs pa na servise i portove i samo se cekira sta moze...
lako je i elegantno...


btw meni se mnogo bolje pokazao MDeamon kao mail server...