[ boro62promaja @ 24.01.2020. 09:24 ] @
Ako neko ima navedenu shemu bicu mu zahvalan ako je okaci !
Pozdrav, BP
[ mikikg @ 24.01.2020. 13:49 ] @
Ovde ima raznih shema za PC napajanja, pogledaj da li je neka od tih to sto trazis:
http://diodnik.com/cxemy-kompyuternyx-blokov-pitaniya-atx/

Inace su sva ta napajanja manje-vise na istu foru, osnovni moduli su kod svih isti, pogledaj sheme i nadji neku koja je najslicnija tvojoj.

Ne preporucujem da to posle popravke (ako popravis) stavljas nazad u PC! Moze ti to posluziti za razne experimente ali za PC ipak kupi "pismeno" napajanje iz 80+ Gold serije (>50Eur).
[ mikikg @ 24.01.2020. 14:07 ] @
Ajd i ja da postavim jedno pitanje u vezi tih napajanja kada smo vec u toj temi, naime imam "dobro" pokvareno napajanje, neki Chiftec 80+ Gold, unutra bas lepo skockano, IMA FILTERE i ima sinhrone ispravljace u sekundaru, uglavno bilo nekad vrlo dobro napajanje i nasuprot tome imam novo "krsh" napajanje, klasika kao sa ovih gore shema, NEMA FILTERE i bas to sto nema filtere mi pravi ogromne probleme, EMI "zviždi" mnogo, cujem u Audio sistemu smetnje ...

Pitanje, da li popravljati ovo "dobro" napajanje, skeptican sam oko toga a i PC masine gde bi to trebalo da radi nisu ni malo jeftine i da li rizikovati sa tom popravkom?

Druga opcija je da "prebacim" L/C filtere sa dobrog napajanja na ovo "krsh" gde su kinezi umesto filtera stavljali kratkospojnike? :)

Treca opcija je da batalim to sve i kupim "pismeno" napajanje?

Sta predlazete?
[ emiSAr @ 24.01.2020. 16:21 ] @
Boro, i na ovom linku imas gomilu sema. To je matoro 240W nazivno napajanje. Najbitnije koje je PWM kolo, ostalo se nadodje.-
Ako mozes postavi sliku ploce da vidimo kako je rjeseno STBY napajanje .
http://danyk.cz/s_atx_en.html

@mikig, meni je davno zbog gluposti u izvodjenje zveknulo napajanje nazivno 800W. Prekidacki fetovi na bakarni hladnjak pricvrsceni zeljeznim lim sarafima. bakar se na temperaturi "rasirio" saraf popustio i fetonja termicki razoren. Dok sam ja nabavio fetove, junior ostavio napajanje
"na sigurno" Jos ne znam gdje je! Ovo moje je bilo vrlo skupo-bakarni hladnjaci, zeljezo u oklopu pobakreno-za tu cifru se tada mogao
nabaviti pristojan racunar.
Najbolja opcija nabavka nekog novog ali provjereno dobrog napajanja.-
pOz
[ boro62promaja @ 24.01.2020. 18:21 ] @
Emire, slikao sam napajanje ali da ga ne kacim jer je tako izvedeno da je nemoguce nesto razabrati sa slike koju sam resize-ovo. Dva PCB-a spojena pod 90 stepeni i dva hladnjaka za fetove i diode, sa snopom zica i jednostavn nocna mora za servisere. Ali skinuo sam sve navedeno i evo podataka o poluprovodnicima i IC-ima: na jednom hladnjaku su; IC 5H0265RC i fet 9N90C na drugom hladnjaku su fet P40NF, dupla dioda BYW99, dupla dioda STPS30, dupla dioda MBR2045CT,
fet 78NQ03LT i negativni stabilizator napona 7912. Na vrtikalnom PCB-u su 2kom LM339 i 1kom LM324.
Znam da ovo sto sam naveo spisak poluprovodnika ne kazuje mnogo (svi su ispravni) ali mozda se neko susretao sa ovom topologijom ?!
Evo ipak ne resize fotke (da se bar malo vidi sta je u pitanju)

[ ELFI @ 24.01.2020. 19:52 ] @
@mikikg. U starim 17 crt monitorima ima lep filter u kucistu sa naponskim prikljuckom.
Ostalo znas.Pozdrav.