[ obsidian11 @ 26.01.2020. 20:26 ] @
Pozdrav svima,
moze li mi neko objasniti kako da dignem Custom OS tj win10 client na google cloud compute engine?
Guglao sam, naletio sam samo na ovo, al nisam pretjerano strucan s ovim pa je l moze neko detaljnije malo da mi pojasni?



[ Milan Kragujevic @ 26.01.2020. 21:03 ] @
Pročitaj moj članak -- https://milankragujevic.com/ho...all-windows-10-on-digitalocean -- slično se može primeniti i na GCP.
[ obsidian11 @ 27.01.2020. 16:44 ] @
Znam braco, radio sam ja ovo, vec sam vidio taj tutorial, H-EDUCATE ili kako se vec zove taj jutjuber ga je radio..
Aliii, na g cloudu mi ovo djeluje nekako strano.. Mogu li te cimat u PM da mi pomognes s ovim?
[ Milan Kragujevic @ 27.01.2020. 16:52 ] @
Mozda bolje na mejl: info at milankragujevic.com
[ obsidian11 @ 01.02.2020. 15:46 ] @
Brate poslao sam ti mejl, ti nista..
Zna li neko, je l moguce napraviti neku skripticu da zeza monitoring cloud servera?
Tipa ako je cpu usage 99% xD da izbaci 40ak?
[ Milan Kragujevic @ 01.02.2020. 15:57 ] @
Jesi poslao mejl i nisam stigao da se javim jer imam posla a pritom i grip, a pritom me ne plaćaš za pomoć.

Mejl koji si mi poslao je, inače, "Brate je l bi mi pomogao da konfigurisem to?"

Upravo sam ti odgovorio. "Stojim ti na raspolaganju za sve potrebne informacije."

Monitoring cloud servera nije moguće "zezati" jer se radi na nivou hipervizora.
[ obsidian11 @ 02.02.2020. 15:25 ] @
Ko jos placa za pomoc? Onda to nije pomoc nego usluga. Nebitno..
Pojasnit do te mjere kad te pitam mozes li mi fwd te linkove na kom imaju uputstva kazes guglaj. :)
[ Milan Kragujevic @ 02.02.2020. 19:37 ] @
Pomoć ti je ponuđena, ali si ti zatražio da ti ja sve uradim.

"Moze li da ti ja dam ownera na g cloudu pa da to ti namjestis brate?"
"Brate ja to fakat nisam nikad radio tako da.. I koliko trazis za usluge?"
"Dakle koliko trazis za te usluge? Mozes li poslati linkove s neta gdje imaju uputstva?"

Dobio si cenu konsalting USLUGA. Pomoć ne naplaćujem, u tvom konkretnom slučaju sam ti ovo napisao
"Prijateljski i eventualno forumsko-kolegijalni odnos je da ti odgovorim na pitanja, ne da ti podesim server besplatno po tvom nahođenju."
kao obrazloženje zašto ne želim da ti besplatno podesim server.

Svakako, drago mi je da si uspeo da podesiš Linode server sa Windows 10 operativnim sistemom, što je dokaz da to možeš sam.
A sada ti možeš, svojim novostečenim znanjem, da drugima nudiš pomoć i usluge potpuno besplatno ili da to naplaćuješ, po svom izboru.

Životne savete ti neću dati, jer sam 2 godine mlađi od tebe, pa je krajnje čudno, ali svakako ti želim sreću u daljem radu.
[ obsidian11 @ 03.02.2020. 19:53 ] @
Samo cu jos ovo, pa cu lock da ne bude spama i offtopica...
Prvo ako je prijateljski, forumsko-kolegijalni odnos da mi odgovoris na pitanje, zbog cega ti je tesko odgovoriti na pitanje poput gdje imaju linkovi sa uputstvima? Ah da, to ipak spada u konsalting usluge. :) Guglao sam, 2 rezultata mi izbaci, k'o sto rekoh nije moj fah. Drugo, mislim da je pomalo creepy sto si me trazio na fejsu i raspitivao se o meni sa zajednickim prijateljem, kom sam poslao Linode CPU usage.. A i nisam na Linode dizao vec na DigitalOcean-u, nebitno na kraju krajeva.. Kao trece, ja sam uvijek voljan pomoci svakome ukoliko mogu, nikome marke nisam uzeo do sad.. Da se ne lazemo, 20e po satu je preseravanje cisto (skuplja pita nego tepsija). I posljednje, o kakvim ti zivotnim savjetima pricas?

Edit: Uklonjeno ime tog prijatelja da ga ne bismo uvlacili u javnu diskusiju..

[Ovu poruku je menjao obsidian11 dana 04.02.2020. u 18:52 GMT+1]
[ Milan Kragujevic @ 04.02.2020. 08:56 ] @
Što se tiče prvog, prvo si tražio da ti ja namestim, pa si tek onda zatražio linkove ka uputstvima, nemoj da izvrćeš priču, obojica imamo kopije mejlova. Što se tiče "drugog", nisam se raspitivao kod Danijela o tebi, što možeš i da proveriš sa njim, a spomenut si u toku konverzacije jednom, jer te je Facebook meni preporučio pod "People you may know" iz nekog razloga, gde sam video da si na sajtu prijatelj sa Danijelom, sa kojim se znam duže vreme. Drugo, za Linode sam saznao jer ti je na forumu kao IP adresa navedeno *.members.linode.com, što je reverse DNS za server kod njih. Gde si podesio sistem ne znam, ovo je bila pretpostavka, jer ti se IP adresa promenila sa range-a Telekom Srpske na Linode. Što se tiče "trećeg", slobodno nastavi da to radiš, svoj uslove sam ti rekao, mogao si da ih ne prihvatiš bez drame. Poslednja rečenica je bila sarkastična.
[ obsidian11 @ 04.02.2020. 17:46 ] @
Ocito ti izvrces pricu.. People you may know a taj mi mejl nije linkovan sa fb-om? Dalje, na forumu mi IP adresa ima hostname *.members.linode.com jer koristim psiphon3 vpn koji ima sponzore (neke masine se ocito nalaze u Linode LLC), nisam ja konfigurisao taj VPN, vec eto, zapala me ta IP.. Tako da, pogresna pretpostavka, kao i vecina ostalog. :)
Zasto bih ja tebi ista precutao, kad si ti prvi digao prasinu i ti dramis? Elem, i ja mislim da je apsurdno voditi dalje polemiku, jer ja sam te tvoje uslove prihvatio, samo ti moje ocito nisi. Ne znam sta ti nije bilo jasno ovdje:
Citat:
obsidian11:
Mogu li te cimat u PM da mi pomognes s ovim?

Dakle, trazio sam od tebe pomoc (koju sam donekle dobio), a ne konsalting uslugu.
Cheers.