[ herzog @ 04.02.2020. 18:51 ] @
Da li je poreporucljivo koristiti mnogo hibernaciju, da li se brze osteti hard disk /ssd uredjaj ?
[ SASA M. @ 04.02.2020. 19:03 ] @
Nemoj da se zamarash tim stvarima, koristi sta ti je volja
[ Mord @ 07.02.2020. 12:14 ] @
Za mene je hibernacija beskorisna i uvek je disejblujem, bolje koristi SLEEP mode.
[ calexx @ 07.02.2020. 13:53 ] @
Korisna je ako neko hoće da ostavi otvorene programe u kojima nije zapamćeno nešto važno. Ako komp ide u sleep mod, a recimo nestane struja ili neki sličan problem, nema ništa od naknadnog pamćenja. Ne znam ko bi tako radio, jedino ako neko ima naviku da radi dugo pa u nekom trenutku gasi komp a ne proverava šta je uradio.
Ja ne gasim komp, uvek ide u sleep ali uvek pre toga sve pozatvaram, praktično bi i shut down bio ok ali mi je ovako lakše i brže.
[ Miroslav Cvejić @ 07.02.2020. 13:57 ] @
SSD i hibernate rade kao nekad HDD i sleep. Dok se hard zavrti SSD je učitao OS.

Pride, postoji hybrid suspend ili kako ga već zovu. Računar posle nekog vremena pređe iz sleep u hibernate.
[ Branimir Maksimovic @ 07.02.2020. 14:01 ] @
Hibridni je kada uradi hibernate pa ode u sleep. To je zbog toga da kada nestane struje,
komp se vrati iz hibernate. U normalnom radu mnogo brze se vrati iz sleep-a.
[ Branimir Maksimovic @ 07.02.2020. 14:04 ] @
Citat:
herzog:
Da li je poreporucljivo koristiti mnogo hibernaciju, da li se brze osteti hard disk /ssd uredjaj ?


Hibernacija snima stanje memorije na disk.
[ gilopile @ 07.02.2020. 14:27 ] @
Sasvim razlicite stvari.
Sada u eri SSD-a nema ni potrebe koristiti hibernaciju, jer se ionako sistem podigne za ~15 sekundi. Par sekunti vise-manje u korist hibernacije ne igra neku veliku ulogu. A to sto ce da upise na SSD nekoliko GB isto tako nista strasno.
Seep koristim jedino na laptopu. Na PC nema neke vajde od toga. Ili radi 24/7, gasim samo monitor ili komplet gasenje.
Sleep zna da bude i jako bagovit, pa ga ne bih ni preporucio, jer moras da izgovoris 3 zdravomarije da ti se podigne iz njega. Pogotovo ako je dosao neki krs update.
[ calexx @ 07.02.2020. 14:28 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:SSD i hibernate rade kao nekad HDD i sleep. Dok se hard zavrti SSD je učitao OS.
Meni brzina nije toliko bitna, nekada sam imao problema sa prostorom na hardu i sve što sam mogao sam brisao, tako i hibfajl. Pošto je sleep (iliti suspend kod mene) samo zamena za shut down i nije bitno da pamti neko stanje, onda mi je ovo lakša varijanta. Ako jednom počnem da zaboravljam da popamtim stanje i ugasim, razmisliću o promeni. ;)
[ gilopile @ 07.02.2020. 14:44 ] @
I ja sam kuburio sa prostorom i onda brisao hib fajl :)
Par giga itekako dobro dodje u tim situacijama.

Nema potrebe vise za hibernacijom. Jedino je lakse ako se ima pokrenuto 20 programa, trebas brzo da zagasis komp, a da ne gasis i snimas izmene jer bi potrajalo.
[ Shadowed @ 07.02.2020. 15:06 ] @
Citat:
gilopile:Sada u eri SSD-a nema ni potrebe koristiti hibernaciju, jer se ionako sistem podigne za ~15 sekundi. Par sekunti vise-manje u korist hibernacije ne igra neku veliku ulogu.

Ali igra ulogu otvaranje i zatvaranje raznih programa.
[ gilopile @ 07.02.2020. 15:17 ] @
Da, napisah to iznad. Jedino u tom nekakom slucaju.
[ Zlatni_bg @ 07.02.2020. 19:53 ] @
Ja gotivim s vremena na vreme da resetujem komp i rascistim Windows tako. Hibernate ti apsolutno nece uticati na zivot SSDa.

Tehnologija je tu da sluzi tebi a ne ti njoj. Biraj sta ti vise odgovara.
[ mikikg @ 08.02.2020. 07:14 ] @
Sto se tice "trosenja" HD-a to je skoro nebitno.

Mada uzmite slucaj da recimo imate 32GB RAM-a, prilikom Hibernacije OS mora da upise svih tih 32GB na HD i posle da ih ucita, to zna da bude sporo kakav god HD da imate, ne retko sporije i od ponovog ucitavanja OS!

Nabavite UPS, to je mnogo pametnije resenje, imate sigurnost i tada moze samo da se koristi Sleep i u tom slucaju je paljenje/gasenje reda par sekundi.

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 08.02.2020. u 08:28 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 08.02.2020. 07:18 ] @
"Nabavite UPS"

Svakako da, pogotovo sto svaki dan u Bgd bar jednom padne napon.
[ pctel @ 08.02.2020. 13:09 ] @
Citat:
Mord:
Za mene je hibernacija beskorisna i uvek je disejblujem, bolje koristi SLEEP mode.

Interesantno, za mene je sleep beskoristan i uvek ga disejblujem, a default opcija kad zatvorim laptop mi je hibernacija.
[ pctel @ 08.02.2020. 13:12 ] @
Citat:
gilopile:
Sasvim razlicite stvari.
Sada u eri SSD-a nema ni potrebe koristiti hibernaciju, jer se ionako sistem podigne za ~15 sekundi.

Hehehe, ja ne pamtim pre koliko godina sam poslednji put broj otvorenih prozora sveo ispod 50
[ gilopile @ 10.02.2020. 19:21 ] @
@pctel
Da, to je slucaj kada je hibernacija dobra opcija.