[ Bradilko13 @ 10.02.2020. 07:53 ] @
Zdravo,
Imam problem sa Philips TV modelom 49PUS6031/12. Konkretno, LED u stanju pripravnosti trepće kontinuirano ako ga uključim. Prikazuje logo Philipsa, zatim se logo isključuje i crveni LED indikator nastavlja da treperi. Posle 30-ak ili vise sekundi se sve opet ponavlja u nedogled i nikad se ne pojavi slika. TV ne reaguje na daljinski upravljac niti na dugme za ukljucivanje/iskljucivanje (pozadi na TV).
Našao sam na jednom forumu da je to možda softverski problem i da postoji neki file za prinudno ažuriranje softvera.
Da li postoji mogućnost da je ipak neka greška na maticnoj ploči ili napajanju i da je treba zameniti?
Svaka pomoć je dobro došla.
[ Bradilko13 @ 12.02.2020. 09:44 ] @
Niko nema rešenje, savet...?
[ yz7myg @ 15.02.2020. 13:59 ] @
Prvo probaj ažurirati softver preko usb-a ukoliko ti ne proradi probaj odneti nekom od majstora.
[ Bradilko13 @ 17.02.2020. 06:20 ] @
Hvala na odgovoru. To sam već probao ali, na žalost, nisam uspeo. Pretpostavljam da nije išlo jer procedura za ažuriranje preko USB-a zahteva funkcionisanje daljinskog (treba na daljinskom izabrati "MENU", onda utipkati 1-5-0-5 i potvrditi sa "OK").
Sve u svemu, TV je već prodat za delove (kontaktirao sam i korisničku službu philips-a i najverovatnije je problem u matičnoj ploči koju je teško naći- našao sam neke u turskoj ali mi se ne kupuje).
Pozdrav