[ Milan Kragujevic @ 15.02.2020. 17:56 ] @
Da li neko zna po kojoj logici SBB širi mrežu?

U moje rodno selo Klenovnik neće da kroče, dok recimo u selo Petka, koje je dosta udaljenije od Kostolca, su razvukli kablovsku pre par godina.

Molim ih od 2012. dva puta godišnje, i svaki put isti kopi-pejst odgovor, samo što su od skoro počeli da pišu EON van mreže umesto D3i.

Petka, inače, ima 1153 stanovnika, a Klenovnik 1070. Međutim, kroz Klenovnik prolazi magistralni optički vod za SBB u Kostolcu, kao i za
Telekom, Vip, Telenor, YUnet, Madnet/Astra/Evizo-kako se već zove sada, itd. Dakle, lakše im je da omoguće kablovsku u Klenovniku nego
u Petki, ali nisu hteli.
[ Miroslav Cvejić @ 15.02.2020. 18:08 ] @
Možda si ti razlog?
[ Milan Kragujevic @ 15.02.2020. 18:12 ] @
Ja bih pre trebao da budem razlog da dođu ovde, evangelišem u njihovo ime, objavljujem obrasce za raskid sa Supernovom (koje kasnije oni šeruju na Fejsbuku i za koje plaćaju reklame), savetujem korisnike kako da podese modem za najbrži WiFi, nudim informacije o paketima, akcijama, itd.
[ Branimir Maksimovic @ 15.02.2020. 18:13 ] @
Pa mozda ne znaju za to? ;)
[ Milan Kragujevic @ 15.02.2020. 18:39 ] @
Naravno da znaju, zašto onda imam 2 besplatna eon boxa, 12m1din, popuste, static ip, biznis modem ako želim (a ne želim jer je krš, probao i pokajao se), itd.

Evo upravo polemišemo u DM na Tviteru da se dovuku i donesu blagostanje i kanal N1.
[ Zlatni_bg @ 16.02.2020. 07:35 ] @
Spijuni su medju nama.
[ tuxserbia @ 16.02.2020. 08:26 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:
Ja bih pre trebao da budem razlog da dođu ovde, evangelišem u njihovo ime, objavljujem obrasce za raskid sa Supernovom (koje kasnije oni šeruju na Fejsbuku i za koje plaćaju reklame), savetujem korisnike kako da podese modem za najbrži WiFi, nudim informacije o paketima, akcijama, itd.



Čekaj, evangelišeš? Nivelišeš ili provodiš sprovodiš jevanđenje? Po Marku, Mateju?
[ bachi @ 16.02.2020. 09:17 ] @
Citat:
Zlatni_bg:
Spijuni su medju nama.

Lol, da nije malo prevelik taj baner?
[ Milan Kragujevic @ 16.02.2020. 12:06 ] @
Citat:
tuxserbia:
Čekaj, evangelišeš? Nivelišeš ili provodiš sprovodiš jevanđenje? Po Marku, Mateju?

Sprovodim jevanđenje, po Đilasu i Šolaku.
[ Branimir Maksimovic @ 16.02.2020. 12:47 ] @
bachi:"Lol, da nije malo prevelik taj baner?"

Google misli da je premali ;)
[ Zlatni_bg @ 16.02.2020. 19:58 ] @
Kamo srece, sad me salecu provajderi sto gledam ovu temu:
[ Milan Kragujevic @ 16.02.2020. 20:06 ] @


Dvaput iz Supernova džepa, jednom meni, jednom SBB/Orion-u.



Prosečno 2 super-reklame i 1 Orion po stranici.
[ Branimir Maksimovic @ 16.02.2020. 20:17 ] @
Sta ti je machine learning :)
[ SASA M. @ 16.02.2020. 20:44 ] @
Zato neki drugi izmislishe Adblock i sl. programe.
[ ademare @ 16.02.2020. 23:01 ] @
Dok Zlatni nije napisao nisam ni obracao paznju na ove Googlove reklame .

Ali to Google cita istoriju , tako da meni ne nudi nikakve reklame u vezi Supernove, jer taj sajt nisam ni posecivao .

Ocigledno i nema sta pametno da ponudi , pa mi nudi neku domacu E trgovinu , koja prodaje " Sigurnosni novcanik za kartice " za samo 750 din .

Isto to Sra...e sam Kupio na Ebayu za 1 $ i ne vredi ni toliko Plasticni novcanik , koji pukne posle 2 otvaranja Tipican Kineski kvalitet .

I tako nudi reklame nesto bezveze .

EDIT : Evo ipak i Supernove reklame
[ Zlatni_bg @ 17.02.2020. 11:45 ] @
Citat:
SASA M.:
Zato neki drugi izmislishe Adblock i sl. programe. :)


Ukljucim ga na lokalnom DNS serveru, ali ne smem da ga koristim na svim uredjajima pa mi nije default dns na ruteru, jer neke stvari nece da rade kad imas adblock instaliran, ovde sam zaboravio da podesim DNS servere, a i nek' uzme neko koji dinar na meni :D
[ Branimir Maksimovic @ 17.02.2020. 11:56 ] @
A ja privoxy, koji je sad samo za filtriranje reklamnih linkova, posto sam content ne moze, zbog https-a ;)
Imam ga na ruteru zbog telefona i na kompu zato sto nema dovoljno rama na ruteru :P
E sad dete ne moze da igra roblox ako ide preko privoxy-ja :(