[ bordzija @ 25.02.2020. 20:27 ] @
Kupio sam prošle godine negde u ovo vreme Xiaomi telefon u prodavnici, sa 2 godine pisane garancije. Telefon je super ali ima ogromnu količinu spama i reklama od prvog dana koje iskaču na sve strane, u aplikacijama, u fotografijama ma gde god. Evo i ovde na ES mi otvori reklamu kada idem preko celog ekrana i moram na krstić da zatvorim.

Prevršilo je svaku meru kada mi je u programu za čišćenje keša ponudio ni manje ni više - veštačku vaginu.

I tako od prvog dana! Kako se spasti ove bede i užasa od telefona?!?? Jesu li i svi ostali u ovom fazonu?

Stvarno je neukusno i neprimereno, verujem da ovo đubre koriste i mlađi od 18 godina?
[ sinpetrovic @ 25.02.2020. 20:37 ] @
https://www.androidpit.com/how-to-remove-ads-on-xiaomi-phones
https://fossbytes.com/how-to-r...ds-in-any-xiaomi-redmi-device/

instaliraj dr. web antivirusni da iskenira telefon, možda je neko vratio ili čačkao.

itd...

[ bordzija @ 25.02.2020. 20:52 ] @
Hvala na brzom odgovoru, sednem čim pre ovo je baš frustrirajuće i katastrofa, oni meni da plate korišćenje telefona!
[ sinpetrovic @ 25.02.2020. 20:55 ] @
Citat:
bordzija: Hvala na brzom odgovoru, sednem čim pre ovo je baš frustrirajuće i katastrofa, oni meni da plate korišćenje telefona!


Možda ti neće ukloniti sve reklame neke ih aplikacije imaju, ali pogledaj šta se može uraditi.
[ Count Zero @ 25.02.2020. 21:11 ] @
Ne znam da li si bacio pogled na podešavanja, ima ponegde ova opcija "recommended content" da se isključe te stvari:
[ bordzija @ 25.02.2020. 23:19 ] @
Pa da ali ne znam u ćemu to da gledam, bukvalno na sve strane iskaču reklame i spam poruke, prosto ne mogu da verujem koliko je to implementirano u ceo sistem telefona. Prosto bolestan psihopata može da kreira ovakav proizvod!
[ tox master @ 26.02.2020. 01:01 ] @
Prvi put cujem da i Xiaomi fura taj fazon da pakuju spyware,malware... u sistem.
Napisi koji je model u pitanju,verovatno neki jeftiniji?
A pogledaj i moj slucaj sa Leagoo telefonima sa istim problemom.
U temi sam pisao o telefonu od matorog a posle toga sam jos imao pra slucajeva kod ljudi koje znam i koji su kupili isti telefon tako da prica da su korisnici nesto pokupili definitvno ne stoji.

https://www.elitesecurity.org/t501276-Leagoo-malware-reklame
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.02.2020. 01:20 ] @
Citat:
tox master: Prvi put cujem da i Xiaomi fura taj fazon da pakuju spyware,malware... u sistem.


Reč koju si tražio je verovatno adware, koji je bezopasan, ali naporan.
Mislim da je najpoznatiji primer plasiranja reklama u prozivodu uradio Amazon u nekim linijama Kindle e-readera, gde su kupci mogli da odaberu da plate manje za Kindle, a da s vremena na vreme pogledaju i koju reklamu. Naravno, mogao se kupiti i model bez reklama, za malo više novca. No, da ne skrećemo sa teme, Bordžija je dobio linkove koji mu mogu pomoći da sredi svoj problem sa reklamama.

Btw, Bordžija, pogledaj i programe poput Bokade, oni će u startu blokirati sav saobraćaj ka serverima sa reklamama, tako da ti se iste neće učitavati nigde, čak ni u aplikacijama ili na sajtovima koji imaju reklame u svojim stranama.
[ tox master @ 26.02.2020. 01:38 ] @
U pravi si,adware bi mogao biti najprecizniji opis mada i to mislim zavisi od slucaja do slucaja.
U mom slucaju ubedjen sam da je telefon radio i neki upload kad je za 2 dana trosio preko 200mb protoka a to onda i nije bas samo adware a ni bezazleno ali kao sto si rekao ,to je neka druga tema.
Meni recimo Blokada nije pomogla 100%.
[ Milan Kragujevic @ 26.02.2020. 06:14 ] @
Ceo Xiaomi biznis model je da prodaju jeftine telefone po ceni proizvodnje i da zarade na prodaji podataka korisnika i prikazu reklama. Rešenje je instalirati neki AOSP-based custom ROM na telefon. MIUI je pun reklama, i spyware-a, jer im je to jedini način da zarade od telefona koji su too-good-to-be-true kada je cena u pitanju.
[ vinted @ 26.02.2020. 07:10 ] @
Na mom Xiaomi Mi 9t Pro ,evo već 6 meseci , koliko ga i koristim,ne videh niti jednu reklamu, niti mi je ikada iskočila. To zavisi najverovatnije od toga gde je telefon kupljen, kao što napisa @ -V-O-Y-A-G-E-R- .
Jedino što sam dodatno uradio je da sam deinstalirao Mi aplikacije, tipa Mi Browser,Music,Weather i tako te slične, koje ne koristim, a za koje sigurno znam da neće praviti problem pri svakodnevnom radu.
Tako da generalno nema veze da su Xiaomi i MIU puni reklama, već najverovatnije gde je telefon kupljen.
[ Milan Kragujevic @ 26.02.2020. 07:42 ] @
Ja sam moj u Gigatronu kupio, ne na Aliexpress-u. I kod mog ne može da se disable-uje ništa od Mi aplikacija, a ako ih disable-ujem preko adb, telefon prestane da radi, tj. ispisuje SystemUI has stopped non-stop. Mi 9T Pro je možda dovoljno premium i sa dovoljno visokom cenom da im se isplati samo prodaja hardvera i špijuniranje korisnika. Za ove jeftinije, bargain telefone, sa dna "bureta", to ne mogu da rade, pa onda ubacuju reklame svugde. Malware i Adware nemam na telefonu, a reklame imam u svim built-in aplikacijama i onim Clean alatima koji ne mogu da se obrišu već pri prvom paljenju posle reseta.
[ adzo_ @ 26.02.2020. 08:29 ] @
Ja bi preporucio vracanje na fabricka podesavanja jer je tu nesto instalirano od dodatnih programa cim se pojavljuju reklame. Imam kontakt sa bar 10 Xiaomi telefona cenovnog ranga od 80€ do 350€ i ni na jednom se ne desava ovo sa reklamama.
Isto imam Mi9T i nemam nikakav add bloker pa ne dobijam ove reklame preko celog ekrana. Ni na prethodnim Xiaomi. Recimo imam reklamu u tapatalk ali mi to ne smeta jer je free verzija i to mi je jedan skrol vise kad citam
[ SASA M. @ 26.02.2020. 09:16 ] @
Koliko se secam, prepun reklama je kineski rom, dok za ostatak sveta ne bi trebao da bude, pa shodno tome treba razmisiliti o stavljanju nekog drugog rom-a ako je preinstaliran kineski. Moj tel je sada star nekih 3-4 god. MIUI se nadgradjivao od tada milion puta, ali nikad nije bio sa reklamama.
[ vinted @ 26.02.2020. 09:21 ] @
U mom okruženju bar 10 korisnika poseduje Xiaomi telefone. Većina ih je iz tzv. srednje ili niže klase. Niko od njih nema problem sa iskačućim reklamama. Drugo je ovo što napisa @adzo_ za reklame u free verzijama aplikacija koje su instalirane na sistem, mada i te reklame se rešavaju u 90% slučajeva sa aplikacijom Blokada, kome i to smeta.
Tako da iskačuće reklame imaju veze samo sa tim gde je telefon kupljen, odnosno sa time da prodavac koji ga je nabavio, gde je taj telefon nabavio i kako, jer ako je sam sistem takav, jedino ozbiljno i kvalitetno rešenje, jeste ubacivanje drugog ROM-a.
[ bordzija @ 26.02.2020. 09:40 ] @
Iako je sve podešeno da prebacuje na memorijsku karticu, imam bukvalno samo nekoliko aplikacija instaliranih stalmo izbacuje nedostatak memorije već pola godine. Telefon je plaćen 100 evra redmi 6a ako se dobro sećam.

Ono što sam primetio pre neki dan je da kada pričamo o nečemu za stolom, posle toga mi danima na mobilnom i desktopu iskaču te reklame, recimo podna keramika starinska kakva se koristi u starim kućama i stanovima. Nešto slično biber crepu. I sad to iskače od jutra do sutra, pošto je tel bio u blizini garantovano je on pokupio info preko mikrofona.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 26.02.2020. u 10:51 GMT+1]





[ Predrag Supurovic @ 26.02.2020. 09:58 ] @
Imam NOte 4. Posle nekog apdejta firmwera počele su da iskaču reklame na sve strane. Toje trajalo neko kratko vreme, sigoa novi apdejt i to se smanjilo, ali nie jprestalo.

Na primer svaki put kada instaliram neku aplikaciju iskoci neki xiaomi skener da kao proveri aplikaciju al pola ekrana je skener a druga polovina reklame. Ima jos par nekih xiaomi apliakcija koje su deo firmvera u kojima se poajvljuju reklame ali ih ne koristim pa to ne primecujem.

Video sam na xiaomi sajtu da se mnogi žale na isto.
[ bakara @ 26.02.2020. 10:09 ] @
Xiaomi odmah prilikom inicijacije novog uredjaja te pita da li hoces da ti prikazuje reklame po defaltu stoji to ukljuceno, to je ono sto vecina ne cini i klikce na next, next.

nakon toga kada se sistem podigne vecina miui aplikacija moze jednostavno da se deinstalira, a ono sto ne moze svaka aplikacija u svom settingsu ima opciju da se reklame iskljuce.

Sve to pise i na nekom od linkova koje je neko gore postavio.

Ja nemam nikakve reklame ni na jednom xiaomi telefonu, ali video sam da ljudi imaju brdo i da ne umeju da se izbore sa tim.

Ovo bordzijino su reklame u browseru i to mu servira neka externa aplikacija, to se lako blokira.
[ bordzija @ 26.02.2020. 10:09 ] @
Gore sam stavio printskrinove, gore levo imate i vreme, znači svaki pokret na telefonu je spam!

Pre neki dan mi je iskočila video reklama sa zvukom pojačanim na maksimum, vrlo uznemirujuće!
[ bakara @ 26.02.2020. 10:25 ] @
Verujem da je tako kao sto kazes, ali sve je to do nacina na koji koristis telefon.

Valjda znas da utvrdis sta ti to pusta reklame?
[ bordzija @ 26.02.2020. 10:29 ] @
De znam šta pušta reklamu ako odjednom iskoči i počne da se derendža?!?? Preko bilo čega? Dal sam bio u vajberu, skajpu, brauzeru, fotografijama... Samo se otvori prozor i krene zvuk do daske. Domaća naša reklama, ne kineska :)
[ adzo_ @ 26.02.2020. 10:31 ] @
Ja nemam ove reklame. Evo sad sam otvorio cleaner i kako izgleda kod mene bez blokera reklama ikakvog:


Moras napisati koji ti je sistem. Ovo za kineski rom ti je vec ispisano. Tu hoce da iskacu reklame. Mozda ti nije telefon za SRB trziste.
System -> About phone. Sta ti pise koja je MIUI verzija?
[ bordzija @ 26.02.2020. 11:29 ] @
Miui Global 11.0.5 uglavnom izbacuje domaće reklame ali i na engleskom (i kineske)
[ adzo_ @ 26.02.2020. 13:24 ] @
Probaj recimo ovo da li ce da ti pomogne:
Remove ads disabling MSA app. MSA stands for “MIUI System Ads,” and it should come as no surprise that killing this app will solve many of your issues.

Open the Settings app.
Go to Additional Settings.
Select Authorization & revocation.
Find msa and toggle it off.

Samo da napomenem da sam proverio kod mene i ovaj MSA mi je ukljucen ali nemam reklame.
Ja bi opet probao sa ovim savetima gore da instaliras dodatni softver za uklanjanje reklama. Eventualno da promenis DNS na AdGuard DNS.
[ bakara @ 26.02.2020. 13:30 ] @
Citat:
bordzija:
De znam šta pušta reklamu ako odjednom iskoči i počne da se derendža?!?? Preko bilo čega? Dal sam bio u vajberu, skajpu, brauzeru, fotografijama... Samo se otvori prozor i krene zvuk do daske. Domaća naša reklama, ne kineska :)

reklama mora da iskoci u nekom prozoru jel tako?

Zadrzis prst ako je reklama u notifikacijama ili vidi u listi aktivnih aplikacija koja aplikacija ti pusta reklamu pa onda da vidimo do cega je.

Sustina je da te reklame nisu tu same od sebe.


Kineski rom kao sto je neko vec rekao ima kineske servise koji pustaju muziku, filmove i razne druge stvari, tako da treba znati i da li imas global verziju ili kinesku.

Imas li kinesku prodavnicu sa aplikacijama?
[ bordzija @ 26.02.2020. 13:35 ] @
Authorization & revocation uopšte nemam u opcijama, možda je novija verzija mjao drugačija?

Da napomenem, automatsko osvetljenje telefona radi katastrofalno, stalno zatamljuje do neprepoznatljivosti i stalno moram ručno da pojačavam. To je sa nekim apdejtom sve prestalo da radi kako treba posle otprilike 6 meseci.
Isto podesim na kameri da je blic auto ali svaki put kada uđem, blic je isključen i moram ručno opet da prebacujem na auto ili on!
telefon vredi 10-20 evra nov, ko ima jake živce da se zeza sa kinezima.
[ adzo_ @ 26.02.2020. 13:56 ] @
Kod mene je MIUI 11.0.4.0 i ova opcija mi se nalazi na: Passwords & security -> Authorization & revocation
Koja ti je kodna oznaka za MIUI (ovo u produzetku sto pise posle verzije...tipa: "Stable(QFJEUXM)")?

Za automatsko osvetljenje imas li ovo podesavanje?
Kad zadrzis prstom na ikonicu za aut. osvetljenje pojavi ti se ovaj settings. Ovde mozes da dodas osvetljenje(pa bude vise svetlo) na automatsko osvetljenje ako ti se ne dopada nivo automatike.
[ bakara @ 26.02.2020. 14:28 ] @
Dam ti ja 20eur za taj telefon i resim te bede?
[ ademare @ 26.02.2020. 14:37 ] @
Mnogo je Kume , za polovnjak , sa reklamama

Citat:
bordzija:

telefon vredi 10-20 evra nov

[ bakara @ 26.02.2020. 14:45 ] @
Reklame dobijes gratis...
Sto se tice reklama lepo se vidi sta je bordzija trazio na googlu, bicikl, fujitsu klimu, i neka sanja mu je posetila badoo profil (samo da zena ne vidi)

izgleda sasavo ali te reklame otkrivaju sve o tebi jer su personalizovane...
[ bordzija @ 26.02.2020. 18:53 ] @
I još sam ga zatukao ključem za točak sad kada sam stavljao zimske gume :D
Ajde pogledaću sad sam ušao u kuću :)
[ gilopile @ 26.02.2020. 18:58 ] @
Ja bi njemu uradio jedan factory default, pa lepo nanovo instalirao neophodne aplikacije jednu po jednu uz testiranje i znaces koja ti plasira te reklame.
Isto mi se desava na bilo kojem android telefonu.
Android + google stvari su zlo neopevano.

Ako mozes uradi root pa sve pobrisi sta mozes sa njega i samo neophodno i provereno instaliraj.
[ optimizator @ 26.02.2020. 20:40 ] @
Citat:
bordzija:
Evo i ovde na ES.... mi otvori reklamu ......kada idem preko celog ekrana..... - veštačku vaginu. .....I tako od prvog dana!
... verujem da ovo đubre .....koriste i mlađi od 18 godina?





Citat:
bakara:
Reklame dobijes gratis...
Sto se tice reklama lepo se vidi sta je bordzija trazio na googlu, bicikl, fujitsu klimu, i neka sanja mu je posetila badoo profil (samo da zena ne vidi)

izgleda sasavo ali te reklame otkrivaju sve o tebi jer su personalizovane...



[ bordzija @ 26.02.2020. 21:57 ] @
Bicikl ne vozim od letos a u beogradu mi ne pada na pamet, niti gledam nit me interesuje, badoo nemam pojma ni šta je, fujitsu me prati non stop kada na ovom forumu odem na temu o klimama. Vagina poima nemam kako me povezao i sa čime preko čega, uglavnom su potpuno besmislene reklame. Samsung me tek ne zanima... Obično trovanje ako se ja pitam.
[ NorthGate @ 27.02.2020. 00:06 ] @
+1 👆
[ iculibrk @ 27.02.2020. 04:25 ] @
Skines pregledac DuckDuckGo i reklama vise nema.
Inace reklame se javljaju kao rezultat slicnih pretraga. Moguce da si pretrazivao nesto iz tog segmenta, upoznavanje, xxx slike, videa ili slicno. Ne mora biti bas to sto ti izlazi.
[ Dexic @ 27.02.2020. 04:58 ] @
Ovo sto se pojavljuje u Cleaneru ajde de, ali neke od onih slika su stvarno reklame preko celog ekrana, gde nemas kontrolu...
Ne verujem da bi toliko ljudi koji dobro poznaju telefone koristilo Xiaomi da ima toliko reklame po obicaju. A znam i neke neznalice koje bi posizele da im i jedna reklama iskoci dok su u chatu ili febe ili igramu.


Ne bih ja factory reset... probaj da flashujes neki provereni global ROM sa XDA. Ako se i dalje javljaju otkaci Xiaomi trajno.

Ali video sam isti slucaj sa LG telefonima kupljenih u Telenoru, samo ne toliko napinjajucih.
[ bordzija @ 27.02.2020. 11:43 ] @
Pa da ali taj cleaner je izvorno ksiaomi aplikacija koja dolazi sa telefonom, znači da je kompletan telefon zatrovan spamom i malverima i samo je pitanje kada će se vaše privatne fotografije naći negde javno na licitaciji?!??
[ bakara @ 27.02.2020. 15:17 ] @
Ti si zatrovan jer ne razumes kako rade stvari i ako ti je vec objasnjeno:


Evo nije me mrzelo da ukljucim reklame, i da ih na dugme iskljucim, cisto da vidis razliku.
samo te miui reklame izlaze samo u okviru aplikacije, to sto tebi iskace nije do xiaomija.


[ Java Beograd @ 27.02.2020. 15:49 ] @
Korisna tema.
Meni su se reklame pojavljivale u File Manageru, dakle, onom koji je preinstaliran u telefon.
U setovanjima te app, našao sam "Recommendations" i odčekirao.

Sad je OK, nema više reklama.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.02.2020. 19:11 ] @
Pazi koja je razlika između Reecommendations i prevoda "Preporučeni izvori"!
Intuitivno bih isključio Recommendations, ali ne bih "Preporučene izvore", iako ispade da su ista stvar.

Hvala obojici na porukama.
[ bordzija @ 27.02.2020. 20:03 ] @
Ovo mi je isključeno:

[ bakara @ 27.02.2020. 20:09 ] @
Polako napredujes

To imas u svakoj aplikaciji posebno... nije dovoljno samo na jednom mestu da iskljucis.

pa jbga covek ti je odmah na pocetku teme dao link do uputstva koje si potpuno ignorisao.
[ bordzija @ 27.02.2020. 20:33 ] @
Jaaaoooo koja katastrofa BRE ovaj ksiaomi! U svaku aplikaciju moram da uđem kako bih isključio SPAMČINU! Katastrofa telefon, išao sam prema onom uputstvu sa linka, nešto ni nemam u telefonu kako je opisano pa sam išao search. Nešto nisam ni našao na telefonu recimo mjau video?!?? Sve u svemu katastrofa telefon. Užas blagi, poluproizvod!

Ps: Nisam ignorisao nego za ovo treba DESK računar sa otvorenim linkom i jedno sat vremena traženja po mobilnom telefonu!
[ iculibrk @ 27.02.2020. 21:40 ] @
Kako sad to? U prvom postu si napisao:
Citat:
Telefon je super ali ima ogromnu količinu spama i reklama od prvog dana koje iskaču na sve strane, u aplikacijama, u fotografijama ma gde god.

Znaci super + saveti = dobar. Ja jos mislio resio si se reklama, samo ti ostale u pregledacu.
Pricas da nov vredi 20 eura, te si ga deknuo kljucem za tockove, te katastrofa...
O telefonu se valjda raspitas pre kupovine, ovako ti ostaje da poslusas dobre ljude koji su ti dali mnogo dobre savete.
[ bakara @ 27.02.2020. 21:57 ] @
Citat:
bordzija:
Jaaaoooo koja katastrofa BRE ovaj ksiaomi! U svaku aplikaciju moram da uđem kako bih isključio SPAMČINU!!

Stvar je u tome sto si ti to nesvesno i ukljucio
[ bordzija @ 27.02.2020. 22:08 ] @
Nisam to uključio da jesam nebi postojao onaj link sa kako isključiti spamčine na ksiaomi telefonima. Nisam od onih koji čačkaju telefon, koristim ga samo onoliko koliko moram. Dozlogrdilo mi kada je iskočila veštačka vadžajna
[ bordzija @ 28.02.2020. 01:04 ] @
Mi brauzer mi i dalje izbacuje reklamu iako sam blokirao, sada sam i popap blokirao.
[ sinpetrovic @ 28.02.2020. 06:03 ] @
Ne znam šta da ti kažem, lično koristim Xiaomi, koristi i moja okolina različite modele i niko se nije žalio.

Ja sam poisključivao po onom uputstvu i nemam probleme sa reklamama.

[ bordzija @ 29.02.2020. 12:41 ] @
Mi brauzer opet izbacuje reklamu popap preko celog ekrana, neka ideja šta bih još mogao da isključim na ovom poluproizvodu?

Zanimljivo je da kada ubijem spam na krstić, otvori mi početnu stranu?!?? Ovo mi se dešava samo na telefonu samo na forumu. Neka ideja?

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.02.2020. 13:00 ] @
Probaj drugi brauzer, Brave brauzer recimo ima ugrađen ad-blocker.
[ SASA M. @ 29.02.2020. 14:05 ] @
Do sada si mogao da instalirash international rom umesto ovog kineskog koji imash, ili vishe volish samo da kukash?
[ bordzija @ 29.02.2020. 14:11 ] @
Pa dojadilo mi da nov telefon stalno spamuje i malveruje, msm prosto mi bilo neverovatno da ovakav proizvod postoji i prodaje se kao nov!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.02.2020. 14:24 ] @
Tvoja poruka nije ni u kakvoj logičkoj korelaciji sa upućenom ti primedbom.
Ako smo apsolvirali šta su rešenja i kakav poluproizvod se prodaje, ja bih da zatvorim temu, jer se već neko vreme ponavljamo.
[ bakara @ 29.02.2020. 17:21 ] @
Citat:
bordzija:
Mi brauzer opet izbacuje reklamu popap preko celog ekrana, neka ideja šta bih još mogao da isključim na ovom poluproizvodu?

Pa ko jos koristi mi browser covece?
Trebalo bi da on moze da se deinstalira, ili da se bar suspenduje u aplikacija, ocigledno nisi ni pokusao.
Osnovno je valjda da instaliras browser koji koristis inace.

[ bordzija @ 29.02.2020. 17:29 ] @
Pa šta znam, od prvog dana ga koristim, nisam ništa ni pipao, ne zanima me preterano... Ima i chrome ali mi se on učinio manje zanimljivim tj mi ima više prostora za pregled... Za sve ostalo imam aplikacije tj nekoliko i to je sve što koristim na ovom telefonu. Kada presaberem mi brauzer je još najmanje spamovo naspram ostatka njegovih kao aplikacija tipa kao skener kao cleaner i slično.

Mada sam sada primetio otkad sam isključio "recommendations" brauzer malo češće izbacuje reklame za mobilne telefone i provajdere. Videću u narednom periodu kako ide pa ću da menjam ako mnogo zagađuju. Sve u svemu kineski telefoni više nikada.
Sreća pa nisam vršio nikakva plaćanja, dok su očigledno imali uvid u sve moje transakcije. Vrlo nebezbedan telefon.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.02.2020. 17:50 ] @
Paušalni i nelogični zaključci su ti izgleda zaštitni znak.
Ni jedan telefon nije toliko nebezbedan, koliko korisnik može biti needukovan.
Većina problema, pa i ovaj tvoj, je počeo činjenicom da nisi pažljivo čitao uputstva kad si nameštao telefon prvi put, pa do mu dozvolio sve što ti je kasnije počelo smetati.
[ bordzija @ 29.02.2020. 18:36 ] @
Ovo prvi put čujem da se telefon "namešta" do sada sam ga:
Izvadim iz kutije, stavim sim karticu i memorijsku, aktiviram ga, popunim šta treba zavisno od modela, instaliram par aplikacija koje koristim i to je to.
Usput podesim da sve snima na memorijsku karticu.

Stvarno nisam ni sanjao da je potrebno isključivati spam i malvere. I još da to ulazi u standardno podešavanje telefona. Ni sanjao nisam da za moje pare može neko da se zeza. Ovo je vrhunsko nepoštovanje korisnika ksiaomi telefona ako se ja pitam.

A tebi se koliko vidim na prethodnom postu žurka da zatvoriš temu? Ili mi se i to čini?
[ bakara @ 29.02.2020. 19:26 ] @
Citat:
bordzija: Ovo prvi put čujem da se telefon "namešta" do sada sam ga:
Izvadim iz kutije, stavim sim karticu i memorijsku, aktiviram ga, popunim šta treba zavisno od modela, instaliram par aplikacija koje koristim i to je to.
Usput podesim da sve snima na memorijsku karticu.

Stvarno nisam ni sanjao da je potrebno isključivati spam i malvere. I još da to ulazi u standardno podešavanje telefona.


ja ne znam gde si ti do sada ziveo...
sta ti je to cudno, pa tako radi 90% softvera, ako ne citas sta pise uvek dobijes nesto sto nisi hteo.
[ bordzija @ 29.02.2020. 19:49 ] @
Pa ne znam, imao sam do sada razne telefone od pametnih lg nekoliko, bb storm sam dugo koristio, lumiu i evo ovo... Nikada ovakvo iskustvo. Ovo bih okarakterisao kao nasilničko ponašanje proizvođaća mobilnih telefona.
Hvala svima u svakom slučaju na pomoći!
[ oracle_kid @ 01.03.2020. 03:29 ] @
Sta ste bre napali coveka, potpuno je u pravu.
Ovo sto rade proizvodjaci je bezobrazluk, obican korisnik nema potrebe da cacka bilo sta, proizvod jednostavno treba da radi
Ja sam takodje koristio Lumiu 1020 ranije, nikada ni jedna reklama ni bilo sta mi nije izaslo, ubacis karticu i vozis.
Trenutno koristim iPhone, i to iz potpuno istih razloga, nema nekompatibilnosti cipsetova i OSa, i glupost proizvodjaca koji “implementiraju” svakakav s*it (mislim i na hardver i softver)
U tome je glavni problem kod Android pijace, nikada ne znas sta si kupio i kako ce to cudo raditi
Bordzija moj ti je savet da predjes na iPhone. Telefon mi radi perfektno, i redovno se azurira najnoviji apdejt vec godinama, kada budu prestali, kupujem ponovo, i to ne zbog brzine ili fancy imidza, odavno su ga Androidi prestigli u ceni, vec iz navedenog
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.03.2020. 11:40 ] @
Vremena se menjaju.
Ko plati toliko koliko iPhone i košta naravno da je platio uređaj u celosti i proizvođač nema potrebu da pokušava da nadoknadi troškove hardvera naknadno. Ko plati deseti ili peti deo cene iPhonea, može očekivati da proizvođač pokušava da izvuče deo troškova naknadno, kroz reklame, data mining i sl.

Ko može da priušti iPhone i ok je sa iOS-om, iPhone je pravi izbor.
[ since1986BC @ 01.03.2020. 14:39 ] @
Sve je biznis i pitanje samo za koje pare ćeš se prodati.

It’s the middle of the night. Do you know who your iPhone is talking to?
https://www.washingtonpost.com...ow-who-your-iphone-is-talking/

Citat:
You might assume you can count on Apple to sweat all the privacy details. After all, it touted in a recent ad, “What happens on your iPhone stays on your iPhone.” My investigation suggests otherwise.

IPhone apps I discovered tracking me by passing information to third parties — just while I was asleep — include Microsoft OneDrive, Intuit’s Mint, Nike, Spotify, The Washington Post and IBM’s the Weather Channel. One app, the crime-alert service Citizen, shared personally identifiable information in violation of its published privacy policy.

And your iPhone doesn’t only feed data trackers while you sleep. In a single week, I encountered over 5,400 trackers, mostly in apps, not including the incessant Yelp traffic. According to privacy firm Disconnect, which helped test my iPhone, those unwanted trackers would have spewed out 1.5 gigabytes of data over the span of a month. That’s half of an entire basic wireless service plan from AT&T.
[ bordzija @ 02.03.2020. 12:05 ] @
Malopre je telefon koji je stajao na stolu iz čista mira počeo da govori na engleskom, kada sam ga dohvatio prestao je. Neka ideja šta bi to moglo da bude?!??
[ Java Beograd @ 02.03.2020. 12:16 ] @
Kaže "Bordžija, napuni me !"
[ bakara @ 02.03.2020. 12:25 ] @
Generalni problem je sto danasnji smart telefoni zahtevaju i smart korisnike
cesto to nije slucaj pa dolazi do nekompatibilnosti
[ iculibrk @ 02.03.2020. 12:48 ] @
Ovo mu dodje tvoja tehnika predstavljena od pocetka godine u temama: Gorenje bojler star 40 godina, elin frizider sa iskrivljenim sarkama, onaj netbook sa atomom, stara gorenje ves masina sto skripi i ovaj i onaj lg telefon. Licno mislim da se zezas i kratis slobodno vreme ovde.
[ SG kamikaza @ 02.03.2020. 13:15 ] @
^

Pa on to godinama radi na ovom forumu. 😁
[ bordzija @ 02.03.2020. 13:37 ] @
Što se trudite da me diskreditujete umesto da pomognete savetima. Forumi upravo služe da bi se rešili problemi tj razmena iskustava. Verovatno ima još neka spam aplikacija koju nisam isključio a neko pre mene je imao sličan problem.
Ovo je prvi put da telefon zaključan počne da priča.



I opet ista spam poruka preko celog ekrana, vrlo povezana sa banerima na es? Dal i drugima iskače ovo?
[ bakara @ 02.03.2020. 15:48 ] @
Vec smo ti odgovorili sta da uradis, ali kao i obicno ti si to ignorisao.
[ Hackman @ 02.03.2020. 21:01 ] @
da nisi slučajno uključio govorni program talkback za slepe.
[ bordzija @ 02.03.2020. 21:18 ] @
Nisam koliko znam to kada se uključi tač radi nešto potpuno ludo. Stajao je na stolu dok smo pili kafu i počeo da priča, pominjao je neku temperaturu, vreme ali kada sam ga uzeo u ruku prestao je. Vrlo čudno se ponaša. Isključio sam na još jednom mestu spam podešavanja i popap ali malopre opet iskoči baner preko celog ekrana.
[ Hackman @ 02.03.2020. 21:31 ] @
> Hehehe ne radi tač ništa ludo. Malo to izgleda ludo za vas koji to ne
> koristite sve to ima svoju svrhu zašto je to tako. Ja koristim pa znam
> o čemu pričam, kako je zvučao taj glas prem da bez talkbacka on prosto
> ne može da radi koliko ja znam
[ bordzija @ 02.03.2020. 22:51 ] @
Zvučao je perfektno, kao reklama, nije bio taj robotski kada je uključena opcija za slabovide. Znam jer sam više puta ljudima to isključivao. E sad mi krivo što nisam saslušao do kraja nego sam odmah uvatio telefon u ruku i kliknuo otključavanje. Ovo mi se već dešavalo ali dok mi je bio u ruci, krene video i zvuk do daske. Ovaj put nije bilo videa, samo zvuk.

Doduše mi video nisam našao nigde na telefonu pa nisam ni isključivao ksiaomi spam pomoć.
[ Hackman @ 02.03.2020. 23:30 ] @
To je garant neka reklama, Espeak ima robotski glas i on nije sigurno.
Postoji i naš perfektni glas ali on ne ide sa telefonima već posebno se
instalira, tako da ni to nije. Čisto me zaintrigiralo kad si napisao da
ti priča telefon pa sam se zato javio. Uzgred i ja tri godine imam
Xijaomi redmi 4 x kupljen u prodavnici i nikada sa spamom konkretno iz
telefona nisam imao problem, ima spema sa neta ali ja sam to rešio
pomoću Adguarda.  Xijaomi sam po sebi je jedan od najboljih telefona
koga sam ikad imao, evo za ovo vreme ama baš nikakvih problema nisam
imao, jedino mi je prilikom pada na jednom mestu malo prso ekran ali
radi kao nov.
[ bordzija @ 03.03.2020. 00:35 ] @
Pronašao sam i mi video pa sam i u njemu isključio spam ksiaomi pomoć ali mislim da je mi brauzer problem, videću dal će opet da se aktivira video spam pomoć u narednom periodu. Baš nezgodno, ne znaš kad će i kako da te zaskoči kineski telefon

Ovako je super tel, ima lep displej, pristojno gura mada se stalno puni memorija telefona što je jako loše, posle godinu i nešto mora obavezno da se uradi hard reset.
[ bakara @ 03.03.2020. 13:50 ] @
To se verovatno aktivirao google assistent.

Android telefoni "govore" vec duze vreme, valjda to znas...
[ bordzija @ 25.03.2020. 17:35 ] @
Sistem na kinezu se apdejtovao juče i novina je da mi brauzer blokira spamove, više mi ne otvara povremeno reklamu kada sam na forumu:

[ bordzija @ 16.04.2020. 18:00 ] @
Pre neki dan smo u vikendici odlučili da smontiramo još jednu solarnu led lampu što smo i uradili. Lagano sam pokupio merdevine, silikon i odradio posao.

Retki trenuci kada ne koristim telefon, samo ptičice cvrkuću prava uživancija u ljuljaški sa pogledom na dunav.

Kako sam se vratio u bg, prva strana koju sam otvorio bile su google oglas solarne lampe.

Kako sprečiti ovo čudovište od ksiaomi telefona da me špijunira preko mikrofona?!?? Pa dokle više???
[ since1986BC @ 16.04.2020. 19:20 ] @
predlog 1. Firefox Focus
predlog 2. Firefox + ublock extenzija

edit
Malocas sam probao Firefox Preview i dosta je brzi u ucitavanju stranica od klasicnog Firefoxa. Preporuka svima.

[Ovu poruku je menjao since1986BC dana 16.04.2020. u 21:01 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.04.2020. 22:34 ] @
Citat:
bordzija: Pre neki dan smo u vikendici odlučili da smontiramo još jednu solarnu led lampu što smo i uradili. Lagano sam pokupio merdevine, silikon i odradio posao.

Retki trenuci kada ne koristim telefon, samo ptičice cvrkuću prava uživancija u ljuljaški sa pogledom na dunav.

Kako sam se vratio u bg, prva strana koju sam otvorio bile su google oglas solarne lampe.

Kako sprečiti ovo čudovište od ksiaomi telefona da me špijunira preko mikrofona?!?? Pa dokle više???


Dve mi stvari padaju na pamet.

Ili te telefon stvarno prisluškuje i sa tečnog srpskog sve prevodi na engleski i onda servira reklame shodno tome o čemu pričaš (samo da te podsetim da si temu otvorio pričom o reklami o veštačkoj vagini, pa vidi da li ti je u interesu da tvrdiš da te telefon prisluškuje)
ILI
da je reklama solarne lampe koincidencija (barem u kontekstu prisluškivanja), i da je nasumična i kao bilo koja druga reklama za možda mobilne telefone ili nešto drugo što ljudima u današnje vreme može biti zanimljivo.

Uradi i jedan eksperiment. Kad opet budeš van gradske vreve, započni priču o goblenima, pa ako ti iskoči reklama za konce i igle, ratosiljaj se telefona. Ako ne iskoči, onda šta da ti kažem, nemaš problema sa telefonom većih od onih koje većina drugih ljudi ima.
[ bordzija @ 17.04.2020. 10:58 ] @
Prošle zime mi je bio drugar koji radi na jednoj stranoj televiziji kao tonac i demonstrirao google prepoznavanje govora. Nas dvojica smo mumlali rečenice a gospodin gugl ih je bez problema prevodio u digitalni zapis. Zastrašujuće zar ne? Možda je pokupio reči sa televiziju, neku psovačinu, žargone pa ispostavio reklamu o veštačkoj vagini.

Ovo je baš bila ta solarna lampa i to pazi na mađarskom oglas?!?? Znači pokupio je i moju lokaciju u celoj priči, Vojvodina. Nemam ja ništa protiv da me neko spamuje ovako bestidno jer ignorišem ali se mislim kolika je tu zloupotreba mog novca i slobode.
Uopšte zašto svaka aplikacija traži pristup kontaktima, fotografijama, mikrofonu itd. Ja uvek isključujem gps ali on lokaciju hvata preko interneta. Povezuje kompjuter i mobilni telefon, to mi smeta.
[ Dexic @ 17.04.2020. 11:07 ] @
A da nisi dobio SMS ili e-mail za placanje te solarne lampe?
Ili je slikao?

Mada je to jako glupo. Ti si je vec kupio i ne treba ti vise, a on ti je reklamira ;)
Prodaj to, ili ubaci neki custom ROM.
[ bordzija @ 17.04.2020. 11:17 ] @
Fotkao sam je u brzini kada sam završio ceo posao. Onako usput da imam Nije baš dominantna na fotki. Nisam nikakav mejl, kupio sam je još prošlo leto.
[ balavi @ 24.04.2020. 18:56 ] @
@bordžija

možda si u pravu
moj zet i sestrić, razgovarrali na temu rubikove kocke, mobilni je bio isključen
i sutradan zet telefonom pokrenuo aplikaciju za FB i na njemu ga dočekale reklame za rubikove kocke

najverovatnije je mikrofon hratao razgovor u svojoj okolini
jer nije ništa kucao u vezi njih na telefonu

[ calexx @ 24.04.2020. 19:24 ] @
Meni deluje previše paranoično, evo sad ću sam sa sobom da komentarišem u Rubikovoj kocki pa da vidim šta će da se desi. A da nije neko od njih pre i posle toga ipak pretraživao o tome?
[ balavi @ 03.05.2020. 19:56 ] @
https://mondo.rs/MobIT/Tech-Ve...omi-podaci-Incognito-mode.html
[ bordzija @ 19.06.2020. 23:26 ] @
Telefon mi jedva radi, prijavljuje stalno nedostatak memorije. Imam instalirano nekoliko aplikacija i ništa više ali on i dalje samo kuka. Sada kinez više ne može ni da apdejtuje tih par app. Traži bukvalno brisanje svega.

Otkrio sam da vajber ima 0.5 gb a nešto slično sam imao i sa fb "light" pa sam ga aninstalirao. Iako brišem sve što mi ljudi šalju to ipak negde ovaj android krš gomila?!??

Kako se rešiti ove bede kineske? Bukvalno pola godine kuka kako nema memorije. 16gb je mem kartica i sve ide na nju od prvog dana 😐

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.06.2020. 23:39 ] @
Obriši to što ti se nakupi u kešu od aplikacija.
Svaki OS kešira te podatke, samo neki proizvođači dodele mami particiju sistemu neko što bi trebalo, pa se jave ti problemi.
[ bordzija @ 19.06.2020. 23:58 ] @
Stalno brišem keš svaki dan po 2-3 puta po 350-400 mb i stalno isto. Jel ima neka fora u sistemu da sevočisti ili? Brišem preko one njegove mi opcije za čišćenje...
[ bordzija @ 20.06.2020. 00:44 ] @
Ništa nije pomoglo brisanje u vajberu, obrisao i opet instalirao vajber. Valjda neću uskoro morati ceo telefon da bacim u đubre.

Problem je jer gotovo svaki dan radi apdejt aplikacija.
[ gilopile @ 20.06.2020. 02:10 ] @
Factory default.
Onda instaliraj sve sto ti treba i u okviru play store zabrani update.
Tek kad neka od aplikacija ne bude raditi kako treba , manualno odradi update i cao.
Viber radi i onaj iz 2016. godine. Update izgleda rade samo zbog nekih gluposti, stickera....
[ SASA M. @ 20.06.2020. 08:13 ] @
To mu je receno pre tri meseca. Ne vidim vise svrhu ove teme osim zalopojki na sve i svasta.
[ bordzija @ 20.06.2020. 11:25 ] @
Imam par ozbiljnih app koje se apdejtuju skoro svaki drugi dan i nemaju nikakve smajlije, problem su vajber i recimo te socijalne mreže koje očigledno namerno sistemski zapušavaju i uništavaju telefone. Nije mi baš bio trenutak da radim master reset u totalnoj vukoyebini gde me je očigledno sačekao kinez sa mojom lokacijom.

Telefon je odjednom počeo i da mi snima telefonske razgovore ne svaki ali tu i tamo poneki. I to brišem povremeno. U podešavanjima vidim da nije uključeno.

Zanimljivo je i koliko je bezvezan uređaj da kada se javite na telefon i pričate, obrazom brljate po telefonu a on uključuje i isključuje koješta. Smejurija.
[ gilopile @ 20.06.2020. 11:35 ] @
Proximity sensor treba da gasi display i touch kada primis poziv ili zoves i primaknes tel na manje od 5cm licu, verovatno i on zabagovao.
Krsina tel. :)
[ bordzija @ 20.06.2020. 11:57 ] @
Ma pritisnem svaki put zaključavanje pa tek onda stavim na uvo, tako je od prvog dana navikao sam se već na neudobnost kineza. Sve se plaća u životu, hoćeš normalan telefon moraš u banku po kredit ili trpiš kineske gownjurije.
[ tuxserbia @ 20.06.2020. 15:19 ] @
Meni ovo sve više liči na


[ Dexic @ 20.06.2020. 18:10 ] @
A da stavis ti neki EU ROM, umesto tog kineskog?
[ bakara @ 20.06.2020. 18:20 ] @
Dzabe njemu pricati,
ja i ovu besmislenu temu zakljucavam