[ Leskovicani @ 27.02.2020. 10:39 ] @
Ima li ko neku semu Avr-a za trofazni generator 4,5kw ili jaci
[ RoRa @ 29.02.2020. 07:06 ] @
Skraćanica Avr, umesto AVR, verovatno znači (prevedeno) automatski regulator napona, skraćeno ARN.
Proizvođači trofaznih generatora neprestano usavršavaju svoje proizvode uvođenjem, pored ostaloga, i različitih načina pobude generatora.
Prema tome, za početak je potrebno navest nešto više, proizvođač i model, o generatoru za koji je potreban ARN.
[ veselinovic @ 29.02.2020. 19:08 ] @
AVR - automatsko preklapanje izvora?
Ima tih sema nekoliko, ako je to nacrtacu ti jednu, samo mi reci sta ces za izvrsni organ - prekidace sa motorom ili kontaktere?
Trebas li pratiti stanje sve 3 faze mreze ili je dovoljno jedna,
koji drop napona mozes tolerisati, koliko dugo moze trajati pad napona prije reagovanja,...
[ radicmx @ 01.03.2020. 15:23 ] @
Automatic Voltage Regulator (AVR) koliko vidim treba mu regulator napona pobude.
Neku proverenu semu mozda ima clan https://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/radarac66, sigurno moze naci i gotovu plocicu.

Jovan verovatno spominje ATS
Automatic Transfer Switch (ATS)
[ veselinovic @ 02.03.2020. 06:01 ] @
Da mislio sam upravo na ATS koji sam nalazio i pod oznakom AVR kod dvostranog napajanja.
[ radarac66 @ 04.03.2020. 06:50 ] @
Kod samogradnje uvek iskrsne neki problem.
Iskustvo mi je potvrdilo da je uvek digotrajnije I jeftinije naci fabricko resenje, posebno kod u/f regulacije gde kada frekvencija padne ispod 45Hz pobudni napon naglo opada.
[ Leskovicani @ 06.03.2020. 17:58 ] @
Frekfencija nije bitna zato sto ga pokrece dizel motor od 9kw pa ne moze doci do pada obrtaja a i ima automatsku regulaciju gasa
potrebno je da reauguje brzo na pad napona a inace u slobodnom hodu vuce za pobudu oko 2A 26V
[ Leskovicani @ 06.03.2020. 18:02 ] @
Da zaboravio sam da kazem da je takodje potrebno pracenje sve tri faze da nebi doslo do divljanja napona prilikom opterecenja.
[ RoRa @ 08.03.2020. 07:22 ] @
Po svemu sudeći tekst na pločici generatora, ako postoji, ostaje strogo čuvana tajna.
[ radarac66 @ 08.03.2020. 08:45 ] @
Pre ce.biti kineska kama 186F od 9ks a ne 9kW.
Imas li neku sliku starog AVRa, da li je I on imao posmatranje sve tri faze???
Magnetno pollje kod trofaznih generatora se stvara u rotoru I podjednako je za sve tri faze tako da, kad jedna opadne, napon pobude raste, raste I magnetno polje rotora I neminovno je da se na ostale dve javi blagi skok.
Skoro identicnu funkciju ce ti vrsiti posmatranje I jedne I tri faze!

Okaci slike!!!