[ bordzija @ 28.02.2020. 12:19 ] @
Dobijen nov za produženje ugovora, radi mesec dana pa crkne, uradim hard reset i on proradi. Na kraju nije hteo pa sam ga nosio u servis gde su ga oni nešto (novi softver ubacili). Naravno radio je opet mesec dana i zakucao, garancija istekla.

Kada se spoji na kompjuter preko usb kabla, detektuje "nešto" ali ne vidim da puni bateriju ili bilo šta drugo, ne pojavljuje se kao tel niti kao memorija.
[ bordzija @ 28.02.2020. 17:41 ] @
Kako može da se instalira novi sistem ili šta već?
[ gilopile @ 28.02.2020. 18:01 ] @
Probas sa LG flash tool.
Probaj par puta ako zabode. Desi se da prodje posle nekoliko neuspelih pokusaja.

Ako nece tako, onda teza varijanta Qualcomm HS-USB QDLoader, znaci direktno se upisuje na NAND. Telefon samo prikljucis na komp USBom i drzis volume down valjda i onda je on spreman za QDLoader 9008 mode.
Moras naci odgovarajuc FW za QDLoader 9008 mode.
Pa mucno instaliranje drajvera za QDLoader 9008 mode.
Neka ti je sam Bog u pomoci :D
Uglavnom se sve moze naci googlanjem, pa onda manuelno instaliranje drajvera....
Ako i tako nece, batali jer je NAND crko. LG je toliko njesra od telefona da to nije normalno.
Kao da su ugradili tajmer kada treba da krepa NAND.
Imao vise modela G2 i sl. I dobio na opravku gomilu sa boot loop. Jednostavno crkavaju.
Od 30 mozda sam uspeo nekoliko da osposobim na ovaj nacin QDLoader 9008 mode.

Jedino zamena NAND koji se nalazi u jednom hibridnom IC-u sto je neisplativo. A pre toga pokusati sa reflow.
[ iculibrk @ 28.02.2020. 18:07 ] @
Mislim da ne trebaš trošiti vreme na taj telefon. Jedino kanta. Mozda mu mozes upucati stock rom, ali taj telefon sa tim karakteristikama ne moze sluziti nicemu, osim za pozive i poruke.
[ gilopile @ 28.02.2020. 18:12 ] @
Sad tek proguglah model.
Batali taj digitron.
Izgubices kilo zivaca dok nadjes kao prvo drajvere pa dok ih nateras da rade kako treba, pa FW za QDLoader 9008 mode...I onda ako ti se posreci da prodje kako treba, jer postoji debeo razlog zbog cega puca FW, ako nije do lose baterije pa se nasilno zagasi kad mu se cefne.

Ne isplati se zezancija oko tog telefona ni pod razno.

Novinski papir pa ga umotaj zajedno sa onim Atom laptopom i pravac kontejner
[ bordzija @ 28.02.2020. 19:33 ] @
Greota nov je nikad korišćen 🙄 msm uvek je bio neispravan verovatno su svi bili. Mislio sam da ima neki jednostavan sistem tipa flešnuti i gotovo....

Pa za to i treba, za manje zahtevnog korisnika 😁
[ bordzija @ 28.02.2020. 19:39 ] @
Potpuno je mrtav neće ni da se restartuje kao pre. Pucao je prilikom hard reseta.
[ iculibrk @ 28.02.2020. 20:06 ] @
Evo resenja:
Spectra media d.o.o
Dobro ti preporucio @gilopile. Ili ga oglasi na njuskalu, mozda nekome treba.
[ gilopile @ 28.02.2020. 20:31 ] @
Nema jednostavnosti kod fesovanja telefona.
Svaki model ima svoj software za to, pa jurnjava za ROM-ove, pa drajveri, pa neocekivane greske.
Treba ti debelo iskustvo flesovanja da bi to odradio.
A i pitanje je da li bi uspelo, s obzirom kako se telefon ponasa, da svako malo pada OS.
Tu je 99% stradao NAND i tu nema pomoci i da prodje fles fajl, pitanje je kada ce opet da ljosne.

Ako ti je bas prirasao srcu, kupi isti model kojem je polomljen display, nacices ga za neku sicu i samo prepakujes.
Da je to neki bolji model, tipa G2, G3 pa i da se patis. Na to ni Viber vise ne moze da radi.

Ili ga das u otpad/reciklazu ili ako ga bacas, dobro ga izlupaj da ne zavrsi na buvljaku.
[ bordzija @ 28.02.2020. 20:32 ] @
Gilopile LG flash tool ne može uopšte da se startuje, kakav je to š? Jel si mislio da ga startujem više puta pa ubode ili? Jesam i neće ni da čuje?

Prosto mi neverovatno da je LG tako nekvalitetan uređaj. Nula poena, nov nikada nismo uspeli da koristimo...
[ gilopile @ 28.02.2020. 20:46 ] @
Mislio sam kad pokrenes LG flash tool, onda onm mora da prepozna telefon njegov boot loader i onda krene... ispretiskas tamo sto treba i krene da vuce sa neta FW i instalira ga.

Kazem ti, ima milion stvari tu koje ne rade kako treba.
Ti si zaglavio u startu :D
Da samo znas sta te tek ocekuje....:)

LG definitivno pravi nanekvalitetnije telefone.
Pa to ni novo ne radi kako treba.

Ja sam imao razno raznih problema sa flesovanjima uopsteno.
Pa to su muke.
Nikada ne ide lako.
Jednom dobijao neku gresku, probao na 10 raqcunara...
Na kraju probao na nekom laptopu sa XP-om i sve p[roslo kako treba.

Eto, sta sve moze da te zadesi, a sve u moru problema kod ove rabote.

Sve je to uglavnom neproveren software, neprovereni custom rom-ovi, drajveri bez potpisa...Nekad treba samo ubosti pravu kombinaciju drajvera i verziju software-a. Kazem ti muke su to.

Osposobi se na kraju, za dan-dva akanja po 5,6 sati, al da li je to vredno tog maltretiranja?

Da je tel od 100+ eur pa da razumem.
[ bordzija @ 28.02.2020. 21:01 ] @
Pa ovo je hobi kada se ja pitam, imam LG đubre, nikada nije radio, treba ga spržiti do kraja





Izdrljao sam sve one dugmiće i ništa se ne dešava, vol+power za hard reset i ništa. Sve komb sam prošao redom i aktivirao. Tel je u suštini mrtav.
[ gilopile @ 28.02.2020. 21:21 ] @
Nije mrtav sve dok daje znake USB konekcije sa racunarom. Drzi vol down i onda bocni kabel i vidi da li ce se prebaciti u mod upisa na NAND. Trebalo bi da trazi win drajver za QDLoader.

Tek kada i tako prestane da radi, onda se smatra da je mrtvosav u fulu :)
Djavolji LG.
[ bordzija @ 28.02.2020. 21:59 ] @
Ma kakvi, šta god radio, samo se javi komp zvukom da je spojeno nešto ali ništa ne izlazi niti se vidi. Tel se ne javlja, onaj program ne može da se startuje, otpadoše mi prsti
[ gilopile @ 28.02.2020. 22:03 ] @
Javi se on, sto je dobar znak, cim win odreaguje na USB.

U device manager-u ces videti da nije instalirao driver za QDLoader.

Win ce da izbaci to samo jednom i ako nema drajvera, samo ces u device manager-u videti zuti uzvicnik kad spojis tel.
[ gilopile @ 28.02.2020. 22:10 ] @
Treba ti ovo:
https://gsmusbdrivers.com/down...er-9008-driver-64-bit-windows/

I tool:

https://androidmtk.com/download-qpst-flash-tool


Al prvo probas ovo:

http://readreffer.blogspot.com...h-bricked-bootloop-lg-joy.html

Obavezno moras prvo drajver da instaliras. Trazi LG USB driver....
[ iculibrk @ 28.02.2020. 22:18 ] @
Treba mu da mu se na display-u telefona pojavi download mode. Ili je baterija prazna ili kanta, tj. hardver vrisnuo.
Eto mu i drajver zakacen ili zvanicna stranica:
LG H220

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 28.02.2020. u 23:31 GMT+1]
[ ademare @ 28.02.2020. 22:52 ] @
Zaludan posao . Ja imam Legendu Samsung Omnia II koji treba da flesujem , ali nikako da nadjem nesto zivo na netu . Sve sto ima od flesheva davno umrlo .

Treba da nabodem , na neki komp XP sa max SP1 , sa novijima je muka , onda drajvere negde da iskopam pa flesh .

Ispravan prodaju Fanatici po 20 Eur ! Vredi vise kad se sredi od tog Bordzijinog
[ gilopile @ 28.02.2020. 23:07 ] @
@iculibrk
Ne, sa qualcom je drugacije. Moze direkt na eMMc da se upisuje. Display i ostalo nema veze, ne mora nista da se pojavi.
Flesovao sam ih nebrojeno.
Evo bas ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=BkC4iFgU9Wo

Znaci tel je mrtav, nema nista na displeju. Komp ga prijavi i spreman je da se upise fw na eMMc.
Samo treba naci fw koji ima ta dva fajla .xml i pach tu su informacije o boot particiji za taj eMMc
To je fora, nesto na principu kao da kloniran os vracas na hdd.
---------------
Ajoj ,majko muzike u klipu, ccc
Koji je to zanr? Kako neko moze da slusa ove iritantne random tonove i istrumente?
Bolest

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 29.02.2020. u 00:17 GMT+1]
[ bordzija @ 29.02.2020. 00:56 ] @
Gilopile ovo je zjbncija, odem na lg zvanični sajt, na windows drajverima ios :D onda instaliram lg flash program koji ili ne radi ili traži user/pass a kao ima neki dll fajl koji kopiraš (treba da se registruješ na forumu) stara fora za uvećavanje članova...

U svakom slučaju tel mrtav, samo kada ga priključim javi se komp da je nešto prikačeno.
[ gilopile @ 29.02.2020. 02:03 ] @
Ja ti odgovorih na PP.
Nema mrtav, ima da pali ko mina :D
[ gilopile @ 29.02.2020. 16:27 ] @
Bas sad malo kopam po furdi i nemam taj model, a bio sam siguran da imam negde.
Imam
E400 crko display
E610 crko display
P768e crko display - ovaj sam bas voleo telefon. Jedini koji mi se svideo od LG. Mana, isto crkava, boot loop ili zabode na logo
H440n - eMMc
G2 - display
I jos neki, nema nalepnicu, quad core 1GB RAM je otprilike. Isto eMMc pobrljavio



[ bordzija @ 29.02.2020. 17:36 ] @
Od mog društva svima je u kratkom roku crko LG. Svi su bili pod garancijom al kako ga češneš tu i tamo oni ili ti na servisu kažu da si ga razbio ili ušla voda. Uglavnom ne znam da su ikome popravili u garanciji. I to su oni zakrivljeni banana LG. Skupiiii
Ja sam imao l2 i l3 prvi je posle 6 meseci postao neupotrebljiv tj bio je toliko spor da sam ga čekićem skratio a ovaj drugi nikada nije radio. Ja uradim hard reset i on proradi i radi mesec dana ili manje pa opet zakuca. To su uvek bili drugačiji sistemi riknjavanja, ili ne radi displej ili se restartuje ili žmirka, trepće... Bukvalno kao da je bio projektovan da se kvari i zeza korisnike.
Na kraju kada nije hteo ni da butuje, odneo sam ga na servis pod garancijom, oni ga flešnuli i vratili međutim nije sastavio ni mesec dana.

Sramotno je da su ta đubrad davali za produženje ugovora vrednog 700 evra na godišnjem nivou!
[ gilopile @ 29.02.2020. 18:02 ] @
Zakljucak bi bio da se niposto ne kupuju LG telefoni. Stvarno su vodeci sto se crkavanja tice.

Po meni, samo Samsung ( galaxy ) ili Sony Z serija. Ostalo je sve kanta. Pogotovo ova nova sranjja, a kostaju Boga oca.
Sta ces kad buzdovan kaze `sta ce meni taj telefon, nema Android 10 ), a od aplikacija samo facebook i viber koriste :D
Telefona za 50eur koliko volis, starih 4,5 godina, android 6, rade ko zmaj. 2/3GB RAM. Ne znam sta ce nekome bolje od toga, te daju 500+eur za neke krseve.
[ iculibrk @ 29.02.2020. 23:44 ] @
@gilopile zahebah se grdno za dowload mode :-)
Meni posle serija ispalih samsunga na beton uglavnom, vivax fly 4 odlicno radi posao. Cak ni njihovi modeli koji su izlazili kasnije uglavnom nisu doneli nikav spektakl. Ispadao nebrojano puta, zilav telefon.
Sto se tice njegovog lg telefona reciklaza ili oglasi, mada po njegovim komentarima na forumu donekle ga i razumem, ne voli covek bacati nista, ali ovaj telefon je po meni samo za reciklazu. Vise se isplati ulagati npr. u Ericsson T300 nego u njega.
[ bordzija @ 01.03.2020. 17:37 ] @
Sedim pijem kafu i: Gledam našao sam firmver sa zvaničnog lg sajta ali ima ekstenziju KDZ.
Preko Qualcoma stalno prijavljuje fail...
Sad neka dva mala ra.kdz i rc.kdz instaliram pa ću posle ovaj fajl da probam.
Ne nalazim baš ništa sem gomile spama na internetu!

Jedino ovaj Qualcom vidi nešto na com4 gde je mob prikačen. Instalirao sam i neke lg drajvere za ovaj mob ali se uredno uopšte ne pojavljuje u device manageru.
[ gilopile @ 01.03.2020. 18:02 ] @
Mislim da ne mozes to sa LG tool i .kdz fw, jer telefon ne moze da dodje u mod tog tipa downloada. Nisam bas 100% siguran, ali ipak probaj nekoliko puta.

Ako zabode, javi u kojem delu zabode?
Jel krene deo da kao usnimava fw i tu negde stane ili ne dodje uopste do tog dela sa LG tool?

Jedina opcija je preko qualcom loader-a, sto znaci da ti treba i adekvatan spremljen fw za to, a mora da ima, pored gomile fajlova ( znaci klasika, sys fajlovi, user...ima ih oko 20-ak ) i obavezno dva sa ekstenzijom .xlm i onda sa qpst-flash-tool ga ubaciti.

Googlaj uz ficuka model telefona i unbrick pa mozda nadjes negde taj fw.

Prvo probaj ponovo sa kdz i LG flash tool
http://readreffer.blogspot.com...h-bricked-bootloop-lg-joy.html
[ bordzija @ 01.03.2020. 18:28 ] @
Ma kakvi, neće ni da čuje, za njega je mrtav telefon ne registruje ništa na usb... Jedino da unbrikujem kdz fajl to bin pa onda preko qualcomma da probam?
[ gilopile @ 01.03.2020. 18:46 ] @
Ima onaj kdz ekstraktor, pa probaj i vidi sta se nalazi unutar kdz-a.
Ako nema ona dva pacha .xlm unutra, onda ne moze tako.
Vrazji LG :)

Ostavi ga sa strane pa kad naleti neki za sitne pare sa skrsenim displejom, samo ces lepo zameniti MB i caos.
[ bordzija @ 01.03.2020. 18:55 ] @
Pa da ali za LG nebi više dao ni sitne pare hehe ako me razumeš želim da propadnu, da se hrane po kontejnerima
[ gilopile @ 01.03.2020. 19:30 ] @
Ma de ce propadnu. Ceo svet moze da se srusi oni ce da opstanu.
Samo jos da skrate vreme trajanja tv-a, mnogo brate 5 godina i 16 dana im sada traju. Da smanje garanciju na 3 i da doteraju da traju 3 godine i neki dan.
[ bordzija @ 01.03.2020. 23:08 ] @


Namučih se živ da bi mi na pola Qualacomm premium tools zaribao na Extract firmware i osta ja bez xml fajla :)

[ bordzija @ 02.03.2020. 13:50 ] @
Prestao da se javlja prilikom konekcije na komp, izmerim bateriju ona potpuno prazna. Sada sam uzeo da je punim direktno na žice, temperatura baterije merena laserskim termometrom 26 stepeni c
To je valjda ok, puniću bateriju par sati pa šta joj bog da. Neki stari punjač od nekog moba, nisam baš gledao koji šta kako, nema trafo.
[ bakara @ 02.03.2020. 15:51 ] @
jel to taj LG sto si hvalio da ne prikazuje reklame?

Tj ovaj ne prikazuje nista
[ bordzija @ 02.03.2020. 21:13 ] @
Ovaj nikada ništa nije prikazivao, uvek je bio pokvaren od prvog dana. Radi malo pa crkne sistem. Lg kvalitet.

Napunio sam bateriju ali ga kompjuter uopšte ne registruje kada se konektuje na usb tako da mislim da je potpuno crko.
[ gilopile @ 02.03.2020. 21:27 ] @
Nemoj da punis toliko dugo sa 5V, spalices bateriju.
Mozes samo kratko da je `sokiras`. Ili da punis ali da pazis da se ne pregreje i da meris napon, ne sme nikako da predje 4,1, 4,2V, jer ce da prsne. Tako da dugotrajno punjenje sa 5V zaboravi.

Izmeri sada napon na bateriji, mora da je bar oko 3,5V da bi telefon mogao i da upali i da pocne da je puni, ali ocito je ne puni jer je softwer i za to zaduzen.

Ako je baterija iznad 3,5V i telefon se ne javlja na USB, izgleda da mu je kraj.
Probaj da stavis bateriju, drzis VOL down i onda spoji USB sa kompom. Javi da li se javlja.

[ ademare @ 02.03.2020. 21:53 ] @
Svaka Kineska radnja ima Externi punjac , univerzalni za baterije . Ima neku da kazem jacu zicu , pa se stavi na pinove baterije i neku vrsu stipaljke koja drzi bateriju . Ne moze da se promasi , jer punjac proveri pa salje plus na plus .

Puni ovo sto kaze Gile do 4.2 V i stane sam , ne moze da se prepuni .

Nisu nista , ne proporucuje se stalna upotreba ali ovako da se ponekad napuni baterija su dobri .

Cena nekad su bili 250 din , sada oko 300 din .
[ gilopile @ 02.03.2020. 22:03 ] @
Imao sam 2 takva, odlicna stvarcica.
Oba mi crkose iz ne znam kojeg razloga, par puta koristio za dopunjavanje praznih batt da mob moze da startuje punjenje.
Zgodno je. Al ipak uvek koristim 5V 2A za sokiranje manuelno. Uglavnom ako je baterija OK, dovoljno je nekih 10 sekundi da dodje sa 2.5 na 3,5V, recimo.
Ti kineski punjaci su bili dobri nekada kada si imao mob, a nije mogao da puni pa vadi batt i stavis na taj punjac. Muke, al radi bar.

Da, klasicno imaju indikaciju napunjenosti i limit na 4,2V i to radi kako treba. Ima jedan IC unutra koji je zaduzen za sve to. Nije ona klasicna kineska glupost sa jednim trafom, kondenzator i dve diode :D
Ima IC sve moguce zastite. Sam odradi polaritet, kao sto kazes. Zastita od KS...
Tako da mi nije jasno zasto mi odapese 2 komada, Sve izgleda ok, nista nije spaljeno, tako da je najverovatnije sam IC rikavela.
[ bordzija @ 02.03.2020. 22:57 ] @
E ovako, spojio sam ga na neki stariji samsung punjač koji je imao onaj pljosnati veliki džek. Njega fiknuo, napravio kuglice od žice jedna crvena druga providna i pažljivo nalepio na kontakte baterije. Pre toga sam proverio unimerom baterija nula (0) dok je punjač davao 5 i nešto volti. Punjač je čoper, nema trafo. Ubo u struju i merio laserom, 25-26-27-28 i onda je stalo punjenje?!?? Tačno 2 sata se punila baterija, punjač se malo zagrejao. Posle tih 2 sata ohladio se punjač i baterija.

Ko šta kako je prekinuo punjenje nemam pojma. Pročitao sam da može do 45 c da se puni baterija. Sve u svemu pokazuje da je puna.

Tel i dalje mrtav, ne reaguje kada se spoji na usb kompa. Gecrkt hehe ionako nemam ove fajlove za uploader pa mu i nema leka. Drajvere sam instalirao ali ne prepoznaju tel.
[ ademare @ 02.03.2020. 22:57 ] @
Ja sam imao dva modela . Jedan od domacih Kineza i on je O.K. nisam mnogo koristio . Ziv je .

Takav bi ovde trebao kada telefon ne moze da puni . Inace pobudjivanja , da digne napon je tehnika koju koristim , od prvih telefona . Ali kad telefon ne puni kao ovde ne pomaze .

Drugi sam narucio sa Alija i mnogo je bolji , meri i kapacitet baterije , tj koliko je mah prosledio bateriji . Samo on se ispostavio kao losiji . tj jeste dobar za nove baterije , ali nije za stare modele kao stare NOKIA telefone gde je baterija isla do 3.7 volti .

Sa njim sam par baterija zeznuo ! On napuni do 4.2 i sve O.K telefon radi . Na 3.7 V telefon pokaze praznu bateriju sto je po kapacitetu O.K. Ali se baterija trajno zezne pa ne moze vise da je puni stara NOKIA , jer je baterija na 3.7 v Prazna , a NOKIA iskljucuje punjenje na 3.7 .

Tako da je samo za nove telefone .
[ bordzija @ 03.03.2020. 11:39 ] @
Ja sam to sve peckao na punjač od auto akumulatora, pipnem sekund dve i onda u telefon da je puni. To su mi redovno radile jeftine nokoje bilo nove ili stare svejedno. Više volim staru bateriju nego novu kada je ovaj probl u pitanju.
[ ademare @ 03.03.2020. 12:59 ] @
Mnogo je 12-14 volti , koliko daje punjac za akumulatore .

Ja imam jedan punjac stari samo za to sa trafoom . Nema nikakav dzek , vec samo dve zice .

Samo tu mora da se pazi plus na plus minus na minus . 5-6V Max. Inace moze da spali bateriju .

To je bilo potrebnije za neke druge brendove , jer stara NOKIA , puni makar baterija imala 0 volti , samo u startu se nista ne vidi na ekranu , pa treba cekati i pola sata . Dok drugi brendovi nece ni da pocinje punjenje bez 1.8 - 2.1 volti .