[ timberman @ 04.03.2020. 13:45 ] @
Ne znam da li je do routera ili do mene. Naime želim da filtriram sadržaj, tj. da npr. zabranim pristup facebook-u. Ispod su slike kako izgleda stranica gde se to podešava i njihova objašnjenja.
Izaberem Enable pa Apply. Kao keyword sam probao i facebook i www.facebook.com i ne znam šta još al neće da blokira facebook.



Slična situacija je kada pokušavam da filtriram ko može pristupiti wireless-u preko MAC adrese. Čekiram Active i dodam MAC adresu uređaja i pored toga ta adresa i bilo koja druga ima pristup internetu. Posle podešavanja resetujem uređaj ali ništa.

Kad sam proveravao firmware kaže da koristim najnoviji. Da li i pored toga trebam instalirati firmware ili šta već?
[ gilopile @ 04.03.2020. 17:54 ] @
Nisam siguran to za facebook i zabranu kako ce raditi na tom ruteru, al to sto se tice white liste MAC bi trebalo da radi.
Vidim ubacio si MAC, al nisi cekirao `active` kako bi primenio tu opciju, pa je mozda samo u tome problem.

EDIT, izvinjavam se, promaklo mi je to da si ipak ukljucio `active`.

[ timberman @ 04.03.2020. 18:37 ] @
Da uključio sam, ovo je slika iz njihovog korisničkog uputstva, jer mi router nije trenutno pri ruci.
[ Branimir Maksimovic @ 04.03.2020. 19:14 ] @
Glupo pitanje: a da li ruter ima negde globalni switch on/off za te firewall feature?
[ timberman @ 04.03.2020. 19:53 ] @
Nisam primetio. Pogledaću sutra pa javljam.
[ tox master @ 05.03.2020. 00:38 ] @
Ja sam to pokusavao da blokiram u DDWRT ali ne ide koliko se secam.
Fora je valjda da https saobracaj ne moze tako prosto da se blokira po URL.
Ako vec hoces da blokiras sta hoces nakucas u ruter open dns,otvoris free account i tamo blokiras sta hoces.
Cak imaju vec predefinisana pravila,sajtovi za odrasle,socijalne mreze...
[ Branimir Maksimovic @ 05.03.2020. 05:03 ] @
https ne moze da se blokira po url ali moze po domenu na koji se konektuje, tj moze da vidi na koji domen ide konekcija. Njemu i filter mac adrese ne radi. Zato
mislim da ima neki switch tu.
[ timberman @ 05.03.2020. 14:06 ] @
Filtriranje sadržaja ću i uraditi preko OpenDNS-a, ne znam zašto sam ovako i pokušavao. Što se tiče filtriranja ko može pristupiti wireless-u preko MAC adresa, ima dva mesta gde se pominje MAC filter. Prvo je ono od juče i nalazi se u okviru Network > Wireless LAN

Drugi se nalazi u Security > Firewall

Nisam imao vremena da probam, da vidim šta se unosi pod Source MAC a šta pod Destination MAC. Valjda, MAC od routera i MAC od uređaja. I čini mi se da se ovo ne odnosi samo na uređaje koji se konektuju preko wireless-a. I ne vidim nigde opciju da izaberem da li su to uređaji kojima je zabranjen ili dozvoljen pristup. Na prvoj slici ima kao White List al ne funkcioniše.