[ luaay @ 14.03.2020. 17:06 ] @
G925F ovo je model:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6_edge-7079.php

Pokusali smo sve i uvek se vrati na sat ranije.
Telefon je podesen na automatic time.
Izbegevam manual setting.
Koja je preporuka osim da ne radim reset?
[ gti2 @ 14.03.2020. 18:06 ] @
Promeni vremensku zonu u podešavanjima.
[ luaay @ 14.03.2020. 23:21 ] @
Vremenska zona je podešena automatskim podešavanjem ali i dalje pokazuje pogrešno vreme.
[ gilopile @ 15.03.2020. 05:02 ] @
Meni nije bas najjasnije, jer mi se isto desava, ne na telefonu, vec na jednom STB-u kod keve. KAda je time zone na `auto`, prikazuje 1 sat unapred. Postavim manuelno na +1, isto se desava, pa moram +2 da bi bilo ok. I da, klada se vraca sat, onda moram i ja da vratim na +1 ( kako i treba ) da bi bilo ok. Zavrzlama ziva. NA drugim risiverima nema taj problem.
Nije mi bas mnogo jasno sve oko toga, ali mislim da je neki bug uredjaj + podaci koji se primaju. Uglavnom taj jedan sat je problem

Tako da, uradi i ti isto, stavi manuelno time zone i to je to.
Poznato mi je da cesto putujes i menjas zone, al to ti je 1 min da podesis manuelno, kad vec nece preko provajdera da radi kako treba.
A probaj i da nadjes neko od bezbroj aplikacija za `time synhro` i u njoj podesi kako treba i vidi da li ce se srediti.
[ jjovanovic @ 15.03.2020. 07:30 ] @
Ima uređaja koji funkcionišu tako što u vreme zimskog računanja treba isključiti DST (daily summer time), a uključiti kada počne letnje računanje vremena.
Time se funkcija automatskog podešavanja svodi na poluautomatsku. Da li je to greška u programu/uređaju drugo je pitanje. Pre bih rekao da ima veze sa funkcijom lokacije i pravima pristupa lokaciji.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.03.2020. 08:34 ] @
I ja bih pogledao ovo za DST, s tim da nema posebno podešavanje za Daylight saving time, već bi morao da izabereš vremensku zonu ručno, koja se podudara sa vremenom koje želiš na telefonu.
U ovom trenutku ako si u centralnoj Evropi, morao bi da izabereš da se u EET (Eastern European Time) zoni, recimo Bukurešt ili Atina, pa će ti vreme biti pomereno za sat unapred i time ćeš dobiti tačno vreme.
[ luaay @ 15.03.2020. 09:38 ] @
I sam sam mislio na DST ali na ovom telefonu to nismo nasli.
[ gilopile @ 15.03.2020. 11:59 ] @
Citat:
jjovanovic:
Ima uređaja koji funkcionišu tako što u vreme zimskog računanja treba isključiti DST (daily summer time), a uključiti kada počne letnje računanje vremena.
Time se funkcija automatskog podešavanja svodi na poluautomatsku. Da li je to greška u programu/uređaju drugo je pitanje. Pre bih rekao da ima veze sa funkcijom lokacije i pravima pristupa lokaciji.


Upravo to. Takva je situacija sa mojim STB-om. Menja se u zavisnosti o vracanju sata napred/nazad zimsko/letnje. Ne moze auto da radi, nego moras sam da odradis time zone u zavisnosti od menjanja vremenske zone zima/leto
Tako da pola godine +1 radi `posao`, a pola +2. `Auto TZ` nikako ne resava problem.
[ luaay @ 15.03.2020. 12:18 ] @
Sta je Stb?
[ Branimir Maksimovic @ 15.03.2020. 12:25 ] @
STB je valjda set top box, ona kuticijica sto hvata kablovsku i ukljucuje se u TV.
[ calexx @ 15.03.2020. 13:46 ] @
Kod mene STB ima podešavanje za vremensku zonu plus za dnevno vreme, nije automatsko podešavanje. Dva puta godišnje pomerim ovo drugo. Na telefonu imam samo automatsko podešavanje i radi normalno prema regionu. Telefon koristi podešavanja provajdera za vreme i zonu. Da li je to podešeno?
[ luaay @ 15.03.2020. 14:26 ] @
Citat:
calexx: Na telefonu imam samo automatsko podešavanje i radi normalno prema regionu. Telefon koristi podešavanja provajdera za vreme i zonu. Da li je to podešeno?


Upravo to.
Ista situacija. Bio sam iznenađen učesnicima ove diskusije koji pominju Daylight saving time.
Mislio sam da to postoji samo na PC desktop computer a ne na Android.
Da li GPS igra ulogu?
korisnik ovog telefona ga nema otkacen uvek.
[ calexx @ 15.03.2020. 17:55 ] @
Može i na kompu da se podesi da pokupi vreme sa interneta, nekad pobegne dnevno vreme pa se ispravi. Da li je na tom telefonu podešeno da pokupi vreme od provajdera?
[ luaay @ 15.03.2020. 18:47 ] @
Ne znam.
Iskreno.
I mene je ovo iznenadilo potpuno neočekivano.
šta ako telefon Nema sim karticu?
Da li može da se Osloni na wi-fi?
Gledao sam video na Yourube o atomskom satu.
ne znam da li je to povezano.
negde sam čuo da svaki satelit može da uhvati telefon preko gps-a bez obzira da li ima konekciju ili ne.
Bez obzira jel telefon ima sim karticu, Da li je sim kartica aktivna i tako dalje.
OK Ovo je sad viši nivo diskusije ,za mene je to viša matematika.