[ alan_shore @ 24.03.2020. 16:37 ] @
Pozdrav. kada dodjem do desne margine, text mi automatski prelazi dole kako kucam. Justify mi ne odgovara, pravi mi preveliki red izmedju reci, hteo bih sam to da kontrolisem, odnosno da na kraju reda stavim crticu "-" ako mi ne staje rec. tako mogu da imam sabijen tekst sa jednim spaceom izmedju svake reci. Hvala na pomoci
[ JankoNIS @ 24.03.2020. 16:44 ] @
Kad neko sa drugacijim odnosom margina otvori taj tekst dobice kupus. Da ne pricamo o tome da takav tekst vise ne mozes da ispravljas jer ce i tebi da se pojavi kupus, cim promenis par karaktera.
[ alan_shore @ 24.03.2020. 16:47 ] @
Svestan sam toga, hvala na upozorenju. Da li znate kako to da ukljucim/iskljucim?
[ vujkev @ 24.03.2020. 17:00 ] @
Samo dodaj "-" gde želiš prelom. Word će prebaciti sve pre crtice u prethodni red ako može da stane.
[ djoka_l @ 24.03.2020. 17:04 ] @
Ne može da se isključi, nije word pisaća mašina.

U Wordu postoji opcija Hyphenation, na tabu Layout. Nažalost, hifenacija (stavljanje crtice u reč na kraju reda) ne radi za srpski, koliko ja znam.
Nemoj NIKADA da tekst u Wordu unapred prelamaš, praviš poravnavanja ubacivanjem razmaka i slično. Pusti da Word radi svoj posao.
Kada god sam nekome pomagao da napravi diplomski, ili nešto slično, najviše sam se mučio sa tim da sklonim sva blesava poravnavanja koje je pisac ubacio u tekst i da dobijem čist tekst sa kojim mogu da radim obradu.

Recimo, Libre Office ima srpsku hifenaciju, mada je ja nisam probao: https://extensions.libreoffice...latin-spelling-and-hyphenation
[ alan_shore @ 25.03.2020. 10:15 ] @
Moglo je pre, u starijim wordovima.. nema veze ako ne znate, hvala u svakom slucaju. Pozdrav
[ Jpeca @ 26.03.2020. 13:46 ] @
Možeš da pomeriš desnu ivicu pasusa da ide izvan margine - do fizičkog kraja strane. Nisam siguran koliko to ima smisla da ručno radiš prelom
[ bokinet @ 26.03.2020. 13:58 ] @
Ako sam razumeo sto se htelo u prilogu evo slike kako .