[ tibor.danji @ 26.03.2020. 17:19 ] @
Pozdravljam , i trebalo bi mi resenje i predlog mojega problema koji je sledeci:
-postoje vocne vrste /breskva ,jabuka, dunja,..... /
-postoji period kada bi se nesto trebalo odraditi /fenofaza/
-postoje bolesti / kod mene plava oznaka/ fungicidi
-postoje stetocine /kod mene neka zuta/ insekticidi
-postoje korovi /na kraju pa crveno/
Ja sam upisao samo sve ovo za /**breskvu i nektarinu** iako ce trebati za sve vrste -
- ta **fenozafa** je za svaku vrstu drugacija i ima drugaciji naziv, kao i sredstva koja su u vecini razlicita .
- mozda bi u formi pretrage trebalo da ima sve opcije , jer ne znam ni nazive tih hemikalija ,ni nazive bolesti i stetocina, jedino sto bi
znao je **fenofaza** jer to se vidi i lakse je uocljivo ali nije isto za sve vocne vrste.

kada se popune /upisu / podatci za sve vocne vrste da povuce u pretragu ili negde za sve vrste opise da mogu izlistati da za
odredjene vocne vrste se u isto ili priblizcno isto vreme koriste sredstva koja su ista ili jednaka za vise vrsta ili ne
Iako svaki proizvodjac koristi ili gura svoja /ova su od jednoga koja sam upisao / drugi koristi svoja.
Ne koristim ja sve sto oni napisu a ovaj mali excel bi mi trebao da selektujem i smanjim na minimum prskanje jer je to postalo pravi loto,a prinosa nema
odneo sneg i mraz .

nesto slicno kao i programcic za semom sadnica na parceli koju sam uz pomoc ljudi sto znaju i imaju iskustva u resavanju nama koji bas ne razumeju i nemaju resenja za iste.
hvala unapred