[ Maric86 @ 05.04.2020. 09:58 ] @
Pozdrav, imam problem sa pomenutim laptopom HP Envy 17-1090ez
Usred ucitavanja igre je se ugasio i vise ne pali.
Radio je bez baterije.
Kada je na punjacu sija bela lampica pored ulaza. Pritiskom na power samo sve (tastatura(posto ima backlight),power dugme, pozadi na displeyu znak HP) zasija na sekund i ugasis se. I tako posle nekoliko sekundi opet sve u krug. Bez ponovnog pretiskanja power dugmeta.
Kada je na bateriji isto tako.
Sta mu se desilo ?
Probao sam da drzim dugo power dugme bez baterije i punjaca. Pa da uplaim. Nista.
Izvadio cmos bateriju. Nista.
Probao bez memorije i harda. Nista.
Da i zasija na kratko lampica kod ulaza za lan kabli one dve dole za hdd i power. Hdd zasija narandzasto.


[Ovu poruku je menjao Maric86 dana 05.04.2020. u 11:47 GMT+1]
[ Maric86 @ 05.04.2020. 12:38 ] @
Skinuo tastaturu. Na prvo paljenje ventilator se ne pomera. Dok prilikom treceg - cetvrtog malo se okrene. Ne pritisklanja dugmeta vec njegovog tog ponavljanja - blinkanja svega.
[ gilopile @ 05.04.2020. 13:02 ] @
Nesto je odapelo na ploci. Moze biti svasta, moze biti GPU...
Cim se gasi posle sekund, sto znaci da ne prolazi neki svoj self test.
Moze biti problem i sa napajanjem grane 5V.
3.3 i 19V napajanje su ocito ok.

Ubaci neku flesku u USB koja ima na sebi LED svetlo ili jednostavno ispitaj na USB da li ima 5V kada ga startujes.

Uglavnom mora da se rastura i onda ispita.

Da li je mozda skoro bio proliven nekom tecnoscu?
[ Maric86 @ 05.04.2020. 13:20 ] @
Rasturio sam ga ja. Probao i bez procesora da upalim i isto.
Stavio flesku sa led svetlom i ne zasija kada se upali na sekundu.
Kod mene nije bio proliven tecnoscu ,a imam ga oko godinu dana.
[ gilopile @ 05.04.2020. 13:30 ] @
Laptop se napaja sa 19V - to je ok
Za sam start mu je potrebno i 3.3V a koje napaja sam Super IO IC koji je zaduzen za skoro sve radje, kontrolu napona, paljenje ostalih napajanja u laptopu, vrsi self test celog sustava, napona, prenapona, izostanka nekog od napona...Sto znaci da je 3.3V prisutno

Ostaje tih 5V, mozda je napajanje za tih 5V crlko i zato Super IO gasi lap zbog nepostojanja istog, a bas zbog toga sto se gasi posle tog bas kratkog vremenskog intervala, sto znaci da nije do neke sofisticiranije komponente poput GPU-a kojoj sama inicijalizacija znatno duze traje, pa i proces gasenja bi bio nesto duzi.

Prvo vizuelno proveri sve komponente da nema neka cudnog izgleda, da nema negde kao malo belog praha na komponentama...
Tek onda kreni na ispitivanje.
Moras naci napajanje 5V i proveriti sve u njegovom sklopu. Prvo omski, zatim i dovlacenjem spoljnog napajanja 19V na njegov Input.
Ako nisi bas strucan, bolje se ne igraj i prepusti opravku nekom strucnijem, jer nije bas jeftin taj laptopic.
[ Maric86 @ 05.04.2020. 13:47 ] @
Toliko bas nisam strucan.
Vizuelno ne bih rekao da je nesto neobicno, zacrnelo ili prasnjavo.
Teoretski znam sta mislite da uradim, ali prakticno tesko. Pogotovo sto je sve sitno ovde.
E sada, da li se isplati popravka ili da nadjem negde drugu polovnu plocu...
Da li imate nekoga da preporucite za popravku?
[ gilopile @ 05.04.2020. 15:44 ] @
Isplativa je opravka.
Radim ja, al kad prodje ovo srranje :)

Za BG servis neka ti neko preporuci na PP, jer nisam bas upucen. Ima dobrih servisa sigurno....
[ Maric86 @ 06.04.2020. 19:51 ] @
Sto se tice fleske ona ne sija kada je stavim na USB potr.
Ali zato kada prikacim na usb port postolje za hladjenje ono sijai i radi(vrti kuler).
Takodje i mis radi, svetle na njemu one rgb boje. I blicne kada on pokusa sam ponovo da se startuje.
[ mjanjic @ 07.04.2020. 09:14 ] @
Daje napon, ali nema protoka podataka.