[ eskobarbg @ 13.04.2020. 12:26 ] @
Ovaj tv Sony Bravia KDL-43W755C sam kupio u Sony World-u 2016 god. Radio super do sinoc. U sred normalnog prikazivanja slike pocele neke vertikalne trake po tv. Prikacicu sliku radi boljeg objasnjenja.

https://ibb.co/YdXyjYw

Koje je resenje, sta mislite? Jel mora da se menja led dioda? Ili ce morati da se baci...
[ alexa_pg @ 13.04.2020. 17:59 ] @
Za navedeni kvar nisu krive led diode.
Napamet, bez otvaranja TV aparata tesko je sa sigurnoscu reci sta je neispravno.
Moze biti do loseg napajanja za t-con, neispravan sam t-con i na kraju neispravan panel.

Citat:
eskobarbg:..Koje je resenje...

Aparat ponijeti u neki od servisa i tek nakon pregleda donijeti odluku sta da se radi i isplatili se raditi.
[ baresi @ 14.04.2020. 16:53 ] @
Kod nekog Blaupunkta što mi je donio prijatelj, bio je flat kabel koji ide na displej, nepopravljivo. Jedino je sigurno da nije pozadinsko svetlo.
[ bordzija @ 15.04.2020. 17:17 ] @
[ bordzija @ 15.04.2020. 20:35 ] @
Grunding, blaupunkt, telefunken, kerting i ostale nemačke marke su bile nekvalitetne i dok su se proizvodile u nemačkoj pa su propale prvom prilikom, danas su to najgori raspad kinezi.
Sećam se davno kada su kod drugara 90tih počeli katodni soni trinitronci da dolaze već posle par godina od kupovine - svima je crkao ekran. Tu se videlo da je soni krenuo stramputicom kojom ide i dan danas.

Naročito mi je gadno ovo sa flet kablovima lcd displeja, svi televizori pre ili kasnije imaju ovaj problem. Zašto pa zato što imaju jedno postolje centralno postavljeno i tv se konstantno klati ceo životni vek. Rešenje je tv na zidu ili barem sa dve stope.
[ ZAS011 @ 15.04.2020. 21:47 ] @
Klati se samo onda kada treseš Milevu na komodi na kojoj stoji televizor.
[ bordzija @ 16.04.2020. 08:13 ] @
Ma klati se od promaje, prolaska, kad zgaziš parket (na daskama) kada prođe bus kamion ili tramvaj... Stalno se klatara naročito oni lcd preko 40"

Ja imam i lg lcd sa jednom nogom i ima jednu vertikalnu liniju. Mrzi me da ga čačkam.

Ko kupuje tv samo sa 2 stope mnogo su stabilniji.