[ DSL @ 14.04.2020. 07:02 ] @
pozdrav drustvo,
nadam se da ste dobro i smoreno kod kuce.

Ovih dana trebalo bi precizno da blankiram finu kolicinu IDC 14pin riboncica. Sto je jos gore, duzina zguljene izolacije ce se razlikovati na parnim i neparnim vodovima za nekih 5mm...
Elem, trazim neki konkretan rucni alat na ovu temu ali ozbiljne stvari koje nalazim se ticu ili elektricarskog alata ili se radi o masinama za serijski rad sa ribonima. Ja necu imati toliku kolicinu kablova da bi nabavka masine bila smislena ali opet, necu da sve to zavrsim na stap/kanap nivou. Po nesreci, krajevi kabla ce se lemiti i ono povlacenje PVC izolacije mi dodatno gadi posao...

Imate li neki alat za preporuciti?
[ zica49 @ 14.04.2020. 20:29 ] @
[ PedjaZ @ 15.04.2020. 20:53 ] @
Interesantno ali za neku serijsku proizvodnju je glupost.

Mi smo isti takav flah blankirali sa ovim klestima


Isto to sa snimka samo "malo" brze.

Tebi su problem razlicite duzine a dok to resis vec bi sve resio uz pomoc stapa i kanapa :)


Gde lemis to?


Sto se tice masina, sve one (tipa Komax Kappa 225 i sl.) imaju nozeve za blankiranje flahova ali opet sve na istu duzinu.
Jedino neki specificni alat da napravis pa na neku presu ali to je $$$



[Ovu poruku je menjao PedjaZ dana 15.04.2020. u 22:13 GMT+1]
[ branko tod @ 18.04.2020. 07:17 ] @
Pogledaj ovaj nožić



https://www.ebay.com/itm/KOMAX...-stripping-blade-/312512033056
[ DSL @ 18.04.2020. 07:46 ] @
Idealno. Za mašinu.
U mom slučaju ne pije bas vode.
U nedostatku nekog elegantnijeg rešenja, odlucio sam se na improvizaciju. Napravim inicijalni “rez” (štampari to zovu bigovanjem) sa ultranaostrenim unistenim vrhom lemilice, s obe strane, a onda iskoristim stripping tool kao ovaj sa slike gore sto je Pedja ostavio i elegantno svucem nekih 10mm unazad, zatim na brzinu kalajisem provodnike i tek onda svucem izolaciju do kraja. Zadovoljavajuci efekt. Mogao sam da razvijem alat za ono cikcak stripovanje ali mnogo uyrosenog vremena za malo efekta.
I dalje mislim da je šteta sto ne postoji adekvatan ručni alat za ovakve ribbone, mada ionako nisu razvijani za lemljenje nego krimpovanje...

Cheers
[ boro62promaja @ 19.04.2020. 14:29 ] @


Halo Bing, ovde brat - cijena prava sitnica !