[ bordzija @ 18.04.2020. 18:24 ] @
Imamo u kući ajfon 4s i slabije se čuje zvučnik. Plaćen pre par godina nešto sumanuto kod ovlašćenog distributera i jedva se čuje. Tiho a pojačan do kraja.
Možda neki softverski bag ili jednostavno opet traže 400-1000 evra za gedžet?
[ bordzija @ 18.04.2020. 18:57 ] @
Ako nije probl da se post prebaci u iphone, tek sad vidim, kako mi nije izašlo prilikom postavljanja...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.04.2020. 20:02 ] @
Vreme je da se menja zvučnik.
[ bordzija @ 18.04.2020. 21:06 ] @
Au tek tako? Meni to nikada nije crklo na telefonima od 100 evra, vidim na youtube kako se menja, crna kutijica... Hvala u svakom slučaju :)
[ iculibrk @ 18.04.2020. 21:12 ] @
Kao sto admin rece hardver je u pitanju, nema zavere nikakve, softversko resenje ne postoji, a popravka prevazilazi cenu uredjaja.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.04.2020. 21:19 ] @
Cena nije garancija dugovečnosti.
[ bordzija @ 18.04.2020. 21:20 ] @
Pa lepo su smislili, rok trajanja maksimum 2 godine. I vidim da se to svima kvari kao dobardan.
[ iculibrk @ 18.04.2020. 21:56 ] @
Mnogo zbunjujucih informacija si dao. Pa kada si kupio za veliki novac taj 4s? Pre dve godine? Pre dve godine si uzeo 4s od ovlascenog?
[ tuxserbia @ 18.04.2020. 22:06 ] @
SVIMA. Ako si ti svi onda je 100% kvar nema druge.
Mislim, kad čo'ek umre, kod njega 100% smrtnost od smrti, jel' te?!?

Znam bar pet,šest ljudi koji i dalje imaju te 4S, to su bile i ostale bombice od telefona.
[ bordzija @ 18.04.2020. 22:13 ] @
Pa ne znam baš, ovde korisnik nije tinejdžer i plaćen je papreno kod našeg uvoznika. Šta se odma svi dižete na zadnje noge? Samo primećujem.
[ iculibrk @ 18.04.2020. 22:18 ] @
Koja si ti carina, opet si udisao onaj lepak za parket? Pre tri godine je izasao 8 i 8+, taj 4s si jedino mogao da nadjes na nekoj elektronskoj deponiji eu pre dve godine.
[ fangorn @ 18.04.2020. 22:22 ] @
Moguce je da se mozda zaprljao gril, mrezica koja se nalazi na rupi gde je zvucnik i sprecava prljavstinu da udje.
Tu zna da se nakupi prljavstine i treba probati ocistiti alkoholom i nekom starom cetkicom za zube ili slicnom cetkicom, nezno da se ne probije gril.
Mozda pomogne, treba probati u svakom slucaju.
[ bordzija @ 18.04.2020. 22:39 ] @
evo očistio sam sa malo fatice i blagim alkoholom pa šta mu bog da. Mislim meni se taj telefon nije sviđao ni kada je bio nov. O ceni da i ne govorim... Pa samo maskica zaštitna alu plastika je delovala skuplje od moje cele lumie :D
Hwala na pomoći fangorn :)

Ako nađem negde zvučnik zameniće ga žena sama, menjala je i displeje sa samsungu par puta ;)
[ fangorn @ 18.04.2020. 22:43 ] @
Ne znam da li ce ti fatica pomoci, poenta je u cetkici, da dlacice udju u rupice i iscackaju prljavstinu.
[ bordzija @ 18.04.2020. 22:46 ] @
sa alkoholom slikarska četkica, imam flah ako treba, mi smo umetnička porodica :)
[ fangorn @ 18.04.2020. 22:50 ] @
Jesi probao posle ciscenja, jel bolje?
[ bordzija @ 18.04.2020. 22:51 ] @
Posle fate ništa, ček smotao sam cigar da se ne zapalim pa ću četkicom da probam. Skapirao sam šta kako, sad ću
[ bordzija @ 18.04.2020. 23:04 ] @
Slabo, malko je bolje koliko mi se čini ali nije to to, ugiba zvučnik. Ovako u stanu može da se priča ali ne verujem na ulici gde je bučno, nek stavlja na spikerfon dok se ne nabavi drugi zvučnik ako ima da se nađe. Posle nek rasklapa ima i alat.
Sad se mislim pošto ne koristi pudere niti šminku ni kreme, nema šta tu da zaprlja. Zvučnik.
[ fangorn @ 18.04.2020. 23:09 ] @
Ok, bar si probao.
[ bordzija @ 18.04.2020. 23:11 ] @
Citat:
iculibrk:
Kao sto admin rece hardver je u pitanju, nema zavere nikakve, softversko resenje ne postoji, a popravka prevazilazi cenu uredjaja.


cena zvučnika 130 dinara, sa zamenom 740 dinara. Garancija na zvučnik 24 meseca. Ipak se isplati, ako se ide usput pored sava centra.

Ima i originalni šatro koji je 3-5 evra.

https://www.kupujemprodajem.co...iPhone-4-4S-33169618-oglas.htm


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 19.04.2020. u 16:54 GMT+1]
[ iculibrk @ 18.04.2020. 23:20 ] @
Fata kako je vec zoves, razblazeni alkohol, ukljucivanje odmah po ciscenju, jesi li rekao pre ciscenja "umocicu"?
Ne bi ti bacio i kupio novo pa da se ne cuje nikako 😁
Mudar si ti:
Njoj stara tvojim rukama silikonirana Lada, tebi novi Hyundai
Njoj cetvorka ajfon, tebi Xiaomi od prosle godine...
Ne zezaj vise nego kupi zeni novi telefon.

Sad videh tvoj zadnji post, sta mislis koliko taj telefon sa toliko godina vredi, ukoliko nadjes nekoga da mu ga prodas?
[ bordzija @ 19.04.2020. 00:13 ] @
Ne znam kako bih ti pomogao u ova teška vremena, ipak je vanredno stanje i policijski čas pa te donekle razumem.
[ iculibrk @ 19.04.2020. 13:59 ] @
Pa nemoj se ljutiti. Ja samo kazem da si napisao vise nebuloza od pocetka teme. Prvo si rekao:
Citat:
Plaćen pre par godina nešto sumanuto kod ovlašćenog distributera....

Pa u sledecem postu:
Citat:
Pa lepo su smislili, rok trajanja maksimum 2 godine

Znaci dve godine star 4s? 😁
Onda si udelio komplimente:
Citat:
Šta se odma svi dižete na zadnje noge? Samo primećujem.

Sa druge strane radio si nesto totalno pogresno, "fata", razblazeni alkohol, pa ga odmah ukljucio. Pogresno je koriscenje i jednog i drugog. Pogotovo razblazenog alkohola. Mozda neko procita ko se razume kao i ti pa uradi isto. Rekoh kada si vec poceo da nastavimo u saljivom tonu u skladu sa tvojim temama ovde, lepak sam pomenuo jer nisi napisao sta si uradio sa njim u onoj temi, ali ti kao i dosta ljudi koji se razumeju u sve izgleda ne prihvatas salu, iako se prvi salis. Ja ovde mogu odgovoriti samo na ono sto sam radio ili ako sam cuo/video to onda napisem u postu.
Na kraju si dosao do resenja koje ti dade admin odmah po postavljanju teme, a i njemu si sa onim "svi" dao cetiri noge 😁.
Uzdravlju.
[ bordzija @ 19.04.2020. 15:47 ] @
E ljudi samo da vam javim, sinoć sam probao ali je ona mrežica bila još uvek mokra od alkohola, danas se osušila i telefon se čuje kao NOV! :D
Hvala još jednom na savetu!

Ps: Nisam ni gasio telefon, to je zaštitina mrežica od prašine i sličnog ali se nahvata masnoća i znoj sa godinama, kao na daljinskom upravljaču za tv. Čistio sam flah slikarskom četkicom sa malo alkohola, poenta je da se vrh drži prstima kako bi ipak dlake imale neku čvrstinu (iako su nežne jako) i treba četkati u svim pravcima kako bi se iščistila mrežica. četkica je bila bukvalno samo vlažna, ništa nije curelo. Elem ispod te mrežice se nalazi zvučnik koji ima i svoju membranu tako da mala količina i da prođe tj mikroprašina od četkanja alkoholom - potpuno zanemariva.
Eto i nešto da se danas opravi za male pare.

Sto puta sam čistio na mobilnim telefonima kontakte za punjač, sluške... Ista stvar je u pitanju, masnoća znoj ruku a najmanje prašina.
[ fangorn @ 19.04.2020. 16:29 ] @
E super, bas mi je drago da je pomoglo!

Zato sam i rekao stara cetkica za zube, ona ima cvrstinu da iscetka prljavstinu,
a alkohol da malo odmekne sve te naslage :)

Pozdrav.